Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwersja DC/DC -podnoszenie napięcia

08 Paź 2008 11:04 2198 10
  • Użytkownik usunął konto  
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    1. Kolega chce taką przetwornicę kupić czy zrobić samodzielnie?
    2. Jaka moc ma być odbierana z takiej przetwornicy?
    3. Do czego taka przetwornica ma być zastosowana?
  • Użytkownik obserwowany
    Oczywiście że tak np do aut są takie z 12V na 230V .
  • Poziom 36  
    Jeśli to ma być tak duże, to raczej tylko przetwornica z transformatorem. Pompa ładunku odpada. I na pewno nie będzie to tanie, zwłaszcza jeśli ma być niezawodne. Zauważ że kilka kW z 40V to jest kilkadziesiąt lub nawet ponad 100A - i to muszą Ci tranzystory przenosić. Zdecydowanie nie jest to zabawa dla amatora.
  • Spec od GSM
    A jak pogodzisz zastosowanie materiału litowego (ogniwa) w strefie zagrożenia wybuchem? Wychodzisz z założenia że jak straż zacznie gasić porozrywane elementy wodą (ew. pożar), lub zacznie padać deszcz - to do końca na amen wszystko rozpierniczyło?
  • Spec od GSM
    Nie chodzi o wybuchające same sobie. Tylko skoro to wszystko, ma być w wykonaniu przeciwwybuchowym, to w przypadku wybuchu lub mechanicznego uszkodzenia narażasz się na kolejne wybuchy. Bo otwarty lit z ogniw w kontakcie z wodą/wilgocią (i nie tylko) tworzy niebezpieczne połaczenie. Twoje myślenie zakłada - 'nic nie powinno sie popsuć' - tylko jak sie popsuje to katastrofa. Teraz pomyśl że to rozwalenia całej okolicy wystarczy porządniejsza petarda/granat podłożona w odpowiednie miejsce.
  • Poziom 10  
    ja mam podobny problem/zadanie, tyle że raczej łatwiejszy do rozwiązania/osiągnięcia. Otóż mam do zrobienia przetwornicę (czy to na pompie ładunków czy z indukcyjnością) 3V/6V P=0,5W. Ten konwerter jest tylko do zasymulowania w PSpice, raczej nie będę go wykonywał, czyli tylko układ się dla mnie liczy.
    Konwersja DC/DC -podnoszenie napięcia

Na obrazku przedstawiam układ przeze mnie symulowany, tylko że nie mogę zastosować takiego generatora sterującego kluczem, który "wisi w powietrzu" tylko zbudować generator sygnału prostokątnego o wypełnieniu 50% i f=50kHz aby przełączał mi kluczem.. Tyle że znów żeby klucz-MOSFET pracował poprawnie potrzebuje wyższego napięcia :/ Jak to rozwiązać. Proszę o pomoc
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zastosuj nMOSfet 'logiczny', tą diode 1N4002 zamień na Schottky
    IRF150 to przesada.