Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RMVB uciążliwy kłopot

08 Paź 2008 03:05 2242 12
  • Użytkownik obserwowany
    Witam mój problem polega na tym że w Media player classic działają filmy w RMVB wszystkie a w Allplayer 1/10 filmów nie działa piszę że brak kodeków tak samo się dzieje na laptopie . Instalowanie kodeków czy allplayera nic nie daje macie może jakieś pomysły ? wcześnie tego nie było.

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam .
    Może ten obrazek coś wam pomoże (print screen)

RMVB uciążliwy kłopot
  • Poziom 12  
    Proponuję:
    1. Odinstalować wszystkie kodeki i kodekpacki.
    2. Odinstalować wszystkie programy do oglądania filmów.
    3. Ściągnąć ALLPlayera 3.2 FULL (lub nowszą, wersja ze zintegrowanymi kodekami). Zainstalować program, następnie kodeki zawarte w funkcji "LiveUpdate" wybierając metodę "Pobieraj dane z dysku"

Po takiej instalacji wszystkie (większość) dostępnych formatów wideo powinny być obsługiwane bezproblemowo przez ALLPlayera.
  • Poziom 18  
    Nie polecam AllPlayera w wersji 3.2 gdyż jest zaśmiecona reklamami, i podczas oglądania filmu pojawiają się reklamy na ekranie. .

Co do RMVB polecam kodek Real Alternative (link podał Szymek) a do reszty filmów FFDShow.
  • Poziom 39  
    Do oglądania filmów wystarczy WMP. Do tego kodeki DivX, Xvid, Real Alternative, Quick Alternative oraz FDD Show. I wszystko ładnie śmiga.
  • Poziom 12  
    Lestat napisał:
    Nie polecam AllPlayera w wersji 3.2 gdyż jest zaśmiecona reklamami, i podczas oglądania filmu pojawiają się reklamy na ekranie. .

Nie wiem jaką dysponujesz wersją ale u mnie nie ma zadnych reklam.
  • Poziom 18  
    Bolek_Lodz napisał:
    Lestat napisał:

Nie wiem jaką dysponujesz wersją ale u mnie nie ma zadnych reklam.

Wersję 3.0 sprawdzałem, i najnowszą 3.5. Na dobrych programach jest też wersja 3.2 i nie ma tam info o reklamach, więc sprawdzę.

K!lleR napisał:
    Do oglądania filmów wystarczy WMP. Do tego kodeki DivX, Xvid, Real Alternative, Quick Alternative oraz FDD Show. I wszystko ładnie śmiga.

FFDshow to pakiet filtrów, więc po co jeszcze doinstalowywać Xvid i DivX? Poza tym, WMP jest niewygodny w użyciu, i nie każdy lubi polegać na sofcie microsoftu. Mam też wątpliwości co do odtwarzania rmvb w nim...
  • Użytkownik obserwowany
    No ja tam wole 1.8 albo 2.2 bo im nowsza tym gorsza . Real alterntive mam od wersji 1.4 do 1.8 próby były i dalej to samo .Kodeki to samo i dziwi mnie fakt że w tym samym czasie na laptopie to samo się zaczęło dziać .

Tak propos zapomniałeś moderatorze o tym że dużo filmów jest z napisami i WMP nie odtworzy napisów.
  • Użytkownik obserwowany
    Ale ja chce allplayerem czy to tak ciężko zrozumieć?Nie chce innego syfu .
  • Poziom 12  
    To zrób to co sugerowałem, tylko pamietaj o ściągnięciu wersji FULL czyli ze zintegrowanymi kodekami. Link

A jeśli chcesz korzystać z wersji starszych np. 1.8 to w ustawieniach, w "Powiązaniu Plików" najpierw musisz dodać format RMVB poprzez funkcję "Dodaj nowe" następnie powiązać z programem i zapisać zmiany. Oczywiście uprzednio instalując kodek ... najlepiej Real Alternative
  • Poziom 9  
    Kolego ALLPlayer to jest syf dobre programy to

oczywiscie na pierwszy miejscu

ten kodek

http://www.kinga.jawnet.pl/klcodec417f_%5Bwww.programosy.pl%5D.exe
    ----------------------------------------------------------

1.Windows Media Player Classic

2.V Player

Poco ci kolorowe gówno zamiast prosty odtwarzacz do wszystkiego co muza i film. To tak jak z panienkami xD Panienka w mini to już laska bo namalowana itd a jak sie obudzi z rana to ropucha a taka nie pozonra z makijażem i bez laska

Pozdrawiam Montana

Sorki za pisownie
  • Poziom 10  
    Real Alternative +crystal Player i wszystko śmiga . Pozatym ten odtwarzacz sam ściaga sobie uaktualnienia jeśli format jest mu nie znany .