Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Miernik częstotliwości CTR Superstar KF VI

warjat 07 Oct 2008 20:29 2227 1
e-mierniki
    warjat
    Level 13  
    Witam sprzęt jak w opisie jest to miernik częstotliwości prawdopodobnie przystawka do jakiegoś CB ale bliżej urządzenie mi nieznane chciałbym je przystosować do mierzenia częstotliwości w zwykłych cb radiach potrzebuje tego przy przestrajaniu.Jeśli miał ktoś z tym do czynienia proszę o pomoc ewentualnie opis złącza które posiada 6 pinów w tym czerwone i brązowe to zasilanie przewód ekranowany prawdopodobnie przewód sygnałowy i jeszcze żółty i pomarańczowy nie wiem do czego.Pozdrawiam.
  • e-mierniki
    mladafronta440
    Level 11  
    Nie wiem czy się to komuś przyda bo temat stary. Ale mi się udało.

We wtyczce od miernika SS KF IV mamy 6 przewodów.
    według producenta możemy podłączyć tylko jedno radio czyli Superstar3900 z gniazdem na rzeczony miernik. W rzeczywistości możemy podłączyć go do wielu innych radii bazująch na płycie uniden PB010AA/AB czyli President Richard, Cobra 148 GTL (DX), Superstar 3900(bez gniazda)/360FM, President Jackson, Dragon Clean Tone czy Alan 87.

Potrzeba nam najlepiej dobrać gniazdo i wtyk 6 pinowy tak żeby miało to możliwość odłączenia. Chyba że ktoś chce się później męczyć to można przewody przylutować bezpośrednio. :|

Kolejność działania jest następująca. Po wycięciu otworu na tylnej ściance montujemy odpowiednie złącze. Od niego prowadzimy przewód ekranowany (cienki koncentryk 50Ohm) do punktu TP3, ekran tego przewodu do obudowy najbliższej cewki.

Przewód czerwony lutujemy do miejsca w którym mamy Common+8VDC, w radiach na płycie PB010AA/AB jest punkt tak oznaczony blisko TR33. Może być również +8VDC z przełącznika obrotowego rodzaju modulacji. Uwaga przy przełączeniu w USB/LSB także na tych wyprowadzeniach pojawi się +8VDC więc trzeba sobie to posprawdzać.

Przewód pomarańczowy lutujemy do końcówki USB ww przełączniku przez rezystor 10k.

Przewód żółty lutujemy analogicznie do końcówki LSB na przełączniku również przez R 10k.

Przewód brązowy lutujemy do masy radia.

Po podłączeniu wszystkiego powinno od razu działać, jeśli nie konieczna jest kalibracja.