Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Co siedzi w kolumnach PEAVEY-PRO 15

zbigniew 10123 07 Paź 2008 15:26 17389 33
  • #1 07 Paź 2008 15:26
    zbigniew 10123
    Poziom 12  

Jakie mogą być głośniki w tych chińskich zabawkach,które są nie opisane.Czy grozi mi uszkodzenie kiedyś drivera tak wyczytałem na forum.Napędzam je powermixerem ldm sx11 2x200 na 4omach.Narazie nie posiadam zdjęć.Warto inwestować w nowe głośniki np;BEAYMA ?

Kupiłem je z 4 lata temu i na mój koszt wtedy trochę kosztowały i były jeszcze w miarę nie drogie sądząc że to markowy sprzęt tak mówili w sklepie.Mają możliwość podłączenie do każdej kolumny drugą z wyjściem mimo to że z tym modelem jest w sprzedaży subbas 300w na 4 omach,wiem że to może nie najlepszy sposób zalecany na forum(góra osobno+końcówka i dół+końcówka)lub połączyć dwie szeroko pasmowe do każdej większej mocy lub basowe,oczywiście do końcówki mocy.Czy lepiej sprzedać i kupić coś lepszego np;Elestrę nie łącząc ich z PEAVEY-m
    Wiem że głośniki w nich są BEYMA :cry:

Pozdrawiam

0 29
  • #2 07 Paź 2008 21:08
    gófer
    Poziom 34  

Sprzedaj te peaveye, brzmią kiepsko a driver potrafi sie spalić nawet na takim wzmacniaczu jak Twój.

0
  • #3 07 Paź 2008 21:36
    md
    Poziom 39  

zbigniew 10123 napisał:
    Jakie mogą być głośniki w tych chińskich zabawkach,które są nie opisane.

W Peavey`ach PRO-15 wszystko jest opisane, fakt, że w środku mizerota totalna i z wymianą głośnika wysokotonowego jest problem, bo wchodzi on dokładnie w wyfrezowany otwór stabilizujący głośnik przykręcony do przeciętnej jakości plastikowego horna.

Co siedzi w kolumnach PEAVEY-PRO 15 Co siedzi w kolumnach PEAVEY-PRO 15 Co siedzi w kolumnach PEAVEY-PRO 15 Co siedzi w kolumnach PEAVEY-PRO 15

I na koniec dokładny widok "drivera" wysokotonowego:

Co siedzi w kolumnach PEAVEY-PRO 15

1
  • #4 07 Paź 2008 23:02
    piotr maj
    Poziom 15  

Mam te kolumny driver jest typowy rozmiarem i nie ma problemu z wymiana, selenium d210 ti pasuje idealnie bo zmieniłem sobie ale nie przez to ze sie spaliły tylko dla poprawy brzmienia

Co do niskotonowego to NO name 15" puszczony pełnym pasmem, wymieniłem go okazyjnie na Emin. delta15 LFA, tak wiec jedynie zwrotnica i pudło z LOGO zostało po starych głośnikach.

Dodano po 3 [minuty]:

md napisał:
    zbigniew 10123 napisał:
    Jakie mogą być głośniki w tych chińskich zabawkach,które są nie opisane.

W Peavey`ach PRO-15 wszystko jest opisane, fakt, że w środku mizerota totalna i z wymianą głośnika wysokotonowego jest problem, bo wchodzi on dokładnie w wyfrezowany otwór stabilizujący głośnik przykręcony do przeciętnej jakości plastikowego horna.

z tego co widzę to kolega ma zupełnie inne komponenty w tej kolumnie więc musiały różne serie wychodzić. moje kolumny miały inna zwrotnice inny wysoko tonowy.

0
  • #5 08 Paź 2008 13:57
    zbigniew 10123
    Poziom 12  

Witam!! z tego co kolega przedstawi to u mnie zwrotnica ma inny wygląd,driver ma wkręconą tubę z mosiężnym gwintem,która przykręca się z zewnątrz nie ma on opisu i jest obudowany z malutką metalową kopuką po odkręceniu tuby .Posiada masywne zaciski oznakowane kolorami i ciężki magnes przykręcony wkrętami.Nisko tonowy 15" brak jakiegoś opisu,do podączenia ma wsówki to trochę nie typowe podączenie na 300 watowy gośnik.Magnes posiada w środku otwór z siatką metalową o średnicy ok 3 cm.Gośnik na twardym zawieszeniu na papierze.Co da jakbym wytumił gąbką,fakt są małe i cienkie mają ściany.
    Inaczej jakby były ZDJĘCIA,czyżbym miał jeszcze inne.Rozkręcać je to trochę czasu zajmnie.
    Jak zrobię zdjęcie to wrócę do tematu.!!!!!!!!

Pozdrawiam wszystkich kolegów :D

0
  • #6 10 Sty 2009 15:56
    KrzysztofK
    Poziom 21  

Dzisiaj miałem okazję posłuchać tego zestawu w akcji: nadstawka Pro-15 + dedykowany do tego sub. Ten zestaw NIE BRZMI. Dużo lepiej zagrają sensownie zmontowane samoróby na niskobudżetowych głośnikach.

1
  • #7 20 Sty 2009 14:07
    polczan
    Poziom 10  

Też jestem posiadaczem tych kolumn peavey pro15 i subbasów i niestety po pierwszej imprezie poleciały drivery, wymieniliśmy na nowe i też poleciały po kilku imprezach. złożyliśmy żarówki 21W w szereg i teraz lecą tylko żarówki (jak do tej pory) :) ten zestaw jest dobry na dyskotekę do podstawówki niż do zespołu (wg mnie). Najbardziej boli to że Peavey to znana marka, która przeniosła do Chin produkcję a niby made England. Dużo ludzi się zraziło. Pytasz czy wymieniać głośniki w tych kolumnach - ja bym poradził wymianę kolumn. W moim kręgu zainteresowania jest RCF , który testowaliśmy i to pięknie chodziło!
    Pozdrawiam

0
  • #8 20 Sty 2009 15:23
    md
    Poziom 39  

Dwie sprawy - to, że padają drivery jest winą operatora. Eksploatacja sprzętu zgodnie z przeznaczeniem, a także z głową nie powinna skutkować spaleniem głośników.
    Drugą sprawą jest fakt zbyt wysokich oczekiwań użytkowników taniego sprzętu. Wiele firm ma w swej ofercie niskobudżetowe produkty. Kupując sprzęt z dolnej strefy stanów niskich nie można się spodziewać rewelacji. Prawda stara jak świat - co tanie, to drogie. Jeżeli zależy nam na jakości i wytrzymałości sprzętu, trzeba wyłożyć na zakupy sporo więcej niż wydaje się na najtańsze zestawy nawet znanych firm.

0
  • #9 21 Sty 2009 11:40
    polczan
    Poziom 10  

Zgadzam się z kolegą - lepiej raz kupić a porządne. Tylko trzeba się dobrze zastanowić poszperać w Internecie zanim się wybierze - a najlepszym rozwiązaniem jest przetestować na żywo, dotknąć, polizać ect. :). Jeśli ktoś jest na siłach może sobie paczuszki złożyć wtedy wie co w nim siedzi i na co stać taki sprzęt.
    Pozdro

0
  • #10 21 Sty 2009 12:57
    auroxik
    Poziom 26  

Jeśli miałbyś coś w nich zmieniać proponowałbym wymienić Driver na STX D800 albo Sellenium Ti210 poprawi to brzmienie zwrotnice przerobiłbym na 1.5Khz i zestaw jużzagra w miare dobrze;)

0
  • #11 22 Sty 2009 11:18
    zbigniew 10123
    Poziom 12  

Dzięki. U mnie co z tego wynika narazie grają mi do dziś napędzam starym LDM SMX-11.Zjęcia jakie są umieszczone na forum przez innego kolegę różnią się budową drivera jest inny i ma zaciski a nie jakieś wsówki oznakowane kolorami,zwrotnica ma inną budowę,driver ma mosiężny gwint do przykręcania tuby,fakt brak nazwy producenta na basowym i wysokotonowym,czy tam jest zabezpieczenie to chyba nie ,ale driver jeszcze nie pad.Wiadomo może im coś brakuje,ale taka marka schodzi na kiepski sprzęt.Mam je już z 2 lata a co kolega sądzi o wytłumieniu chociaż są małe i nie ciężkie.Czym kolega napędza te kolumny i ten zestaw subbasu to też jakaś lipa?

Jak zrobię zdjęcia to powrócę do tego tematu.Czyżby w każdym takim zestawie kto kupi to ma co innego?
    POZDRAWIAM :|

0
  • #12 16 Lut 2009 15:18
    tedyslaw
    Poziom 2  

nie rozumiem kolegi "polczana" w pro-15 nie moze na pierwszej imprezie driver spalic sie poniewaz jest wmontowane zabezpieczenie przeciwprzeciazeniowe.(tak jak z korkami domowymi, wyskakują )

0
  • #13 16 Lut 2009 16:46
    Ash Ketchum
    Poziom 27  

Link

Tak się pali sub z tej serii. Ciekawe od czego tak dymi - głośnik czy zwrotnica.

0
  • #14 16 Lut 2009 19:39
    piotr maj
    Poziom 15  

Dlaczego tak dymi? chyba z głupoty obsługującego ten sprzęt.

0
  • #15 16 Lut 2009 20:41
    djroberto
    Poziom 10  

Ja również przyłączam się do opinii, że peavey pro jest do bani i kombinowanie z wymianą głośników mija się z celem. Miałem je dwa lata temu i również spaliły mi się drivery a raczej pseudo drivery. Lepiej dozbierać i kupić raz a pożądnie np. RCF chociaż też słuchy chodzą że to China. Ewentualnie jak masz możlwiwości to najkorzystniej wydasz pieniądze budując coś samemu na sprawdzonych głośnikach.

p.s.
    moje peaveye też było noname to znaczy bez żadnych opisów więc chyba co seria to inny podukt.

0
  • Pomocny post
    #16 17 Lut 2009 14:13
    Dj Snake
    Poziom 22  

Cytat:
    RCF chociaż też słuchy chodzą że to China.

90% producentów przenosi się z produkcją do Chin i co w związku z tym? Allen Heath z serii ZED - najlepsza konsola w swojej klasie cenowej - made in China - ktoś się na nią skarżył? Że źle wykonana, albo coś innego? Nie czytałem posta, w którym ktokolwiek odradziłby tą konsoletę, mimo iż pochodzi z Chin? Może jednak warto się powoli przyzwyczajać ;) Poza tym są produkty z Chin - projektowane w Chinach, a są produkty projektowane w Europie czy w Ameryce a produkowane pod ścisłym nadzorem w Chinach, a to jest różnica.

0
  • #17 20 Lut 2009 12:52
    polczan
    Poziom 10  

Cytat "nie rozumiem kolegi "polczana" w pro-15 nie moze na pierwszej imprezie driver spalic sie poniewaz jest wmontowane zabezpieczenie przeciwprzeciazeniowe.(tak jak z korkami domowymi, wyskakują )"

Coś na wzór zabezpieczenia zadziałało tylko w jednej kolumnie. bo po kilku chwilach wysoki sie odblokował. Ale przy następnej piosence kaplica :(
    Po za tym nie widzę sensu tu się rozpisywania kto zawinił reklamacji nie uznali.
    Mam piecyk basowy Peavey TNT USA i oprócz konserwacji i normalnych śladów użytkowania nic się nie dzieje, a posiadam go 1992 roku. I tego oczekiwałem zakupując pro 15. Prawda jest tak porządny sprzęt kosztuje.

0
  • Pomocny post
    #18 23 Lut 2009 20:23
    krzysztofix8700
    Poziom 9  

ja rownież mam peavey pro 15 góry i w tym przedziale cenowym nie jest zbyt latwo wyrwać coś szałowego. Ja osobiście uwazam, ze choć sa to tanie kolumny to bas idzie z nich naprawde przyzwoity, sczegolnie jezeli ktos chce puszczać przez nie jakąs muzyke z płyty. fakt spalił mi sie wysokotonowy w jednej ale 2 lata bez zarzutów graly weselicha, choć mysle ze jakbym teraz kupywał to jakies ldm y czy coś lepiej(przynajmniej na wesela, do jakiejs kapeli "lekko" rockowej to moze bym sie jeszcze na peavey skusił. Aby te kolumny przyzwoicie zabrzmiały trzeba sie troche pobawic korektorem itd,,. Ale nie jest to az tak masakrycznie zły sprzęt , Nie przesadzajcie Panowie- za ta kasę... pozdro

0
  • Pomocny post
    #19 25 Lip 2009 15:49
    God__Father
    Poziom 1  

Niedawno gdy uważałem, że Driver się spalił, zaniosłem go do specjalisty. Powiedział, że musiał tylko nawinąć cewkę. Zrobił to za pare złotych. Myśle, że poleciały różne serie tych głośników. U mnie grają czysto i klarownie. Driver różni się od tego podanego na zdjęciach powyżej.

0
  • #20 28 Lip 2009 11:09
    zbigniew 10123
    Poziom 12  

Witam! Chciałbym powrócić do tematu na temat budowy tych kolumn, gdyż z tego co wynika to koledzy mają różne komponenty w kolumnach.
    Więc chciałbym żeby ktoś to ocenił.Oczywiście na niskotonowym i wysokotonowym brakuje opisów firmy z parametrami przetworników i jakiej mogą one być marki?A oto budowa z mojej kolumny:
    -niskotonowy
    Co siedzi w kolumnach PEAVEY-PRO 15Co siedzi w kolumnach PEAVEY-PRO 15
    -driver z tubą
    Co siedzi w kolumnach PEAVEY-PRO 15Co siedzi w kolumnach PEAVEY-PRO 15Co siedzi w kolumnach PEAVEY-PRO 15
    -konstrukcja zwrotnicy
    Co siedzi w kolumnach PEAVEY-PRO 15Co siedzi w kolumnach PEAVEY-PRO 15Co siedzi w kolumnach PEAVEY-PRO 15

Posiadam je z 4 lata i jak narazie nic się nie spaliło.Jakiej marki mogą być te przetworniki, orginalne czy chińskie jeżeli mi jeszcze grają tylko nie wiem jak długo,a zdjęcia zrobiłem aby ktoś stwierdził czyje to jest.Fakt jest taki że czegoś im brakuje np:basu i ta trochę kiebska grubość budowy samej kolumny oraz te wsówki na niskotonowym.
    Pozdrawiam :cry:

0
  • #21 01 Sty 2010 20:08
    qwerty67
    Poziom 24  

Upalenie driverów i tego suba z linku to głupota obsługującego...
    Jak się nie potrafi grać to wszystko się spali i właśnie na takich idiotów ktoś mądry wymyślił coś co się zwie LIMITER. Co do pełnego pasma na woofer to jakaś podróba musiała się trafić... kolega zbigniew 10123 pokazał zdjęcia tej kolumny w której widać że zwrotnica jest o wiele bardziej rozbudowana i oko elektronika zauważy filtr dolnoprzepustowy... CO do naklejek na głośnikach to niektóre firmy ich nie naklejają na garach które mają iść do paczek.

0
  • #22 04 Sty 2010 21:54
    zbigniew 10123
    Poziom 12  

Witam.Tak więc staram się nie grać na przesterowaniu bo z tego co wyczytałem od kolegów to lepiej uważać, aby nie uwalić głośników. Jeśli woofer jest jakąś podróbą to czy warto wymieniać je na inne markowe? Jak to podróby to z tego wynika,że wkrótce mogą mi paść? Na razie mi grają i nie katuję ich bo nic innego nie mam.
    Wkrótce moim zamiarem do kupna jest Końcówka mocy ADS LX 1400
    http://www.bratpol.com.pl/?prod=886&cat=361
    oraz kolumny ELESTRA MS-21580 - kolumna 2-dr 800W
    http://sklep.elestra.pl/p/pl/ek014/ms-21580+-+kolumna+2-dr+800w.html
    Dopasowałem końcówkę i kolumny pod względem mocy i rezystancji 4 ohm
    Jeśli ktoś z kolegów ma inne sugestie co do kolumn to proszę do tej samej ceny i mocy.
    Dopóki nie kupiłem jeszcze chciałbym wiedzieć, czy to dobry może być zestaw i jak oceniacie tak wogóle kolumny firmy Elestra ,która montuje przetworniki BEYMA.Czemu Elestra? Miałem możliwość posłuchania kolumn ELESTRA ale 400W na 4ohm i nawet dobrze to dawało, wielkie gabaryty i waga ale efekt był w dodatku cena mów za siebie to chyba nie chinszczyzna tak mi się wydaje. Proszę o inne spostrzeżenia w wyborze dobrania zestawu. Pozdrawiam .
    :D

0
  • #23 13 Sty 2011 12:53
    bogpit78
    Poziom 1  

Ogólnie to jeden wielki chłam, drivery wymieniałem już chyba z 10 razy także uzbierałbym już na nową kolumnę bo każdy kosztuje 80zł.
    Przekonałem się, że jak tylko nie ma uziemienia w sieci to driverek do wymiany.
    Mam drugi zestaw box i jadę już na nim ponad 10 lat i nic kurde nic się z nim nie dzieje a z tym chłamem co raz to coś. Jeszcze nie dość, że kolumny do dupy to jeszcze powermixer Behringer 3000 też do bani. A miało być wszystko takie cudne jak zapewniał sprzedający.

0
  • #24 18 Sty 2011 14:32
    theGGDAG
    Poziom 14  

Miałem te kolumny i driver poszedł po 20 minutach grania na yamaha emx 212-s.

0
  • #25 18 Sty 2011 17:08
    DDN
    Poziom 31  

Wszystko mozna spalic nieraz szybko nieraz po roku to zalezy od glowy tego co steruje sprzetem. Mi podczas 10letniej zabawy w hi-fi potem w PA nie udalo sie upalic nawet bezpiecznika,zadnego glosnika jedynie kabel zasilajacy wzmacniacze bo byl za cienki,niewiem jak to ludzie robia ze majac 200watowe kolumny chca plener na 500m/kw naglosnic albo nie maja oporu w kreceniu potencjometrami albo znikomy sluch na przestery. Przepraszam za ten of-top ale ma ktos zdjecia glosnikow od reloopa rsp 15 albo 30?

0
  • #26 06 Kwi 2011 09:52
    siwyandy
    Poziom 10  

Jeśli można nawiązać do tematu;
    Mam TAKIE SAME Peavey-ki jak Kolega zbigniew 10123 te same bebechy.
    Niedawno je odkupiłem i co stwierdzam:
    Niby wszystko chodzi jak trzeba (przenosi bas i górkę) ale nie do końca.
    Każda z kolumn gra trochę inaczej. Zmiana kanałów oczywiście sprawdzona - to samo.
    W jednej kolumnie jest więcej górki a w drugiej więcej środka.
    Jak sądzicie, czy driver może częściowo stracić skuteczność? Są identyczne. Sprawdzałem zwrotnice - wszystko jest przylutowane dokładnie i solidnie. Może kondensator wysechł i stracił parametry ?.
    Mam kłopot z odkręceniem tuby od jednego z driverów i podmiana miejscami jest kłopotliwa. Nie można ich wyjąć ze skrzyni w całości. o tym widzą Ci co próbowali walki z tymi kolumnami. Proszę o zdanie doświadczonych forumowiczów.
    Pozdrawiam.
    Andrzej.

0
  • #27 07 Kwi 2011 11:15
    DjMapet
    Poziom 42  

Jeśli występują różnice w brzmieniu głośników, może to oznaczać iż któryś z nich jest nadpalony, był naprawiany lub w ogóle są to kiepskiej jakości wysokotonowce.
    Wprowadź nieco preparatu do śrub (np WD) w okolicę gwintu, odczekaj jakiś czas (godź. - dwie), podgrzej lekko miejsce połączenia (gwint) suszarką i spróbuj odkręcić tubę.

Pozdrawiam.

0
  • #28 07 Kwi 2011 11:47
    siwyandy
    Poziom 10  

Nadpalony, hm, może?
    Co do jakości to te które są na fotce kilka postów powyżej. Są tzw. fabryczne.
    Z gwintem sobie poradzę. To plastikowa tuba na calowym wylocie drivera. Gwint z mosiądzu na aluminiowym wypuście drivera dlatego się przytarł chyba...
    Dzięki za radę.
    Kupuię chyba nowe drivery
    Pozdrawiam.

0
  • #29 14 Sie 2011 21:55
    Jarson22
    Poziom 8  

Ja czytam te posty to nie dowierzam ma wzmacniacz ADS PRM 10 i do tego PEAVEY-Pro 15 i nie palą mi się dravery i całość chodzi jednakowo.Co do tego że nie ma szału to się zgadzam ale za tą kasę to nie ma co wymagać.Przed ADS PRM 10 miałem YAMAHA EMX 312 i z tymi paczkami to była porażka Z ADS jest o niebo lepiej ale dodam jeszcze że jak podłączyłem znajomego kolumny OHM nie pamiętam modelu to YAMAHA chodziła rewelacyjnie.Pozdrawiam.Myślę o dodaniu SUB aktywnego do tego zestawu ale czym więcej czytam tym bardziej nie wiem co wybrać:D

0
  • #30 14 Paź 2011 10:32
    szwelek
    Poziom 9  

Witam !
    Powiem krótko, mam te kolumny już ok 6 lat, jak nie dłużej, driver wymieniłem raz, ale tylko dlatego, ze konferansjer włożył mi mikrofon do głośnika (niemal dosłownie) i w porę nie zareagowałem, ani ja ani on ... Z głośnikami niskotonowymi nic się nie dzieje. A może wszystko dlatego koledzy, że napędzam je firmowym wzmacniaczem (wg mnie już za mocnym, jak na te paczki) Yamaha 500W sinus i staram się, żeby gasić co jakiś czas limitery na końcówce ;o). Zwracam jeszcze raz uwagę, zanim ocenicie paczki, popatrzcie czym je napędzacie !!! Acha, mój Szwagier wiedziony moimi doświadczeniami jakieś 4 lata temu też kupił te paczki i jak dotąd jest zachwycony. Tu potwierdzam różnorodność konstrukcji i zawartości wnętrza, Jego są cięższe i maja głębszy bas. Uważam, ze w tej cenie, a nawet za kilka stówek więcej nie dostaniecie nic lepszego i bardziej mobilnego. I jeszcze jedno nie gram jednej imprezy w tygodniu, ale średnio 2-3 i robią ze mną w aucie, co jest też nie bez znaczenia, rocznie ok 60 tyś km. Moim zdaniem super wybór na budżetowe paczki.

0