Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zestaw na głośnikach beyma-opinie

dbmax 09 Oct 2008 21:34 2495 8
    dbmax
    Level 15  
    plan jest prosty
    zestaw do noszenia dla jednej osoby:
    2x bas na np.15MI100 wolę żeby było wykonanie 4om
    2x satelity na np. HP12 + CP22
    crossower
    wzmacniacz ok 2x400wat/4om
    wzmacniacz ok 2x100wat/8om

proszę o radę
    dbmax
    Level 15  
    oczywiście chcę zrobić i to szybko
    do wydania jest 5tyś
    głośniki tylko beyma
    md
    Level 40  
    Zły wybór głośnika na bas. Producent określa go jako: This low-mid frequency transducer offers three main points of interest: a high efficiency (6 %), an extremely linear frequency response and a low harmonic distortion. These characteristics make it suitable for high quality sound reinforcement systems, especially for live applications. Moreover, its versatile design allows it to be used as the low-mid loudspeaker in a two ways system or as an strictly mid-frequency transducer in a three ways system.

Na bas coś z serii G, np 15G450N : This 15” bass loudspeaker has been specifically designed to deliver high impact bass response, with exceptional high power handling capacity (750 w AES). It incorporates an edgewound copper ribbon voice coil (4.5” diameter) made with the highest quality materials: high temperature magnet wire and polyimide fiber glass former. In order to achieve a reduced power compression it features a massive vented magnetic structure.

Lub przynajmniej SM115-K: The SM 115/K has been designed for subwoofer and woofer applications, specially for using in compact bass-reflex enclosures.

Więcej na stronie producenta: http://profesional.beyma.com/frameset_ingles.php
    dbmax
    Level 15  
    mogę sobie pozwolić na 15LW30 lub 15G40
    a może serię pro SM115/k
    paczki mają być ładnie wykonane a to kosztuje
    md
    Level 40  
    Jeszcze więcej kosztują ciągłe naprawy głośników pracujących w aplikacjach, do których nie powinny być stosowane. Kupuj dobrze, jeżeli kupisz tanio, będziesz musiał kupować minimum dwa razy - najpierw tanio, a później dobrze.
    Ściągnij sobie katalog, pooglądaj głośniki, poczytaj do jakich zastosowań są przeznaczone i wybieraj z głową.
    dbmax
    Level 15  
    a może ma ktoś crossower z monocaru
    MCX-200 czy wart tych 300zł
    DYLU BADBOY
    Level 27  
    Kompletnie źle dobrane głośniki. Dlaczego akurat tylko BEYMA?
    Jakie będzie zastosowanie tego zestawu?
    Jeśli tylko Beyma to masz do wyboru:
    Subbasy:
    18P1200/Nd
    15P1200/Nd
    15G40

Nadstawki:
    122Nd
    102Nd/N
    10MI100
    12MI100

Driverów Beymy w ogóle nie brałbym pod uwagę bo są za drogie, ew. jeśli cię stac to tańsze 2" czyli np.
    SMC 60 lub CP750/Ti

Rozumiem, że ma to być mobilny sprzęt, więc wykonałbym np.

Sub na 2x15P1200/Nd(wyjdzie mała paczka, wykonasz ze sklejki 12mm, to już w ogóle nosić samemu nie będzie problemu)
    +
    Nadstawki tubowe http://speakerstore.nl/index.php?pg=11&c=11
    Na 10MI100 lub 102Nd/N + Selenium D220Ti lub STX D-800-Ti

Dodano po 3 [minuty]:

Możesz wykonać coś takiego
    Bandpass 6th na 2x15P1200/Nd:
    150L @ 46,5hz
    70 @ 85hz
    Max SPL:
    40hz- 123,5db
    45hz- 128db
    50hz- 131db
    55-90hz 133db
    md
    Level 40  
    A ja proponuję bas na firmowym projekcie Beymy: B05/3 i nadstawki też w oparciu o firmowy projekt B08/3 lub B22/3