Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rosyjska TV/radio zakłóca mi telefon/neostradę

Rognor 07 Oct 2008 20:27 1677 4
 • #1
  Rognor
  Level 22  
  Brzmi to jak absurd, ale rosyjska TV lub radio (lub rozmowa przez tel po rosyjsku z radiem/TV w tle) zakłóca mi telefon/neostradę. Co jest grane?

  Blisko mnie mieszkają Rosjanie, którzy handlują na bazarze i być może mają jakieś niehomologowane telefony itp. Długo to trwało, ale po 3 latach walki o naprawę ustaliłem co mi zakłóca telefon/neostradę, po prostu w słuchawce usłyszałem bardzo cicho rozmowę po rosyjsku (ale i jakąś muzykę w tle). Ponieważ pomyślałem, że to telefon bezprzewodowy coś zbiera, to go odłączyłem z prądu i z gniazdka tel. i podłączyłem przewodowy, ale nadal było słychać to po rosyjsku. Obecnie już tego nie słychać, ale nadal są bardzo ciche szumy i czasem świsty tak jakbym słuchał radia na falach krótkich.

  Reklamację złożyłem, ale obawiam się że technicy znowu nie będą wiedzieli o co chodzi, więc proszę o zdiagnozowanie usterki.
 • #2
  Zbych034
  Level 38  
  U mnie słychać w głośnikach Logitecha a do granicy mam 100km
 • #3
  Rognor
  Level 22  
  U mnie jest 160 km do granicy.

  No dobrze, ale jakim cudem to słyszysz w głośnikach? Jakieś wyjaśnienie techniczne? Wiadomo, radio daleko niesie przy małej antence, ale głośniki to nie odbiornik, nic takiego u siebie w głośnikach nigdy nie słyszałem, a i propagacja dzisiaj nie jest jakaś szalona (tylko norma).
 • #4
  romoo
  User under supervision
  Ja słyszałem w swoim wzmaku ruskie radio chociaż mieszkam 230km od granicy po prostu zbiegiem okolicznosci wytworzył sie obwód RC i układ dekodujący ( półprzewodnikowe złącze) i mamy radyjko za free.
 • #5
  Rognor
  Level 22  
  Dzięki za odpowiedzi, ale to nie polepsza ale pogarsza sprawę, bo teraz jeszcze trudniej będzie powiedzieć czy są zakłócenia na linii.

  Jest jeszcze jeden pomysł: monterzy zasugerowali zakłócenia w telefonie (nie na linii) od CB Radio. Naprawiali, naprawiali, pousuwali usterki do tego stopnia, że teraz mam tylko jedno gniazdko (a nie trzy), no i to nic nie dało (przynajmniej nie ma już dodatkowych usterek). W efekcie pojechali na centralę, coś tam zmienili - kable oraz modem podobno coś "za mocno dawał w linię" (teraz już nie słyszę neostrady w słuchawce) i na razie problem ogólny ustąpił (a co z problemem z tematu to się okaże, EDIT: zniknął).