Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Caro Plus 1,6 GLI z gazem - nie mogę zgasić silnika

Daniel_GSM 07 Mar 2004 17:04 17825 17
  • #1 07 Mar 2004 17:04
    Daniel_GSM
    Poziom 25  

Witam - zakupiłem tego bolida 3 dni temu - kupiłem go od szwagra więc wiem co w nim siedzi i jak był używany :) - jestem zielony jeśli chodzi o to autko, więc zwracam sie do Szanownych Kolegów o pomoc :)
    1. Mam problem ze zgaszeniem silnika - tzn. wyłaczam zapłon kluczykiem i ...silnik dalej pracuje, ale... no właśnie jest jedno ale: jesli wylaczam zaplon z wlaczonymi swiatlami to wszystko jest ok, jesli np wylacze zaplon bez zaswieconych swiatel to silnik dalej pracuje - wlacze przelacznik od swiatel, swiatla sie nie zaswieca (bo zaplon wylaczony) ale silnik zgasnie - o co chodzi - problem z instalacja elektryczna czy cos innego - od czego zaczac - co sprawdzic ?? Nie mam problemów z mocą silnika, obrotami i z zapalaniem.
    2. W lewym dolnym rogu na tablicy zegarów jest pomaranczowa kontrolka - wyglada to jak jakis pedał :) - kolega jezdzi polonezem i mowi ze powinna ona zgasnac po pierwszym nacisnieciu hamulca - u mnie nie gasnie w ogole (100 razy naciskam hamulec i nic) - ani szczeki ani klocki napewno nie blokuja kół wiec hamulec jest zwolniony w 100 % - od 3 dni zgasła mi ta kontrolka przypadkiem moze ze 2 razy a tak swieci caly czas co sie dzieje jakiś czujnik czy co?
    Więcej problemów z nim nie mam - czytalem na forum, że ogrzewanie tylniej szyby powinno się właczać po zapaleniu silnika - ja przekrecam stacyjke i przy ujemnej temp. swieci mi sie kontrolka ogrzewania tylniej szyby - mozliwe zeby ona tylko swiecila a tak naprawde ogrzewanie tylniej szyby zaczyna pobierac prad dopiero po uruchomieniu silnika?
    Może ktoś kto jezdzi tym cudem potrafi odpowiedziec mi na moje pytania i moze cos doradzi itd? - jesli tak to z góry wielkie dzieki. Pozdrawiam.

0 17
  • #2 07 Mar 2004 17:27
    pio77
    Poziom 12  

co to za wynalazek? plastikowe podszybie, metalowe?

z polonezami to jest roznie. ja kiedys mialem poluna to sie swiecily tam rozne rzeczy, polowa nie dzialala. z tym ogrzewaniem tylnej szyby to jak sie swieci to raczej dziala bo lampka sygnalizuje zamkniecie obwodu, a skoro zamkniety to grzeje.

a lampka z pedalem to nie jest przypadkiem poziom plynu hamulcowego :!: :?:

jesli chodzi o gaszenie motoru to musisz miec jakies zwarcie, albo moze cos z autoalarmem jesli masz. najlepiej wlaczaj swiatla i bedzie ok. przynajmniej do czsu jak sie cieplo zrobi bo teraz cos grzebac przy aucie to trzeba byc hardcorowcem ....brrrr :) no chyba, ze ktos ma ogrzewany garaz.

a tak bardziej serio to musisz zaopatrzyc sie w miernik i schemat instalacji i posprawdzac gdzie napiecie jest, gdzie nie ma, dlaczego przekrecenie kluczyka nie wylacza zaplonu itd. zmudna robota, ale inaczej sie po prosyu nie da jak po przysowiowej nitce do klebka :D

0
  • #3 07 Mar 2004 18:20
    wloc
    Spec od samochodów

Sprawdz kostke na stacyjce to moze byc powodem niewylaczania silnika , a jesli chodzi otakontrolke i szybe to w polonezie jest sterownik znajduje sie skrzynce bezpiecznikow

0
  • #4 07 Mar 2004 20:13
    krzysztof.01r
    Poziom 11  

sprawdz zarowke od podswietlenia pokretla regulatora wysokosci swiatel ( mala zarowka 1,2W spalona lub jej nie ma ) po wlaczeniu zaplonu ma sie swiecic. Po wylaczeniu zaplonu zgasnie zarowka i silnik.

0
  • #5 07 Mar 2004 21:04
    teges

Poziom 21  

kontrolka w kształcie pedału po naciśnięciu hamulca powinna zgasnąć jeżeli nie gaśnie to oznacza że masz uszkodzoną żarówkę stopu w którejś z lamp lub uszkodzony jest mikroprocer znajdujący się w tabliczce bezpieczników.Jeśli chodzio gaśnięcie silnika to zgadzam się z krzysztofem 01 r, ale jeśli sprawdzisz tę lampkę i nie pomoże to napisz a dam ci jeszcze inną radę.

0
  • #6 07 Mar 2004 23:02
    Daniel_GSM
    Poziom 25  

Jeszcze tego nie sprawdzełem bo dzisiaj niedziela to po pierwsze a po drugie zimno jak cholera :) - czytam odpowiedzi i dziekuje bardzo za zainteresowanie postem - bardzo mi pomagacie i wielkie dzieki za to.
    Mam pytanie - tak sie składa ze jestem elektronikiem i ciekawi mnie jeden fakt - jakie znaczenie ma jakaś zaróweczka od podświetlenia pokrętła regulacji wysokości świateł do gaśniecia slnika ?? Chciałby sprecyzować, ze jak wylacze zaplon to wszystko gaśnie na tablicy - to nie jest tak ze stacyjka jest uszkodzona i ze zaplon jest dalej wlaczony - wszystko sie wylacza a silnik nadal pracuje - jutro sprawdze ta zaróweczke - pewnie jest spalona - zauwazylem ze mam popalone zaróweczki od regulacji nawiewów, dmuchawy itd.
    Druga sprawa to ta z tym symbolem w kształcie pedału hamulca - dzisiaj zauwazylem ze jak wlacze zaplon wcisne jeden raz pedał hamulca to ona zgaśnie, wciśne drugi raz to znów zaświeci i juz nie zgaśnie chyba ze auto bedzie stało 2-3 godziny - hmm...zarówki nie są spalone ale podejrzewam (bo wydaje mi sie ze zarowki sa juz stare) , ze moze jak włókna w zarowkach sie rozgrzeja to cos sie dzieje z rezystancja i uklad rozpoznaje taka zarowke jako spalona - to moze byc od zuzycia czy starosci - wymienie i zobaczymy co sie stanie. ale to nie az taki problem - najgorsze jest z tym silnikiem - caly czas sie zastanawiam co ma jedna mala 1,2 W zaroweczka do gasniecia silnika ???? nie widzialem schematu do tego samochodu - moze wtedy zrozumiem - jest to gdzies na forum??

0
  • #8 08 Mar 2004 00:53
    Rocky24
    Poziom 19  

witajcie :))
    mialem trucka najdluzszą wersje tam z elektryką bylo narąbane tyle ze musial bym wywalic 1200 zl. zeby gralo jak nalezy problem rozwiazalem w sosob taki ze sprzedalem te kolumbrynę :)) radze zrobic to samo

0
  • #9 08 Mar 2004 03:07
    Telex
    Poziom 26  

Też mam poldka 97r. - ciekawa maszyna. U mnie też nie gasł. Ciekawe było to, że jak jeździłęm na światłach włączonych - gasł bez problemu, albo wyłączone światła i gasze silnik (on nadal pracuje) naciskam stop i gaśnie. Problem rozwiązałem - w sposób następujący - jeżdzę cały rok na światłach - jakoś mi to nie przyszkadza

0
  • #10 10 Mar 2004 01:14
    Daniel_GSM
    Poziom 25  

Odzywam sie po dlugim czasie ale juz pisze co i jak:
    1. silnik gasi sie juz ok - wymiana zaroweczki podswietlenia regulacji wysokosci swiatel nie pomogla - mimo tego ze byla spalona - pomoglo natomiast wpiecie diody w uklad sygnalizacji ładowania.
    2. w dalszym ciagu mam problem z symbolem w lewym dolnym rogu - pedał hamulca zółto-bursztynowy - wymienilem zarówki - jak samochod stoi cala noc - wcisne raz pedal hamulca kontrolka gasnie - pozniej juz swieci caly czas - zarowki stopu sa nowe - gdzie dalej szukac? - niby to jakas pierdoła ale mnie akurat wkurza :)

0
  • #11 10 Mar 2004 08:23
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 10 Mar 2004 20:26
    Daniel_GSM
    Poziom 25  

Żarówki mam ok - nowiutkie. Czasem ta kontrolka zgaśnie a tak to świeci cały czas. Mam pytanie - jak wyciągne ten sterownik mikroprocesorowy to mogę jeździć samochodem normalnie - jeśli tak to czego może brakować. Wezme sie za to jutro w pracy,ale gdybym musiał wyjechać to nie bede mial tego sterownika. A co do moich umiejetnosci elektronicznych - nie chwale sie, ale od 3 lat pracuje tylko i wylacznie w cyfrówce - telefonia stacjonarna i komorkowa :) oczekuje na odpowiedz - pozdrawiam.

0
  • #13 10 Mar 2004 23:14
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 11 Mar 2004 17:21
    Daniel_GSM
    Poziom 25  

No i mina :( - urządzenie mikroprocesorowe podstawiłem nowe ze sklepu i dalej to samo :( - żarówki tak jak pisałem mam nowe - świecą prawidłowo - gdzie szukać? przcież nie bede cale instalacji rozwalał - proszę o poradę.

0
  • #15 11 Mar 2004 17:35
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 11 Mar 2004 17:49
    Daniel_GSM
    Poziom 25  

Na 1000 % są takie jakie mają być - nawet teraz przelożyłem z takiego samego poloneza jak mój i to samo się dzieje - 12V/21W. Co do trzeciego światła stopu - nie mam tego światła. Przełacznik przyczepy jest wyłączony - na desce też nie świeci sie żadna kontrolka przyczepy. Przed chwila przełożyłem żarówki i drugi raz założylem inny sterownik mikroprocesorowy z drugiego takiego samego poloneza - dzieje sie dokladnie to samo - kontrolka zgasnie 2-3 razy na 20-30 nacisniec pedała hamulca :( - kurcze z gaszeniem silnika sobie poradziłem a z głupia kontrolka nie moge dojsc ładu :) :(
    Mam jeszcze jedno pytanie - czy jest gdzieś na elektrodzie schemat instalacji elektrycznej do mojego modelu? a moze ktos ma schemat tego sterownika mikroprocesorowego?

0
  • #17 11 Mar 2004 17:59
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #18 18 Mar 2004 09:48
    pituchy
    Poziom 10  

Co do silnika miałem coś poobnego tyle że po chwili sam gasł na bęzynie i na gazie usterka znikneła sama. Co do kontrolki , u mnie była zaśniedziała kostka z prawej strony odkęcasz listwe przy dzwiach i takie plastikowe coś wyżej odchyłasz dywan i wygłuszenie są tam kostki dwie duże i jedna mała rozłączte duże i zobacz czy nie są zaśniedziałe ( uwaga dość specyficzne rozbieranie) odrobina "WD" nigdy nie zaszkodzi. ogżewanie tyłnej szyby włącza się automatycznie w temperaturze poniżej 10 stopni ale po urucomieniu silnika nie prędzej. :D :D

0