Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Budowa wzm lampowego + schemat Marshall jcm

Mystic Vintage 08 Oct 2008 12:19 5252 11
    Mystic Vintage
    Level 12  
    Witam

Chciałbym zbudować wzmacniacz lampowy JCM 800 ... nie wiem czy to nie za duże słowo bo raczej montaż elektroniki zleciłbym znajomemu elektronikowi(sam się boję, bo wielu mówi że początkujący nie powinien się brać). Praktycznie wiem co i jak, ale poszukuję sprawdzonych schematów Marshall JCM.

co jest takiego dramatycznego w tym budowaniu "lampki" ?

np. to wygląda na nietrudne w montażu pomimo skomplikowanego układu
    http://img443.imageshack.us/img443/9121/imgp1016do1.jpg
    http://img443.imageshack.us/img443/8125/imgp1048cn8.jpg
  • Helpful post
    fuutro
    Level 43  
    Schemat nie jest takie wybitnie ważny czyj jest. Ważne jest znać wiele rzeczy potrzebnych przy budowie takowego lampiaka. Wiele rzeczy można spaprać, więc żaden jak by nie najlepszy schemat nie da wiele wartego efektu. www.ecclab.com co nieco światła żuci na temat.
    Futrzaczek
    Admin of Retro group
    Quote:
    czy są tutaj takie osoby które uczciwie zrealizowałyby taki układ w stosownej cenie?

Powiedz skąd jesteś - prościej będzie dopasować wykonawcę.
    Mystic Vintage
    Level 12  
    Kłodzko, dolny śl
    Mystic Vintage
    Level 12  
    dzięki za tą 50w, w końcu jakiś konkret i nawet cała jest!
    Futrzaczek
    Admin of Retro group
    Mystic Vintage wrote:
    dzięki za tą 50w, w końcu jakiś konkret i nawet cała jest!

Przerobienie 100W na 50W polega w głównej mierze na odjęciu dwóch lamp EL34 i zastosowanie innego transformatora głośnikowego. Ten schemat ma też inną zaletę - podane są także napięcia w poszczególnych miejscach układu :idea:
    Quote:

co jest takiego dramatycznego w tym budowaniu "lampki" ?

Nic :D Jeśli podchodziś do tego z pewną dozą wiedzy teoretycznej(najlepiej też praktycznej), zdroworozsądkowym myśleniem i podstawowymi narzędzami, to nie ma się czego bać.
    Mystic Vintage
    Level 12  
    tak, wiem mniej więcej na czym polega taka przeróbka.
    niestety nie mam wiedzy teoretycznej, umiem tylko ładnie lutować, w stopniu podstawowym rozumiem schematy i znam ogólną zasadę działania takiego wzmacniacza. A to mało. - stąd napisałem że wolę żeby ktoś to zrobił "zawodowo"
    Mystic Vintage
    Level 12  
    jeszcze nie mam kasy, a chciałem wcześniej zrobić rozeznanie, że nie było pośpiechu, jest więc za wcześnie na dawanie tam ogłoszenia, chciałem po prostu kogoś zapytać za ile zrobi coś takiego. dzięki za pomoc