Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm Bezpilotowy ford mondeo potrzebny schemat (pomysł)

07 Paź 2008 17:33 5493 8
  • Poziom 13  
    Witam nie wiem czy w dobrym dziale napisałem ten post ale mam nadzieje że ktoś tu zajrzy i pomoże.
    Mam taki problem, założyłem sobie alarm bezpilotowy do forda mondeo 1,8TD 97r.Korzystam z pilota oryginalnego do forda.Aktywacje alarmu podłączyłem do przewodu gdzie podaje impuls na ryglowanie drzwi. Problem mam taki że po włożeniu kluczyka w drzwi i przekręceniu dezaktywuje alarm a tego bym nie chciał. Zrobiłem dokładne pomiary i potrzebuję kogoś kto wymyśli mi mały schemat do poprawnego działania.
    Wszystko przedstawiłem na rysunku.

Zasada działania tego alarmu:
    Po wciśnięciu na pilocie zamykania pojawia mi się impuls dodatni na ryglowanie drzwi i on od razu aktywuje alarm.Po wciśnięciu na pilocie (otwarcia) pojawia nam się drugi impuls dodatni w punkcie (A) otwiera zamek i wyłącza alarm. (w tych sytuacjach) w punkcie (B) nie ma nic. I teraz... Po przekręceniu kluczyka w drzwiach podaję masę na centralny i w tym momencie centralny podaje sygnał +(plus) w punkcie (A) który wyłącza alarm i otwiera drzwi. Potrzebuję taki schemat w którym jak podam masę w punkcie (B) (przekręcę kluczyk w drzwiach)to nie przepuści mi sygnału dodatniego w punkcie (D) żeby nie wyłączyło alarmu.
    Proszę o pomoc.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 36  
    Może uda się to zrobić przy użyciu przekaźnika, który będzie zasilany z masy po wyłączniku kluczyka w drzwiach a jego styki zawsze zwarte będą włączone w obwód po przerwaniu połączenia w punkcie D.

Nie wiem, czy działanie przekaźnika będzie na tyle szybkie aby zdążyć z rozłączeniem obwodu w punkcie D zanim pojawi się impuls (+) na linii A.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 20  
    Jaki to alarm bezpilotowy który niema blokowania wyłączenia z wkładki? Jeśli alarm ma wyjscie które podaje masę w stanie spoczynku, a po uzbrojeniu masa zanika, to nie widzę problemu.
  • Poziom 13  
    No koledzy powiem że na przekaźniku próbowałem ale ma zwłokę i mimo wszystko alarm się rozbroi. Alarm już jest założony w samochodzie więc raczej nie chciał bym go wyjmować.Poniżej przesyłem schemat mojego alarmu i opis może coś z tego dacie radę zrobić.

A tu opis:
  • Poziom 20  
    Kilka pytań pomocniczych:
    1.Czy przy otwieraniu z wkładki fabryczny sterownik c.z. mruga kierunkami?
    2.Czy przy otwieraniu z pilota fabryczny sterownik c.z. mruga kierunkami?
    I jeszcze jedno, przy podłączeniu blokady jak na schemacie, po kilku dniach nie jeżdżenia aku się rozładuje.
    Styk 85 przekaźnika trzeba dać do +15, a nie do +30

• Poziom 28  
    Odetnij sterowanie z wkładki i po kłopocie.
  • Poziom 13  
    1.Przy zamykaniu z pilota (2x wcisnę rygluje)to mruga kierunkami, przy otwieraniu z pilota nie mrugają kierunki.
    2.Przy zamykaniu z kluczyka mogę zaryglować (mrugną kierunki) przy otwieraniu nie mrugają.

Jak odetnę sterowanie z wkładki to chyba w ogóle nie będę mógł drzwi otworzyć.Muszę mieć możliwość otwarcia drzwi z kluczyka bo mam jeszcze jeden kluczyk bez pilota , który jest używany przez rodziców.Chyba że można dokupić gdzieś kluczyk z pilotem co by działał z fabrycznym zamkiem?

Ps.Nie mam podłączonego tego przekaźnika (odcięcia) więc chyba aku. wytrzyma.Ps. ale będę podłączał więc dzięki z info.
  • Poziom 20  
    W takim wypadku odcięcie sterowania z wkładki to jedyne skuteczne rozwiązanie. Zanim odetniesz sprawdź czy się otworzyć. Zarygluj, odłącz aku i spróbuj otworzyć z wkładki.
    Pozostaje jeszcze rozwiązanie znane z Ikarusów...