Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z karta dzwiekowa oraz ekranowaniem obudowy.

lorak110786 08 Paź 2008 12:49 855 2
  • #1 08 Paź 2008 12:49
    lorak110786
    Poziom 10  

Witam, to moj pierwszy post:) Sam nie wiem czy dac ten temat tu czy do dzialu audio, nie wazne, do rzeczy...

Mam taki problem. Otoz zauwazylem od pewnego czasu ze gdy podlacze sluchawki do wyjscia na karcie dzwiekowej slysze dosc mocne przebicie w postaci buczenia. Jest to dosc uciazliwe ale do zniesienia. Najwiekszy problem jest z nagrywaniem. Gdy je wlacze przebicia sa tak duze ze praktycznie nie da sie niczego sensownego nagrac... Tak sie zastanawialem od czego to moze byc i doszedlem do wniosku ze moze to byc problem z ekranowaniem obudowy. Ostatnio sie przeprowadzilem a z tego co pamietam wczesniej nie mialem takich problemow. Rozkrecilem gniazdo w scianie ale trzeci kabel (zolto-zielony) jest przykrecony do bolca. Przedluzacz tez oczywiscie ma bolce. Z kablem od zasilacza tez wszystko jest w porzadku bo probowalem roznych kabli i roznych gniazdek w calym mieszkaniu i dalej jest to samo... Co wiecej... Ostatnio cos kombinowalem i odlaczylem od pradu komputer ale podlaczony zostal monitor. Dotknalem tego bolca od odlaczonego kabla od komputera i trzasnelo mnie pradem (ale byl na pewno slabszy niz 230V). Oprocz tego zauwazylem ze slychac przebicia w glosnikach gdy np wylacza sie lodowka badz lampka (we wczesniejszym mieszkaniu az tak tego nie bylo slychac).

Czy mozliwe ze schrzaniona jest cala instalacja elektryczna w bloku? (blok jest z 2000 roku).

W jaki sposob sprawdzic czy komputer jest ekranowany?

Czy da sie dorobic jakos ekranowanie i pozbyc sie tych przebic na karcie dzwiekowej? (np podlaczyc obudowe do kaloryfera czy jak...)

Czy podmiana karty dzwiekowej na jakas pod PCI w czyms pomoze? Teraz mam jakis zintegrowany uklad Realteka ALC850. Oczywiscie wiem ze jest on lichy ale wczesniej przynajmniej nie buczal gdy mialem podlaczone sluchawki. Nie chcialbym wydawac pieniedzy jesli okazze sie ze problem dalej zostanie.

Do dyspozycji mam miernik uniwersalny jesli moze on w czyms pomoc... Za wszelkie porady typu "wymien zasilacz" i "przeinstaluj system" dziekuje

0 2
  • #2 08 Paź 2008 16:27
    tronic1
    Spec od komputerów

Na początek zatrudnij elektryka niech ci sprawdzi skuteczność zerowania. Niesprawna instalacja zagraża życiu i zdrowiu. Żartów nie ma.

0
  • #3 09 Paź 2008 10:56
    lorak110786
    Poziom 10  

Troche szkoda mi pieniedzy, tym bardziej ze tak na prawde to tylko moje domysly... A czy mozna to sprawdzic jakos samemu?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo