Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Acer Fujitsu pod¶wietlanie matrycy inwerter

riu 09 Oct 2008 21:36 3348 6
    riu
    Level 14  
    Witam od jakiego¶ tygodnia mam juz 3 przypadki braku podswietlania matrycy w laptopach : hp dv2000 i fujitsu oraz gigabyte, w tych przypadkach inwerter dostaje tylko stałe napiecie jakies 18 V a brakuje napiec sterujacych gdy podam napiecia sterujace matryca swieci. Sprawdzałem wszystko łacznie z tasm±, switchem od załaczania matrycy, poprostu inwenter nie dostaje od płyty głównej napieć sterujacych, a najdziwniejsze jest to ze to wszystko dostałem w ciagu maxymalnie 2 tygodni. Ma kto¶ jaki¶ pomysł ??
    Oczywiscie matryca wyswietla obraz ale nie podswietla
    satgal
    Level 40  
    Aby inwerter się uruchomił zakładaj±c że nie jest uszkodzony dostawać powinien z grafiki 3,3v w tym samym czasie co elektronika matrycy gdy nie mamy tego napięcia na inwerterze z jakiego¶ powodu możemy wykorzystać te id±ce do zasilania matrycy.
    riu
    Level 14  
    Tasiemka 100% sprawna przłaczałem cał± matryce do innego laptopa i swieci ładnie. Spróbuje z tymi napieciami zailaj±cymi matryce, najwyzej tylko rozjasnianie nie bedzie działało :). dziwi mnie to ze kazdy pisze ze inwerter powinien dostawac sygnał od grafiki a przeciez do inwertera dochodzi sygnał od innego układu w DV2000 jest to KB3910SF. A jeszcze jedno moze wydać sie to smieszne ale czy moze byc to wina jakiegos virusa bo jako¶ duzo tych przypadków w tak małym okresie czasu.
    misiupan
    Level 35  
    Dziwny jest fakt że nie masz obu napięć , ostatecznie zrób jak kolega wyżej poradził jedno napięcie weĽ z zasilania matrycy - ale z płyty z przed bezpiecznika !! ,a drugie można wzi±ć z czujnika zamykania klapy , oprócz braku regulacji jasno¶ci reszta będzie działać jak w sprawnym egzemplarzu .
    riu
    Level 14  
    Tylko jest jeden problem jak biore napiecie z zasilania matrycy to podswietla sie cały czas, czyli w momencie właczenie matryca robi sie biała i za kazdym razem jak jest rozłaczana to jest biała, sk±d wziasc napiecie które bedzie załaczało podswietlanie w odpowiednim momencie ??
    salceson75
    Level 14  
    Tak jak napisałe¶, sterowanie inwertera nie idzie z grafiki tylko z kontrolera czyli np. KB3910SF i on jest odpowiedzialny za wystawienie sygnału sterowania w odpowiednim momencie. Sygnał ten idzie bezpo¶rednio z kontrolera do zł±cza matrycy i chyba jest to jedyny sygnał zał±czany w odpowiednim momencie. Zał±czenie napięcia na stałe niestety będzie powodowało ¶wiecenie matrycy na biało w momencie wygaszenia.