Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Potrzebna pomoc w konfiguracji routera pod kablowke(vectra)

Amaneth 09 Oct 2008 23:05 18670 8
    Amaneth
    Level 2  
    Witam serdecznie :)

Od jakiegos czasu posiadam internet z kablowki (Vectra olsztyn). Jako ze przybył mi drugi komputer i potrzebuje netu na obu z nich, wiec wygrzebalem z szafy wireless router ADSL d-link DSL-g604t. Jako że nie moge podlaczyc rj45 do wejscia na adsl (takie jak telefoniczne) w tylnym panelu routera, wkladam kabelek od modemu vectry do zlacza nr. 1... i tu pojawia sie pierwsze pytanie ;)

Czy da się rozdzielic taki kablowkowy internet na tym routerze?

Rozdzielalem nim neostrade, tele-2 itp. i dzialal mi bez problemu zarowno lan jak i wlan. Tera wkladam kabelek od kablowki + drugi do sieciowki stacjonarnego kompa + 3 do sieciowki laptopa.. i tylko na 1 z kompow mam net. Poza tym nie moge dostac się w ten sposob do konfiguracji routera (196.168.1.1). Jedyna opcja zeby wejsc w ta konfiguracje to wlaczenie wifi na laptopie i dopiero wtedy moge wejsc w konf. (to troche dziwne ze nawet po resecie przyciskiem router emituje wifi, niezabezpoieczone, jednak nie wlaczaja sie stronki)...
    Czy ktos moglby mi krok po kroku poradzić jak rozdzielić za pomocą tego routera kablowkowy internet z vectry na 2 kompy? czy jedynym rozwiazaniem jest zakup nowego routera, bo ten moze rozdzielic tylko adsl? Jesli potrzebujecie jakiś danych żeby mi pomoc, screenow itp. to chetnie zamieszcze.

Podlaczajac kabel bezposrednio pod ktoras z sieciowek internet dziala.. ale jesli juz przekladam kabel do innej karty netu nie ma, pomaga tylko reset modemu.. ip maski itp. pobierane sa automatycznie, wiec pewnie za kazdym razem sa inne.

Help me :), przepraszam za sciane tekstu
    FlyBoy
    Level 28  
    Niestety musisz kupić inny router z interfejsem WAN w postaci portu RJ45.
    Pozdrawiam.
    robertamel
    Level 27  
    Tak, jak pisze mój przedmówca nie ma innej możliwości, jak zakup routera z portem WAN RJ45.
    Twój router obecnie pracuje jedynie jako Switch. Jeśli wyłączysz w nim serwer DHCP to nie będzie zakłócał pracy Twojej obecnej sieci.
    Amaneth
    Level 2  
    Tak myślałem, wolałem sie jednak upewnić :)

żeby nie zakładać innego tematu zapytam jeszcze - co kupić ?

Coś taniego na studencką kieszeń, nie potrzebuje wodotrysków i hiperbajerow ;) musi mieć wi-fi, parę wejść rj45 i być w stanie rozdzielić mój internet (kablówka) na 1 komp stacjonarny i 2 laptopy z wifi.

Średnio sie znam na routerach i sieciach, dlatego proszę o pomoc :)

http://www.allegro.pl/item448294537_tp_link_tl_r402m_router_4xlan_dsl_kablowka_fv_wisp.html - wersja bardzo tania, jednak bez wi-fi.

http://www.allegro.pl/item448294537_tp_link_tl_r402m_router_4xlan_dsl_kablowka_fv_wisp.html - chyba najtansza opcja na allegro?
    Jaguara
    Level 2  
    Próbowałam wczoraj podłączyć routerek (tp-link wr340gd) do Vectry. Laptop pinguje router, ale zero netu przez kabel i wifi. W stanie routeru w WAN na IP, maska podsieci etc - same zera. Może ktoś coś doradzi jak go skonfigurować albo co? :cry:
    FlyBoy
    Level 28  
    Odłącz kabel RJ45 idący z modemu do routera, wyłącz modem Vectry z prądu na dwie minuty, teraz włącz modem i podłącz router kablem RJ45.
    Jaguara
    Level 2  
    sklonowałam Mac, zresetowałam - poszło :) dzięki :*
    reeli
    Level 11  
    Tylko po co klonowac MACa. To co kolega wczesniej pisał - wyłączyć i włączy modem kablowy, na chwilkę. Modem pobiera MAC adres karty sieciowej podłączonej do niego. Jezeli odbiornikiem bedzie Router to pobierze MACa routerowego ;)
    Jaguara
    Level 2  
    nie mam pojecia po co, ale bez tego jakos nie chcial, chociaz uwazam ze to przypadek :)