Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migomat Bester 1200 - naprawa - prośba o opinię

08 Paź 2008 23:12 3896 4
 • Poziom 1  
  Witam serdecznie! :D
  Jako, że w kwestii budowy spawarek jestem laikiem, bardzo proszę o opinię, informację w następującej sprawie:
  Opis problemu: Bester 1200, przerywał w trakcie spawania. Tyle, co byłem w stanie sam zauważyć, to za rolkami prowadzącymi drut, przewód zsunał się z końcówki doprowadzająceń doń gaz. Przewód był na niej mocowany przez zakuwaną blaszkę, przy nasunięciu przewodu na końcówkę spawarka zachowywała się poprawnie - ale wiadomo, że trzeba to zrobić. Oddałem spawarkę do serwisu - i tu zaczyna się moje pytanie - po kilku dniach serwis zdiagnozował usterkę - że to tylko uszkodzenie przewodu, koszt naprawy 40zł, i że wszystkie inne podzespoły działają prawidłowo. OK. Po 4 dniach dostałem telefon, że trzeba jeszcze wymienić mostek, bo jest spalony i że łącznie naprawa będzie kosztować ok 230-260 zł. Poniewż ogólna obsługa klienta była, delikatnie mówiąc, bardzo "olewająca", chciałbym się dowiedzieć, czy:
  1) Podany koszt naprawy jest typowy dla tego rodzaju usterek?
  2) Jaki jest (orientacyjnie) koszt wspomnianych części?
  3) Czy skoro po pierwszym sprawdzeniu było (niby?) wszystko dobrze, to w ciagu tych kilku dni w serwisie mógł się spalić mostek?

  Dodam, że za każdym razem, czy to w czasie wizyty (wyznaczony termin odbioru, gdy dowiadywałem sie, że "jutro, bo jeszcze nie ma"), czy to przez telefon, rozmawiałem z innym człowiekiem, a żaden nie wiedział, co zostało juz ustalone z jego kolegą w czasie poprzedniej rozmowy.
  Będę bardzo wdzieczny za informację.
  Pozdrawiam!
  Przemo
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 36  
  Witam, najwyraźniej coś kombinują w tym serwisie, mostek uszkadza się raz i spawarka albo źle spawa albo nie spawa w ogóle ale nie przerywa. Poza tym napisałeś że po nasunięciu przewodu spawarka zachowywała się poprawnie więc albo w serwisie jakimś cudem uwalili mostek albo chcą Cię naciągnąć na wymianę. Nie wiem jaki mostek masz w tej spawarce ale w większości można wymienić uszkodzone diody a nie od razu cały mostek.
  Pozdrawiam.
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 13  
  Witam wszystkich.
  Ja mam taki problem.
  W moim migomacie firmy Lorch ( typ:SH 140L ) w mostku prostowniczym mam 24 diody z których trzy są uszkodzone. Zastanawiam się czy wymienić tylko te trzy , czy wymienić wszystkie.
  Jeżeli padły trzy czy w krótkim czasie nie padną następne.
  Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 • Poziom 12  
  możesz wymienic pojedyńcze diody ale muszą być identyczne co reszta, inaczej mogą sie posypać
 • Poziom 13  
  Ciężko będzie bo na tych diodach niema oznaczeń.