Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony DCR-HC39E znikający obraz na wyświetlaczu LCD

bary77 08 Oct 2008 00:15 1671 1
    bary77
    Level 11  
    Witam, posiadam taką kamerkę jak w temacie i mam z nią problem bo obraz od pewnego czasu znika na wyświetlaczu LCD. Podświetlenie działa ale ekran jest biały. Przy uchylonym do ok.45 stopni ekranie obraz jest ale jak dalej odchylam to znika i jest biały ekran. Czy da się z tym coś jeszcze zrobić czy już szukać innej kamery? Roczek córki lada chwila a tu taki psikus mi zrobiła... nie mam zbyt wiele czasu. Za wszelkie pomocne uwagi będę bardzo wdzięczny.
    MNCHH
    Level 17  
    Witam
    przychodzą mi do głowy dwie opcje. Pierwsza to taka, że przerwał się jeden z przewodów w wiązce łączącej wyświetlacz LCD z płytą główną. Jak będziesz rozbierał kamerę żeby to sprawdzić to radzę Ci zapisywać co po kolei robisz i jak bo potem nie złożysz tej kamery. Obstawiam to uszkodzenie na 75%. Druga opcja to zalanie wyświetlacza LCD. Jesli tak jest to konieczna będzie wymiana wyświetlacza LCD. Ale może to być błędna diagnoza skoro pod kątem wyświetlacz działa. Więc chyba przerwa w wiązce przewodów wydaje sie najbardziej prawdopodobne.
    Pozdrawiam