Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy wzmiaczniacz pobiera prąd jeśli jest włączony a nie gra?

08 Paź 2008 14:05 2216 10
  • Poziom 21  
    Dysponuję wieżą Technics SA Eh-600 to jest wzmacniacz audio + cyfrowy procesor dźwięku z kolumnami podłaczone do komputera - serwera multimedialnego. Sprzęt nie ma opcji Stanby ale jak serwer medialny wyłączy się sam w środku nocy o zadanej godzinie to wzmaczniacz czeka na dźwięk który pojawia się dopiero automatycznie rano, kiedy włączy się ponownie serwer i automatycznie odtwarza po cichutku muzykę.

Czy w czasie beczynności wzmaczniacz pobiera zbliżoną ilość prądu jak w momencie kiedy gra muzyka? Znamionowa konsumpcja prądu wieży 205Watt więc sporo.
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Wzmacniacz w czasie pracy jałowej, czyli bez podania na jego wejście prądu pobiera znacznie mniej energii niż podczas pracy na pełnej mocy. Ile prądu pobiera to można obliczyć na podstawie sprawności wzmacniacza. Taki wzmacniacz będzie pobierał prąd, ponieważ jego sprawność (zakładają, że jest to wzmacniacz pracujący w klasie AB) wynosi 50-70%.
  • Poziom 21  
    Czyli znamionowa moc dotyczy wartości kiedy sprzęt gra na maksa i to dotyczy 205 Watt? Mam liczyć: 205Watt minus 80% = 164 Watt na biegu jałowym kiedy nie gra?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 33  
    Niektóre wzmacniacze mają funkcję automatycznego załączania jeśli na wejściu sygnału pojawi się sygnał. W czasie czuwania biorą bardzo malutki prąd, w zasadzie tylko wbudowany preamp, sama końcówka jest wyłączona. U mnie w salonie subwoofer wyłącza się 5 minut po zaniku sygnału na wejściu i włącza natychmiast po podaniu sygnału.
  • Poziom 38  
    A jak jest wzmacniacz z bajerami to też trzeba je doliczyć (wyświetlacze, diody, i inne ....)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    a czy dałoby się to poprostu zmierzyć? :D
  • Poziom 21  
    michalekk1: przyrządem? mam miernik, ale co mam zmierzyć?
  • Poziom 18  
    Trzeba włączyć miernik między jeden przewód zasilający i ustawić go na pomiar prądu dla napięć przemiennych na najwyższym zakresie a w miarę pomiarów zmniejszać zakres dla uzyskania jak najmniejszej niepewności pomiarowej. Wiadomo przy napięciu sieciowym trzeba zachować szczególne środki bezpieczeństwa. Wiadomo sprawdzasz przy stand-by moc bezczynności a po włączeniu i daniu max dźwięku sprawdzasz największy prąd płynący i po podstawieniu do wzoru na moc obliczamy sobie obie moce.
  • Poziom 21  
    Dzięki za odpowiedzi, zamykam temat