Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy nagłaśniać akordeon ?

07 Paź 2008 16:53 5282 11
  • Poziom 15  
    Witam

Pytanie wydawałoby się proste ale...

Gram po weselach i tym podobnych imprezach. Narazie akordeonu nie nagłaśniam bo wiadomo to dość głośny instrument (oczywiście używany tylko do biesiady przy stołach). Tak sobie myślę czy np mikrofon przypinany do klapy nie byłby dobrym rozwiązaniem do nagłośnienia akordeonu ? Oczywiście tylko do części melodycznej. Teraz pytanie czy tani mikrofon powiedzmy do ok 200 zł z Allegro wystarczy ? czy będzie to spełniało swoją funkcję ? Czy też nie pchać się w takie rozwiązanie ? Planuję zakup jeszcze mikrofonu nagłownego również tylko do biesiady tak więc nie musi to być mikrofon z wysokiej półki i mikrofon do ręki dla gości, tak abym nie musiał się o niego obawiać jak będzie w rękach "dość wesołego" gościa weselnego ? Może ktoś gra na podobnym rozwiązaniu i podzieli się swoim doświadczeniem. Proszę rónież o porady co do mikrofonu nagłownego i do ręki. Kwota jaką mógłbym przeznaczyć na te 3 mikrofony (ewentualnie tylko do ręki i na głowe) to 1000 zł.

Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Do knajpy w której pracowałem kupiłem taki zestaw za niecałe 300 zł. http://img.nokaut.pl/p/ee/d0/eed060a3482dfd441151c71aef1f899f500x500.jpg
    Polecił mi go mój znajomy który prowadzi imprezy biesiadne i zawodowo organizuje karaoke w pubach . Powiedział "jakość rewelacyjna i cena dobra a jak komuś z ręki po pijaku wypadnie mikrofon to nie będzie wielkiej straty " Miał racje mikrofony super , głos czysty i dynamiczny i nie mają tendencji do sprzęgania się .Polecam .
  • Poziom 13  
    Ja bym tego nigdy w życiu nie kupił tego czegoś co kupił bruns. Dobry mikrofon bezprzewodowy to ok 1000 - 1500zł kosztuje. Jak chcesz kupić nagłowny to bedziesz miał problem z dobrym mikrofonem. Jak chcesz kupić coś dla gościa weselnego to se kup PG58 za jakieś 150zł, albo audixa f50 w podobnej cenie. A do cyji to se weź shura sm57 za jakieś 400zł.. A jeśli wszystkie te mikrofony chcesz mieć bezprzewodowe to musisz dozbierać kasy...:/
  • Poziom 31  
    metq napisał:
    Ja bym tego nigdy w życiu nie kupił tego czegoś co kupił bruns. Dobry mikrofon bezprzewodowy to ok 1000 - 1500zł kosztuje.

Wiem co znaczy dobry , ale taki to można kupić na koncerty a nie na imprezy biesiadne gdzie ludziska drą mordę po pijaku nie miłosiernie fałszując . Zawsze możesz się dogadać i wziąć ze sklepu celem wypróbowania jak żle będzie działał lub się nie podobał to odniesiesz .
  • Poziom 13  
    cypion powiedz jeszcze raz, chcesz 3 mikrofony z czego 1 do akordeonu, tak? Napisz co ma być bezprzewodowe a co nie
  • Poziom 15  
    dzięki za zainteresowanie

Chciałbym wszystko bezprzewodowe. Do akordeonu koniecznie, myślałem nad małym mikrofonem do klapy i zamocować na akordeonie. Nagłowny też bezprzewodowy bo gram i śpiewam. A do ręki to jakiś słaby bo i tak chyba długo nie wytrzyma w ręcach gości. Miałem kiedyś tanie mikrofony (firmy nie pamiętam) dałem za nie jakieś 200 zł, ale szybko połykały baterie więc się ich pozbyłem. Teraz szukam czegoś na UHF (tamte były na VHF i strasznie trzeszczały przy np podawaniu do ręki). Słyszałem, że niektórzy stosują mikrofony do akordeonu z niższej półki takie na klips powiedzmy z przedziału 100 - 200 zł. Wiem, że nie jest to profesjonalne podejście ale wydaje mi się, że powinno wystarczyć do celów biesiady. Gram na akordeonie nie tylko muzykę rozrywkową i wolę brzmienie akordeonu na żywo, czyli bez nagłośnienia ale biesiada na weselu męczy tym bardziej, że jeszcze śpiewam. Najbardziej zależy mi na mikrofonie nagłownym.

Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Mam taki sam problem
    Jak przymocowałem mikrofon do akordeonu oczywiście przez amotryzujące elementy typu gąbka to niestety ale efekt był taki że mikrofon odbietał wszystlie trzaski stukania palcami po klawiszach a nawet stukania klapek wewnątrz pod maską
    Więc zdecydowałem że najlepiej mikrofon odbiera na statywie
    Probiem tylko taki że po sali trzeba się przemieszczać razem ze statywem
    na który dodatkowo zamocowałem pulpit na teksty piosenek
    Używałem dawno temu specjalnie wykonej listwy w której zainstalowałem mikrofony pojemnościowe z zasilaniem - małe paluszki
    2 mikrofony do klawiatury + 3 do spiewu - listwa była wydłużona
    i to bardzo dobrze zdawało egzamin ale podłączenie było przewodowe ze wzmacniaczem
    dzisiaj czasami zastanawim się aby do listwy dołączyć nadajnik zdalny + odbiornik przy wzmacniaczu
    Remigiusz G
  • Poziom 2  
    Witam.
    Gram na akordeonie i rozwiązałem ten problem kupująz z firmy AKG mikrofon bezprzewodowy ze stacją i nadajnikiem jakiego używa się do nagłaśniania trąbki. Stację podłączoną mam w racku nadajnik jest u dołu na pasku przy basach i zniego idzie kabelek do mikrofonu który na żabce przypięty jest do miecha na pierwszym zgięciu. Gra jak się patrzy. Koszt ok 1200zł. Moje zadowolenie 100%.
  • Poziom 27  
    Dla akordeonu potrzebne są dwa mikrofony umieszczone na statywach po obu stronach rąk grającego w sensownej odległości ! Żadne rzepy :) .... przypięty do miecha, to już harcerstwo na obozie wędrownym :).
  • Moderator Akustyka
    JTS CX-516 to mikrofon z dedykacją do akordeonu. Posiada zaczep który się przykleja taśmą dwustronną, lub przykręca do akordeonu. Najlepiej kupić dwa takie w wersji do bezprzewodów, plus JTS PS-500 i jednym XLR'em idziesz do konsoli.

Wada/zaleta takiego rozwiązania że mikrofon jest związany z jednym instrumentem, nie jest mobilny.
  • Poziom 27  
    Piszesz o amatorskich rozwiązaniach , mocowanie mikrofonów do akordeonu rzepą ? Nie wierzysz chyba w to co piszesz, że poważny artysta, na estradzie będzie zakładał takie "bajery".
  • Moderator Akustyka
    Nie mówię o amatorskich rozwiązaniach ani o rzepach, i piszę tak by pomóc, według mojej najlepszej wiedzy. I wiem że kilku takich artystów mniej lub bardziej poważnych używa takich bajerów.

Na stałe do instrumentu montuje się stopkę:

I przed koncertem wkłada się na zatrzaski mikrofon.

Jak pisałem wcześniej, jest to rozwiązanie dobre jeżeli artysta ma swój instrument i swoje mikrofony, których zawsze używa.
    Rozwiązanie niewygodne dla firmy która posiadała by taki mikrofon. Nie piszę że jest to rozwiązanie najlepsze czy uniwersalne. Jest poniekąd wygodne i ciekawa alternatywa dla statywów.