Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HotSpot- strona startowa

SQ9MYX 08 Paź 2008 00:24 3805 4
  • #1 08 Paź 2008 00:24
    SQ9MYX
    Poziom 23  

Witam chciałbym zrobić malutkiego hotspota w mojej okolicy, interesuje mnie jak zrobic stronę startową by kazdy kto się połaczy z hot spotem najpierw po wlaczeniu przeglądarki zobaczył stone powitania typu "ten hot spot jest ogólno dostępny dzięki firmie xxx itp" i po kliknieciu np przycisku OK mogł normalnie przegladac inne strony.dziekuje za pomoc pozdrawiam

0 4
  • #2 08 Paź 2008 23:39
    geniusm
    Poziom 26  

ostatnio w jednym routerze z QoS-em widziałem takie cóś, że jak user się zalogował to można mu było wyświetlić stronę powitalną... trzeba by poszukać sprzetu który takie coś obsługuje, ale to albo te z tych lepszych albo jakieś "edukowalne" :)

0
  • #3 09 Paź 2008 18:42
    SQ9MYX
    Poziom 23  

Witam.
    Wiem właśnie ze nie które rutery mają taką możliwość... ja jednak mam malutki serwerek postawiony na win XP i z dwoma łączami internetowymi i kartą bezprzewodową i właśnie za jej pomocą udostępniam internet... tylko jak zrobić tą stronę na XP'ku

0
  • #4 09 Paź 2008 18:59
    luk1401
    Poziom 16  

XPek się do tego nadaje jak polskie drogi do wyścigów.

Postaw sobie hotspota na mikrotiku.

0
  • #5 09 Paź 2008 20:58
    SQ9MYX
    Poziom 23  

Wiem że Mikrotik jest do tego celu najlepszy.. myślałem nawet nad zmianą tego xp na mandrive albo ubuntu ale boję sie że nie bede potrafił zapanowac nad bazą danych bo w phpmyadmin to jest proste a w linuksie moge sobie nie poradzić.. ten komputer to serwer www shoutcast i własnie jak by sie dało to byłby z niego jeszcze malutki hotspot..

0