Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rosyjska TV/radio zakłóca mi telefon/neostradę

Rognor 07 Oct 2008 20:27 1677 4
    Rognor
    Level 22  
    Brzmi to jak absurd, ale rosyjska TV lub radio (lub rozmowa przez tel po rosyjsku z radiem/TV w tle) zakłóca mi telefon/neostradę. Co jest grane?

Blisko mnie mieszkają Rosjanie, którzy handlują na bazarze i być może mają jakieś niehomologowane telefony itp. Długo to trwało, ale po 3 latach walki o naprawę ustaliłem co mi zakłóca telefon/neostradę, po prostu w słuchawce usłyszałem bardzo cicho rozmowę po rosyjsku (ale i jakąś muzykę w tle). Ponieważ pomyślałem, że to telefon bezprzewodowy coś zbiera, to go odłączyłem z prądu i z gniazdka tel. i podłączyłem przewodowy, ale nadal było słychać to po rosyjsku. Obecnie już tego nie słychać, ale nadal są bardzo ciche szumy i czasem świsty tak jakbym słuchał radia na falach krótkich.

Reklamację złożyłem, ale obawiam się że technicy znowu nie będą wiedzieli o co chodzi, więc proszę o zdiagnozowanie usterki.
    Zbych034
    Level 38  
    U mnie słychać w głośnikach Logitecha a do granicy mam 100km
    Rognor
    Level 22  
    U mnie jest 160 km do granicy.

No dobrze, ale jakim cudem to słyszysz w głośnikach? Jakieś wyjaśnienie techniczne? Wiadomo, radio daleko niesie przy małej antence, ale głośniki to nie odbiornik, nic takiego u siebie w głośnikach nigdy nie słyszałem, a i propagacja dzisiaj nie jest jakaś szalona (tylko norma).
    romoo
    User under supervision
    Ja słyszałem w swoim wzmaku ruskie radio chociaż mieszkam 230km od granicy po prostu zbiegiem okolicznosci wytworzył sie obwód RC i układ dekodujący ( półprzewodnikowe złącze) i mamy radyjko za free.
    Rognor
    Level 22  
    Dzięki za odpowiedzi, ale to nie polepsza ale pogarsza sprawę, bo teraz jeszcze trudniej będzie powiedzieć czy są zakłócenia na linii.

Jest jeszcze jeden pomysł: monterzy zasugerowali zakłócenia w telefonie (nie na linii) od CB Radio. Naprawiali, naprawiali, pousuwali usterki do tego stopnia, że teraz mam tylko jedno gniazdko (a nie trzy), no i to nic nie dało (przynajmniej nie ma już dodatkowych usterek). W efekcie pojechali na centralę, coś tam zmienili - kable oraz modem podobno coś "za mocno dawał w linię" (teraz już nie słyszę neostrady w słuchawce) i na razie problem ogólny ustąpił (a co z problemem z tematu to się okaże, EDIT: zniknął).