Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

multiswitch a pionier, czy komuś działa na multiswitchu 9/x?

krzysztof0 09 Paź 2008 10:31 969 1
  • #1 09 Paź 2008 10:31
    krzysztof0
    Poziom 14  

Witam ,

włąśnie na własnej skórze przekonałem sie jak bardzo softy do pionierów nie sa przystosowane do obługi multiswitch-y. Mam w domy dwa pioniery 1430 i jeden 1530. Na wszystkich mam ten sam objaw , albo nie ma kanałów z polaryzacji H , albo z V , albo jeszcze inaczej , w zalżności co wgram. Myslałem że mam uszkodzone tunery albo coś nie tak z instalacja.Przyniosłem do domu Goldena , zasmigał idealnie , potem 6010 też bez żadnych problemów.A na pionierach walczę od wielu dni i nic.Mam jeszcze d-box-a który też gra pięknie.Na domiar złego stara 1430 jaką miałem do tej pory miała wszystkie kanały z A i HB ,ale chciałem zmienić soft pdo nowa karte bo kupiłem pakiet full z C+.I stało się nie ma AX-nów i CINEMAX2 , i cos tam jeszcze.Przed programowaniem były , bo słonko na nich działało :-).Teraz żona chce mi urwać za to ze namieszałem. Dał bym wiele aby wrócić do poprzednego softu i listy ale już pozamiatane.

Czy jest ktos na forym kto ma multiswitcha 9/x , i działają mu pioniery?.

Będę wdzięczny za pomoc , a myślę żenie tylko ja , bo wiem że wiele osób boryka się z takimi problemami.

Pozdrawiam

PS. poradziełm sobie już , znalazłem soft liste i eprom , na których mój multiswitch działa świtnie , jest wszystko z Astry i HB , i działa nowa karta z cyfry.

0 1
  • #2 06 Gru 2008 23:37
    ronia1975
    Poziom 1  

Tez mam problem z podłączeniem pionka 1530 do multiswitcha. Gdy podłączam go bezpośrednio do multiswitcha to działa bez problemów. Jeżeli podłączam go przez gniazdko sat. to niestety jest ciemność na moim pionku. Przypuszczam że sygnał sterujący diseqc-iem powoduje zwarcie w gniazdku - w związku z czym nie dociera on do multiswitcha. Proszę o porady jak rozwiązać ten problem.

0