Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stroboskopy w lampach auta...

djdany 07 Mar 2004 15:51 15382 33
  • #1 07 Mar 2004 15:51
    djdany
    Poziom 10  

Witam, jak w temacie sprawa ie tyczy modnych ostatnio wsrod tuningowcow stroboskopach wmontowanych w leflektory samochodu. Oczywiscie mozna nabyc takie cacko ale cena 350-450 to troszke duzo, jak na uklad ktory nie jest wart wiecej niz 100 zl. Moze ktos posiada schemat takowego ukladu stroboskopowego wlasnie do auta na 12V???
    [email]cbworld@poczta.onet.pl[/email] Prosze odpisac na maila lub na tym forum
    Pozdrawiam

• #2 08 Mar 2004 22:53
    Hrabol
    Poziom 25  

mysle ze sie nie myle i jest wdziale do pobrania wlasnie cos takiego

• #3 19 Mar 2004 22:46
    e-xtech
    Poziom 16  

Poszukaj na Allegro są już od 50 zł ...

• #4 24 Mar 2004 00:10
    KOLO22
    Poziom 12  

Ja mam z allegro w kpl. masz 4 kolory nakładek : białe, czerwone , niebieskie i fioletowe!
    Efekt nie jest super bo i moc chyba mała!

• #6 11 Kwi 2004 21:02
    martinpl
    Poziom 27  

na drogach publicznych nie :twisted:

• #7 30 Cze 2004 23:00
    JAREK@BYD
    Poziom 12  

napewno nie jest legalne!!! a co do ceny do widzialem taki zestawik z 2 palnikami i nakladkami w hipermarkecie za 55 zeta.Fakt ze palniki te sa bardzo male wiec efekt moze byc mizeny.

• #8 30 Cze 2004 23:50
    Quaki
    Poziom 20  

ogolnie jest to nie legalne bo przerabianie atestowanego oswietlenia jest nie legalne ale nitk tego nie sprawdza no chyba ze jakis czub jezdzi z tym zapalonym po drodze ale takiemu to powinni tak sypnac zeby zapomnial jak sie nazywa
    pozdrawiam

• #10 03 Lip 2004 12:43
    benokogel154
    Poziom 13  

Witam.
    Czy ten strob wyżej to jest coś takiego ala Strażnik teksasu bo ja szukam tylko takiego na pokazy do autka, chyba że ktoś ma to może wrzucić.

• #11 05 Lip 2004 22:29
    Seweryn82
    Poziom 19  

na elektrodzie widziałem kiedyś schemat stroboskopu do ustawiania zapłonu na ne555. Może by dało się to jakoś zaadoptować?

• #12 06 Lip 2004 01:09
    Enterek
    Poziom 17  

Jeśli stroboskop ma mieć dużą energię błysku (czyli ma być jasny) i ma błyskać z dużą częstotliwością to musi sporo kosztować bo trzeba w nim zastosować porządną przetwornicę i bardzo dobrej jakości kondensatory elektrolityczne. Palniki mozna zastosować tańsze, czyli popularne IF120 ale niestety nie "pożyją" one długo i przy częstym używaniu trzeba je będzie zmieniać co kilka miesięcy.
    Uzywanie takiego oświetlenia jest oczywiście nielegalne na drogach publicznych i teoretycznie poza tymi drogami również, ponieważ instalacja takiego oświetlenia powoduje zmiany konstrukcyjne pojazdu, ale jak już ktoś wcześniej napisał jest mała szansa, że Policja zauważy stroboskopy jeśli nie beda włączone.
    Tak więc jeśli ma być dobrze, to trzeba zapłącić około 400zł przynajmniej.

Pozdrawiam

Enterek

• #13 10 Lip 2004 16:36
    Popak
    Moderator DIY

Witam.

Widziałem kiedyś w necie jak koleś zrobił stroboskop do auta na palnikach od aparatu fotograficznego. I był nawet mały filmik jak to działa powiem wam że nawet nawet.
    W samochodzie jest 12V a w aparacie 3V więc trochę pomyśleć i do roboty do roboty.

• #14 12 Lip 2004 00:31
    Usunięty
  • #15 12 Lip 2004 11:15
    Popak
    Moderator DIY

A nie lepiej zrobić przetwornice z 12 na 220V i o mocy 50-60W i dać dwa zestawy jabla stuningowane.

• #16 07 Wrz 2004 19:54
    Dzolo
    Poziom 11  

W sklepach w Bydgoszczy kiedys,juz dawno byly strobole:
    -takie,ktore byly widzoczne tylko wieczorem i w nocy,jakas mama moc
    -t,k b w nawet w dzien
    Te pierwsze ok 120 zl,2 ok 300.

• #17 08 Wrz 2004 14:13
    Bartec
    Poziom 14  

Hej!! Ja sie męcze już z tym ok. półtora roku. Tyle co ja modziłem to normalnie głowa boli. Próbowałem na przetwornicy 12/220 z Nowego Elektronika i nie polecam. Robiłem różne przetwornice (w tym na NE 555) i efekty były mizerne a na dodatek spaliłem swojego Metexa :( . Miałem tez strobole... te z nakładkami kolorowymi. Jednym słowem kicha. Próbowałem coś wymodzić z tego schematu co podał Idv1c ale mam problem ze znalezieniem rdzenia TR1 ( Al 250 26x16). Jakby ktoś wiedział gdzie można dostać taki rdzeń to byłbym wdzięczny. Razem byśmy doszli do celu!!!!!!!![/b]

• #19 29 Mar 2005 10:35
    guzik's
    Poziom 11  

moja nauczycielka WF w gimnazjum < 3 lata temu > podjechala lanosem na strobo :) bardzo fajnie to wygladalo < ona miala w grillu > FAJNA SPRAWA... a w niemczech widzialem kiedys 2 lampy stroboskopowe < wielkosci halogena > za 25 euro... i gratis to byl jakis swiecacy patyk pod kierownice albo schowek...pozdrawiam

• #21 29 Mar 2005 17:19
    delma
    Poziom 17  

hmm....wybacz ale ja nie moge nigdzie znalezc jak "zrobic" jest tylko kilka zdjec jak gosc zamonotowal i tyle a gdzie schemat chocby ideowy ??
    nie wiem ja nie moge znalezc tak wiec podaj jakies namiary
    pozdrówka.........

• #22 31 Mar 2005 16:35
    Marek_RADOM
    Poziom 18  

Witam

Mam schemat czegoś takiego z 2 palnikami IFK 120 na 12V. Mam też schemat pojedyńczego strono na 12V, ten drugi robiłem osobiście, ale trzeba się troche pobawić, aby dobrać kondensator na jak najwyzsze napięcie i dobry transformator, aby sie nie grzał. W załaczniku sa schematy, które kiedyś pobrałem, chyba z elektrody, ale nie pamiętam.

• #23 31 Mar 2005 21:23
    michow
    Poziom 15  

modnych wsrod tuningowcow chyba w ubieglym sezonie albo dwa sezony temu w tuningu modne jest to co nowe i niepowtarzalne a nie to co juz inni maja na peczki i mozna kupic w tesco to nie jest juz tuning tylko kserowanie i buractwo wszyscy maja to ja tez mam na tej zasadzie wszyscy maja serie to ja tez mam ale jak niektorzy pisza: ja mam w maluchu no w maluchu to podstawa taka ekstra bryczka z kopytnym silnikiem musi sie zucac w oczy a progi i nadkola jaktam nie leca moze lepiej bylo w to kase utopic ?? :)

• #24 09 Kwi 2005 18:24
    infer
    Poziom 10  

a ja polecam stronke www.strobe.com.. Profesjonalny sterownik firmy nova kosztuje ok 90-110USD do tego np 4 palniki po ok 10usd za sztuke i macie naprawde profesjonalne stroboskopy uwazam ze w dosc przystepnych kosztach, o mocy 50W na palnik

• #25 28 Cze 2005 18:16
    raveland
    Poziom 28  

zamierzam kupic sobie stroboskopy i mam problem z zalozeniem nie wiem gdzie je dac a nie chce ingerowac w reflektory samochodu i wpadlem na pomysl zeby sobie kupic 2 latarki i wsadzic je w miejsce zarowek jak myslicie zda to egzamin a jak nie to co polecacie

• #26 29 Cze 2005 11:46
    martinpl
    Poziom 27  

raveland - nie rozumiem Twojego pomyslu, jak to wsadzic latarki w miejsce zarowek? mozesz sprecyzowac o co Ci chodzi?

• #27 29 Cze 2005 13:02
    raveland
    Poziom 28  

Chce kupic sobie stroboskopy i znalazlem cos takiego:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=56243131

jak jest z sila blysku czy w dzien wogole jest cos widac ??
    mial juz ktos cos takiego jak tak to prosze o opinie ewentualnie o inne propozycje

jak wygldada sprawa instalacji w kloszach nie wplywa to ujemnie na ilosc swiatla z zarowek lub tez na same zarowki albo palniki??

• #28 12 Lip 2005 11:31
    raveland
    Poziom 28  

czym powinnienem sie kierowac przy wyborze stroboskopow??

• #29 16 Sie 2005 09:12
    ofsik
    Poziom 11  

Marek_RADOM
    Mamm pytanie do Ciebie. dotyczace schematu strob j-23 na 12V rozumiem ze oba tr1 i tr2 sa wyladowcze takie jak w zestawie j-23 ?
    jakie sa wartosci tych kondensatorow?czy moglbys mi podac jakie Ty użyłeś?
    Pozdrawiam
    Marcin Posiakow

• #30 05 Lut 2006 14:24
    Tomi123
    Poziom 11  

Chciałbym sobie zrobić strobka do samochodu na palnikach ( lub na diodach). Dajcie mi jakieś linki z tymi strobkami lub schematy. Dzięki !!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME