Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra G - recyrkulacja powietrza

kruczi 07 Mar 2004 22:14 15479 11
  • #1 07 Mar 2004 22:14
    kruczi
    Poziom 17  

Problem polega głównie na tym że zaczęły parować szyby w aucie.
    Na początek wymontowałem filtr przeciwpyłkowy, dokładnie go przedmuchałem, ale nic to nie pomogło. Jakiekolwiek przecieki nagrzewnicy raczej wykluczam ponieważ poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym nie zmienia sie.

Podejrzenia padły na recyrkulacje powietrza. Wydaje mi sie że wentylator tłoczy powietrze tylko ze środka auta, recyrkulacja sie nie wyłącza. Przycisk reaguje prawidłowo, po wciśnięciu zapala sie kontrolka. Gdy ustawie nawiew na szybe przy włączonej recyrkulacji kontrolka gaśnie.
    Zauważyłem natomiast dwie niepokojące rzeczy.

1. Ustawiam nawiew powiedzmy na 3 i włączam recyrkulacje. Zapala sie kontrolka na przycisku ale natężenie hałasu jaki wydobywa się z wentylatora jest cały czas taki sam. Według mnie po załączeniu recyrkulacji powinien sie nasilić

2. Gdy ustawie pokrętło temperatury na min. to i tak leci letnie powietrze ( choć w tym przypadku moge sie mylić )

Może ktoś podpowie gdzie szukać przyczyny parowania szyb?

Auto nie ma klimy

0 11
  • #2 08 Mar 2004 03:34
    dmc26
    Poziom 12  

wymień filtr przeciwpyłkowy i sprawdź czy nie masz wody na podłodze

0
  • #3 11 Mar 2004 22:00
    jarek3
    Poziom 14  

Mam podobny problem ale w Zafirze, gdzie układ wentylacji jest prawie taki sam. Recyrkulacja powietrza działa bo poziom nadmuchu się zwiększa po właczeniu przycisku. Natomiast nadmuch na "4" jest taki jak w mojej starej Astrze na "1". Może ktoś wskaże mi przyczynę takiego stanu?

0
  • #4 12 Mar 2004 21:00
    Artwin
    Poziom 16  

Uszczelnij podszybie tam jest taka guma którą trzeba porządnie przykleić aby woda nie dostawała się do filtra pyłkowego-pewne bo przerabiane.A swoją drogą możesz też mieć coś walnięte w przełączaniu cyrkulacji.

0
  • #5 14 Mar 2004 14:56
    kruczi
    Poziom 17  

jarek3 napisał:
    Mam podobny problem ale w Zafirze, gdzie układ wentylacji jest prawie taki sam. Recyrkulacja powietrza działa bo poziom nadmuchu się zwiększa po właczeniu przycisku. Natomiast nadmuch na "4" jest taki jak w mojej starej Astrze na "1". Może ktoś wskaże mi przyczynę takiego stanu?

kiedy był wymieniany filtr przeciwpyłkowy?
    jeśli dawno to na 100 % jest zapchany

0
  • #6 14 Mar 2004 15:15
    kruczi
    Poziom 17  

kiblonurek napisał:
    Uszczelnij podszybie tam jest taka guma którą trzeba porządnie przykleić aby woda nie dostawała się do filtra pyłkowego-pewne bo przerabiane.A swoją drogą możesz też mieć coś walnięte w przełączaniu cyrkulacji.

taki problem mają Astry F. W Astrze G filtr wymienia sie po wykręceniu schowka po stronie pasażera
    obstawiam że Zafira ma podobnie

0
  • #7 15 Mar 2004 11:46
    jarek3
    Poziom 14  

:arrow: kruczi
    Filtr pyłkowy przwdopodobnie nie był wymieniany od 4 lat. Muszę go sprawdzić tylko dostę do niego jest trochę utrudniony. Trzeba (tak jak a Astrze G wyjąc schowek pasażera i zdjąć osłony nadmuchu na nogi pasażera). Chciałem już kupić taki filtr ale w sklepie mówią że w Zafirach są stosowane dwa systemy. Poza tym jest klima i trzeba mieć jakiś specjalny uszczelniacz na pokrywę filtra pyłkowego. Może ktoś wie czym to uszczelnić?

0
  • #8 15 Mar 2004 14:28
    kruczi
    Poziom 17  

jarek3 napisał:
    Filtr pyłkowy przwdopodobnie nie był wymieniany od 4 lat. Muszę go sprawdzić tylko dostę do niego jest trochę utrudniony. Trzeba (tak jak a Astrze G wyjąc schowek pasażera i zdjąć osłony nadmuchu na nogi pasażera). Chciałem już kupić taki filtr ale w sklepie mówią że w Zafirach są stosowane dwa systemy. Poza tym jest klima i trzeba mieć jakiś specjalny uszczelniacz na pokrywę filtra pyłkowego. Może ktoś wie czym to uszczelnić?

jeśli nie był ruszany 4 lata to na bank jest zapchany.
    jeśli masz dostęp do kompresora i chwile czasu to proponuje wymontować filtr i go porządnie przedmuchać. Ja tak robiłem i jest ekstra. Gdzieś czytałem że można taki filtr wymyć ale nic więcej nie napisze bo nie próbowałem.
    Jeśli chodzi o uszczelnienie to proponuje użyć zwykłego silikonu.

0
  • #9 15 Mar 2004 21:34
    jarek3
    Poziom 14  

Dziękuję za wskazówki. Przedmuchać filtr to mogę ale pewnie nie na długo starczy taka operacja. Do Astry filtr pyłkowy nie był taki drogi więc może i tutaj uda się tanio kupić. Co do prania filtra to odradzam - przecież to jest filtr papierowy. Pierze się filtry sportowe np. K&N ale one są zrobione z innego materiału, potem nasącza się specjalnym olejem.
    Jeżeli chodzi o uszczelnienie pokrywy to pewnie skorzystam z rady i użyję silikonu( będzie najtaniej).

0
  • #10 16 Mar 2004 00:12
    kruczi
    Poziom 17  

jarek3 napisał:
    Dziękuję za wskazówki. Przedmuchać filtr to mogę ale pewnie nie na długo starczy taka operacja. Do Astry filtr pyłkowy nie był taki drogi więc może i tutaj uda się tanio kupić. Co do prania filtra to odradzam - przecież to jest filtr papierowy. Pierze się filtry sportowe np. K&N ale one są zrobione z innego materiału, potem nasącza się specjalnym olejem.
    Jeżeli chodzi o uszczelnienie pokrywy to pewnie skorzystam z rady i użyję silikonu( będzie najtaniej).

nie zgadzam sie z tym że przedmuchanie filtra wystarczy na krótko. jak do tej pory mam przejechane 145 000 km i w tym czasie dwa razy w ten sposób czyściłem filtr. jest to troche czasochłonne ale zdaje egzamin w 100%

nie zgadzam sie też z tym że ten filtr jest papierowy.

zamiennik powiedzmy Filtrona to około 50 zł
    a tutaj katalog on-line: http://www.filtron.pl/

0
  • #11 16 Mar 2004 11:01
    jarek3
    Poziom 14  

No, może mnie przekonałeś bo 50 zł to nie mało. Spróbuję, zobaczę co z tego wyjdzie.

0
  • #12 18 Mar 2004 21:30
    jarek3
    Poziom 14  

Wymieniłem filtr za 30 zł i jest OK!.

0
  Szukaj w 5mln produktów