Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clio II jak dostać się do wyświetlacza od radia

djskomy 07 Paź 2008 23:41 29933 4
  • #1 07 Paź 2008 23:41
    djskomy
    Poziom 12  

Witam!

Mam clio II z fabrycznym radiem z wyświetlaczem zamontowanym w desce. Wygląda na to, że jest spalona żarówka podświetlenia tzn. lewa połowa wyświetlacza świeci jaśniej niż prawa. Chciałbym ją wymienić zastanawiam się jak się tam dostać. Czy trzeba demontować całą górę deski rozdzielczej czy da się jakoś wymontować środkową jej część zasłaniającą wyświetlacz i ew. go jakoś z wydostać w celu wymiany/naprawy...?

Wszelkie wskazówki mile widziane. Pozdrawiam!

0 4
  • #2 08 Paź 2008 18:01
    Andiv
    Poziom 32  

Ściągasz z góry tą kopułkę, która jest na zatrzaskach. Wyświetlacz siedzi na dwóch śrubach.

5
  • #3 08 Paź 2008 19:30
    djskomy
    Poziom 12  

Cytat:
    Ściągasz z góry tą kopułkę, która jest na zatrzaskach. Wyświetlacz siedzi na dwóch śrubach.

Kopułkę czyli ten element, który zasłania wyświetlacz i zachodzi na nawiew środkowy?
    Przyznam szczerze, że próbowałem z wyczuciem to podważać/wyrywać i na więcej mi nerwy nie starczają. Jak będę mocniej z tym walczył to coś urwę. Gdzie te zatrzaski siedzą po bokach? Bo jak próbuję do góry unosić ten element to widzę jak cała deska się unosi, a zatrzaski nie mają zamiaru puścić...

Trzeba coś tam nacisnąć, podważyć konkretnie czy przy szarpnięciu powinno wyskoczyć?

0
  • #5 08 Paź 2008 19:58
    djskomy
    Poziom 12  

Przyjrzałem się bliżej, popatrzyłem jak to robią inni i nie mam wątpliwości - trzeba całą górę deski zdemontować...
    Generalnie jak na wymianę żarówki dość skomplikowane... :)
    Jak zwalczę temat to może udokumentuję fotkami dla potomnych.
    Pozdrawiam!

EDIT:
    W warsztacie upierali się, że na pewno da się dostać tam bez zdejmowania góry deski rozdzielczej, chciałbym zobaczyć jak to robią...
    Dobrze, że nie jestem ich pierwszym klientem z takim problemem :)

Generalnie:

Cytat:
    Removal of the dashboard cover is required to access the unit. This means removing both 'A' pillar trims, the three screws at the front of the dash ( in the screen vents), the screws on the end of the dash. Tilt the steering wheel fully down and remove the top steering column cover, here you will find two more screws. The dash cover then lifts off and you can access the clock display screws

Nie da się.

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080523140316AARah47

EDIT:
    Nadszedł czas i zrobiłem wymianę. Potwierdziło się, że należy zdjąć całą górę, nie jest to jednak bardzo skomplikowane, pół godziny i po sprawie.

1. Zaczynamy od odkręcenia śrub pod szybą są trzy (torx - najlepiej z jak najkrótszą rączką)

2. Potem po bokach deski odkręcamy zaślepki wyglądające podobnie do śrubek - też są na torxa - tyle, że o wiele większego niż te prawdziwe śrubki, ale bez problemu można je wykręcić nawet ręką. Po wykręceniu należy wyjąć gniazda, w których były umieszczone.

3. Następnie zdejmujemy podłużne zaślepki - na zdjęciu poniżej niebieskie - pod którymi kryją się śrubki, po lewej stronie jedna i po prawej trzy.

4. Kolejny element to zdjęcie góry osłony kolumny kierowniczej, robimy to odkręcając dwie śrubki pod kierownicą. Dzięki temu mamy dostęp do dwóch śrubek trzymających deskę umieszczonych pod licznikiem.

5. Zdejmujemy osłony słupka przedniego - na zatrzaski - wystarczy pociągnąć (wcześniej najlepiej zdjąć w tym miejscu uszczelkę drzwi).

6. Teraz już można będzie zdjąć deskę. Unosimy ją do góry i trochę w tył, po czym przesuwamy w prawo i wyciągamy przez drzwi pasażera.

7. Wyświetlacz jest na zatrzaskach, wciskamy je i wyjmujemy cały. W ten sposób już bez problemu możemy wymienić żarówki.

A tu kilka fotek:

Tu widać, że nie da się bez zdjęcia dostać do wyświetlacza, środkowa konsola jest integralnym elementem :)

Mam nadzieję, że się przyda...
    Pozdrawiam! :)

17
  Szukaj w 5mln produktów