Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

minolta bizhub C350/450 , CF1501 marszczy A3 w piecu

08 Paź 2008 20:21 1796 3
  • Poziom 19  
    witam!
    kilka razy spotkałem sie z tym problemem!!
    w piecu kartka jest srodkem zagniatana! po wymianie fuseru problem ustępuje!
    znam możliwość kasowania żywotności pieca lecz to nie to!!!!
    w dwóch egzeplażach C350 piec nie wytrzymał swojej "żywotność" i musiałem go wymienić!!
    czego to jest powodem i co robić żeby te usterki wyeliminować(zapobiegać)???
  • Specjalista - kserokopiarki
    Nie koniecznie musi to być wina samych elementów pieca. Winne mogą być elementy łożyskujące, których opór zwalnia kartkę popychaną przez poprzednie wałki. Efekt "falowania" identyczny jak przy zużytym docisku. Nie miałem podobnych przypadków, dlatego póki co nie rozbierałem elementów pieca .

C.
  • Poziom 17  
    Podobny problem występuje w innych kopiarkach. Pomaga oczywiście wymiana pieca, ale wcześniej warto przeczyścić czujniki temperatury (bywa, że są zabrudzone, piecyk osiąga wtedy wyższą temperaturę i przez to marszczy wilgotny papier). Jeśli da rade to spróbuj też zluzować docisk, miedzy walkiem grzejnym, a dociskowym - to też często pomaga (ale zanim wyjdziesz od klienta sprawdź czy dobrze utrwala toner - szczególnie duże pole zadruku). Jeśli okaże się, że zluzowanie docisku trochę pomaga, albo całkowicie eliminuje problem, to przy nowym piecyku od razu go trochę zluzuj i powinien wyrobić żywotność. Możesz też namówić klienta na stosowanie lepszego papieru - czasem wystarczy zmiana z 80g na 90g i już jest dobrze.
  • Poziom 13  
    W CF1501 problemem jest zużyty wałek dociskowy.
    Piec do wymiany. Wałki dociskowe nie do dostania.
    Regenerować nie warto.

Wyjmij docisk i zobacz czy nie jest spuchnięty po obwodzie.
    Będziesz miał pewność.