Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jakie zabezpieczenie transformatora ?

07 Mar 2004 15:30 4016 9
  • Poziom 15  
    mam trafo 300W 2*24V -toroid
    jakie mam zastosować bezpieczniki na stronie pierwotnej i wtórnej
    po podłączeniu kondziorów za mostkiem- 2*4700/63V pali mi bezpieczniki
  • Poziom 25  
    a probowales 2,5A zwolczny albo najlepiej zastosuj uklas powolnego ladowania kondensatorow
  • Poziom 15  
    na czym polega układ powolnego ładowania kondensatorów?
    czy mam je połączyć przez jakiś rezystor, ale jaki?
    czy kondzioory podczas szybkiego ładowania będą się nagrzewały do znacznej temp?i
  • Poziom 42  
    jedrus2 napisał:
    czy kondzioory podczas szybkiego ładowania będą się nagrzewały do znacznej temp?i
    To też, ale głównie chodzi że podczas ładowania pobierają bardzo duży prąd w samym momencie włączenia zasilania.
  • Poziom 15  
    jak zapobiec paleniu się bezpieczników
    wiem, że w chwili włączenia pobierają duży prąd i dlatego pali mi bezp
    mam założyć wieksze bezp - ale jakie ,tak żeby w chwili zwarcia nie spalić trafa
  • Poziom 25  
    kondensatory ladujesz przez rezystor co obniza prad ladowania a tym samym nie wywala bezpiecznik, po osiagnieciu prawie napiecia zas zwierasz rezystor i juz zazwyczaj robi sie to na przekazniku cewke podlaczasz do kondziolkow a wolna pare stykow te ktore bez zasilania sa rozwarte do rezystora napiecie cewki musi byc troszke nizsze niz napiecie jakie ma dawac uklad schematy sa na elektrodzie bo to co opisalem to taki prosty
  • Poziom 15  
    dzięki sprawdzę !!!!
  • Poziom 24  
    jest tez taki kit w EP AVT-1226 - Układ opóźniania włączania zasilania sieciowego,moze cos takiego zrob sobie
  • Poziom 22  
    Toroid tak ma. Związane to jest z inną charakterystyką rdzenia . Kwestia nie w zabezpieczeniu tylko w starcie bez obciążenia na wtórnym. Używłem ich sporo i żadne rozsądne zwiększanie zabezpieczeń nic nie dawało łącznie ze stosowaniem zbezpieczeń zwłocznych.Dopiero jałowy start rozwiązał problem .Możesz też spróbować załączać obciążenie na wtórnym w "O".Słyszałem że to też działa :)
  • Poziom 19  
    Tarnowski masz całkowitą rację. Ja też dorobiłem miękki start i już korki w chacie nie lecą :)