Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon (zatkane głowice)

lukas0987 15 Wrz 2005 12:14 78408 49
  • #31 15 Wrz 2005 12:14
    Falko1
    Poziom 10  

PRZEDMUCHIWANIE SPRĘŻONYM POWIETRZEM ZDECYDOWANIE ODPADA :-) JA JUŻ WIDZIAŁEM EFEKTY, SERWIS DŁUGI CZAS MIAŁ KOLOROWE ŚCIANY :-)

• TermoPasty.pl
  • #32 22 Lis 2005 13:27
    Firma Cateringowa
    Poziom 2  

nie działa mi epson c80 gdzie moge go naprawic w Łodzi

• TermoPasty.pl
  • #33 22 Lis 2005 22:52
    RafalKabat
    Poziom 19  

Ja stosuję wannę ultradźwiękową . Wkładam taką głowicę do wanny i za parę minut jest gotowe.

• #34 23 Lis 2005 17:49
    isiek78
    Spec od drukarek

Sama wanna nie pomoże musi być ta głowica zamoczona w płynie i to w zależności od głowicy czy to jest HP czy Epson itd.

• #35 05 Kwi 2006 18:17
    aroslaw
    Poziom 10  

witam
    posiadam canona ip 1500. mialem zatkana glowice - zanurzylem na jakis czas w spirytusie salicylowym, no i juz fajnie drukowalo lecz przy dokladnym przyjzeniu sie bylo widac leciutka niedokladnosc. wiec zrobilem jeszcze raz i po wydrukowaniu znowu strasznie slabo drukuje ... :(
    co to moze byc ?? co zrobic ??

• #36 05 Kwi 2006 22:36
    stef311
    Poziom 14  

A czy ktoś próbował czyszczenia głowic w wanience ultradźwiękowej?

• #37 06 Kwi 2006 08:34
    isiek78
    Spec od drukarek

Tak ja. Jeżeli dasz wodę to nie będzie rewelacji, nie wiem jak inne płyny czy alkohole.

• #38 07 Maj 2006 01:31
    Wolly2
    Poziom 10  

Panowie mam pytanie mam Canona i320 nagle gdy chciałem coś wydrukować pokazał się komunikat, że nie jest zainstalowana głowica. Czy to znaczy, że zaschła ??? Nie drukowałem na niej może z tydzień. Co to może być ?

• #39 08 Maj 2006 08:52
    isiek78
    Spec od drukarek

Drukarka nie widzi głowicy, wyciagnij glowice przetrzyj styki i włóz ja spowrotm.

• #40 26 Maj 2006 21:22
    Przemcio
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam
    Przepychanie to temat rzeka a moje pytanie dotyczy takiego szczegółu operacji przy korzystaniu z wanny ultradźwiękowej i głowicy Canon`a iP3000.
    Czy po takim czyszczeniu jeżeli filtry (sitka) od góry głowicy są czyste to resztka płynu czyszczącego zostanie wyssana w czasie gruntownego, programowego czyszczenia drukarki czy tą resztkę trzeba jakoś samemu wyssać?

Chodzi o to, że drukarka, która drukowała "trochę" po takim czyszczeniu ultradźwięowym i zasysaniu programowym drukuje mniej więcej do połowy kartki a potem koniec.
    Wygląda tak jakby atrament się skończył i nie był wyciągany przez głowicę do drukowania a mam na taką okoliczność oryginalne, pełne nówki.

Jak właściwie powinno prawidłowo wyglądać takie czyszczenie w wannie i instalowanie głowicy w drukarce.

Pozdrawiam
    Przemo

• #41 31 Maj 2006 22:38
    itscopy
    Poziom 12  

Polecałbym zaopatrzyć sie w strzykawkę oraz cos czym mozna połączyć ja gniazdem które wchodzi w zasobnik i wstrzyknąc tam ten spirutus /denaturat tak długo az zacznie leciec czysty z głowicy.Należy to zrobic tak zeby spirytus był wprowadzany pod pewnym cisnieniem zeby z glowicy nie kapało tylko tryskało .Nie wiem niestety jaka jest budowa głowic w canonie ale w epsonie przynosi to 100%

• #42 09 Cze 2006 11:49
    groszek27
    Poziom 10  

Witam mam canona bjc3000 włsaciwie miałem dwa ale jestem raczej mało cierpliwy wiec jednego juz wyzuciłem a teraz pojawił sie problem z drugim.To
    znaczy tusze zatrzymują sie w tym miejscu gdzie sie zatrzymuja do wymiany po otwarciu klapy.I nic... zainstalowałem nowe sterownik nawet podłączyłem pod innego kompa nawet zmieniłem kabel z USB na com i spowrotem no nic nie pomaga a własnie kupiłem 4 nowe katridze wydrukowałem tylko 20 stron.;(Ma ktos jakis pomysł???HELP

Dodano po 1 [minuty]:

AAAA i zapomniałem dodac ze ta dioda ,miga na czerwono pare razy a pozniej zaswieci na zółto i znowu na czerwono;;;)

• #44 10 Cze 2006 00:48
    groszek27
    Poziom 10  

No fajnie i dzieki za ten link ale jak chce go pociagnąc to sie okazuje ze mam za mało punktów;(moze po tym poscie cos sie podniesie.

Dodano po 1 [minuty]:

no tak jeszcze troszke brakuje.ale po tym poscie musi juz byc dosc;))

• #45 10 Cze 2006 13:25
    groszek27
    Poziom 10  

No i tak znowy przychodze po pomoc bo juz nerwow nie mam do tej drukareczki (canon bjc3000).Zlokalizowałem błąd 6 mignięć na pomarańcz i raz długo na zielono co w instrukcji pisz ze to błąd "no cartrige error" lub "Waste ink full error" a podane rozwiązania to zrestartowac EEprom i jest napisane tak ze jesli wyjme cały kadridz wraz z główica to wtedy eprom sie zrestartuje ale jakos to nie działa;(Robił ktos juz restart w tej drukarce.Piszcie prosze :idea::idea:

• #47 13 Cze 2006 22:53
    Fabjan
    Poziom 12  

w instrukcji co podałeś wyżej wyraźnie jest ze 6 beepnięć to cardridge a 6 mrugnięć jak w kolegi groszek27 to pełny pampers

co do kasowania to było juz na forum, a z tego linka wygląda to tak:
    Waste Ink Counter Reset
    1. Power off printer and covers closed
    2. Hold down the Resume button then press and hold POWER, the Green Indicator will light.
    3. While holding down POWER , release RESUME
    4. Double click (2 clicks) RESUME then release BOTH POWER and RESUME and wait still the printer stops blinking.
    5. When the indicator lights steady, press RESUME three(3) times. The indicator should be ORANGE.
    6. Press Power to set data

• #48 15 Cze 2006 17:32
    groszek27
    Poziom 10  

No tak wykonuje te instrukcje ale w punkcie 4 jest napisane zeby czekac az przestanie migać a w przypadku mojej drukarki nic takieg sie nie dzieje czyli miga cały czas....... i co dalej????

• #49 05 Lip 2006 12:07
    Fabjan
    Poziom 12  

jeśli dobrze wykonujesz te czynności i nie przestaje migać , to moze byc walnięta elektronika

• #50 12 Wrz 2006 10:47
    adam_xx
    Poziom 18  

witam
    ja używam wanny ultradzwiekowe i płynu do udrazniania głowić
    przeważnie pomaga ale teraz mam inny egzęplaż tzn
    starego epsona
    po wyczyszczeniu zaczął drukowac strone testową ale od jej połowy coraz słabiej po czym na końcu juz nic nie było widać - tusze są oryginalne i pełne
    co moze byc tego powodem
    prosze o radę
    pozdr