Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD + tuner SAT a dźwięk podawany na kino domowe

dankam 07 Paź 2008 23:25 2407 3
  • #1 07 Paź 2008 23:25
    dankam
    Poziom 9  

Witam :)

Nie wiedziałem jak sprecyzować pytanie :/ .....

Do rzeczy.

Miałem telewizor kineskopowy 21 cali (szał!!!) do tego podłączony tuner cyfrowy Ferguson oraz kino domowe Sony z HDMI (DAV-DZ230). Wszystko było pięknie nie biorąc pod uwagę wydajności kineskopu porównywalnego rozmiarami z nowymi wyświetlaczami telefonów komórkowych.

Jeżeli chodzi o połączenia to oba urządzenia były podłączone do telewizora za pomocą "EURO". Zależało mi, aby przy używaniu tunera, dźwięk wychodził poprzez zestaw kina domowego (na pilocie od kina jest tryb TV ) - tak też było.

Teraz kupiłem telewizor LCD Sharp LC37G20E full HD. Zestaw kina połączony poprzez HDMI a tuner z telewizorem poprzez EURO.
    Problem w tym, że przy włączonym tunerze nie mogę uzyskać dźwięku na kinie domowym - jedynie z głośników telewizora. Telewizor "ciągnie" tylko na jednym złączu (mogę wybrać albo euro albo hdmi).

W chwili obecnej nie jest to strasznie irytujące, ale niedługo planuję zakup tunera HDTV i miło by było pooglądać filmy danej platformy cyfrowej przy użyciu dekodera HD na telewizorze w full HD oraz przy dobrym nagłośnieniu (niestety jeszcze rzadko lecą filmy w 5+1, ale na chwile obecną wystarczy mi czysty dźwięk).

Ma ktoś jakieś pomysły?

0 3
  • #2 08 Paź 2008 06:29
    MORTEM
    Specjalista techniki DVD

dankam napisał:
    Teraz kupiłem telewizor LCD Sharp LC37G20E full HD. Zestaw kina połączony poprzez HDMI a tuner z telewizorem poprzez EURO.Problem w tym, że przy włączonym tunerze nie mogę uzyskać dźwięku na kinie domowym - jedynie z głośników telewizora. Telewizor "ciągnie" tylko na jednym złączu (mogę wybrać albo euro albo hdmi).

Brak podłączenia tunera do kina. Złącze HDMI jest jednokierunkowe.

0
  • #3 08 Paź 2008 09:27
    dankam
    Poziom 9  

Dziękuję za wskazówki - dzisiaj sprawdzę jak to będzie hulało :)

0
  • #4 23 Gru 2008 22:39
    czarusp
    Poziom 1  

mam podobny problem posiadalem tv lcd philips 32 tuner cyfry oraz kino domowe podlaczone przez euro do tv jak ogladalem telewizje dzwiek plynal przez kino teraz zakupilem tv lcd philips 42 podlaczone wszystko tak samo ale gdy ogladam telewizje dzwiek plynie tylko z telewizora a w kinie cisza? jaka jest przyczyna czy w tym nowym zlacza euro sa inne? prosze o pomoc.

0
  Szukaj w 5mln produktów