Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak przerobić Stroboskop sterowany z DMX aby chodził bez DMX

*bodkowski* 08 Oct 2008 19:50 3567 5
    *bodkowski*
    Level 13  
    pytanie jak w temacie. Nie mam jeszcze dokładnych danych na temat tego strobo, nie mialem go w rękach.. Wiem ze ma 1500W.... i zaistniała potrzeba przerobienia sterowania na jakieś własne choćby w postaci potencjometru...poprostu tak,aby odpalić go bez dmx'a...czy jest wogole szansa na coś takiego?
    dość pilna sprawa:) pozdrawiam
    Dawid_s
    Level 18  
    Zależy jaki to jest stroboskop bo nie które posiadają jednocześnie sterowanie DMX i analog więc bez konkretnego modelu ciężko określić czy będzie to zrobić prosto czy troszkę wiecej zabawy, bo zrobić zawsze się da.
    Albo zastosować prościutki mixerek DMX:
    http://muzyczny.pl/pokaz.pl?id=116303&grupa=119591
    sheeeep
    Level 25  
    Jak masz blade pojęcie o programowaniu, to można zrobić z małego 1W zasilacza + Atmega8 + 76... + potencjometr proste sterowanie. Jak nie masz zmysłu do mikrokontrolerów to trzeba myśleć nad małym sterownikiem.
    lanemar
    Level 1  
    lub sterowac go analogowo przez jack'i
    daniell4
    Level 13  
    A ja to zawsze wszystko na odwrót. Koledzy jestem w posiadaniu takiego czegoś: EUROLITE Super Strobe 2700 i niech mi ktoś podsunie pomysł jak go wysterować dmx?? :D
    djandriu
    Level 27  
    *bodkowski* wrote:
    pytanie jak w temacie. Nie mam jeszcze dokładnych danych na temat tego strobo, nie mialem go w rękach.. Wiem ze ma 1500W.... i zaistniała potrzeba przerobienia sterowania na jakieś własne choćby w postaci potencjometru...poprostu tak,aby odpalić go bez dmx'a...czy jest wogole szansa na coś takiego?
    dość pilna sprawa:) pozdrawiam

Wylutować jedną część optotriaka lub przeciąć ścieżki od strony sterowania, złozyć bnalny generator na popularnym NE555na małej płytce uniwersalnej i jego wyjście wlutować na wejście opto. Całą elektronike od dmx odciąć od zasilania i w jej miejsce wlutować nasz generatorek.

Schemat generatorka zamieszczam poniżej
    Jak przerobić Stroboskop sterowany z DMX aby chodził bez DMX

Pozdrawiam