Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak podłaczyc bingo s4 w sliniku z 2 sondami lambda

strugar 10 Oct 2008 00:07 1389 4
 • #1
  strugar
  Level 10  
  witam
  mam problem jak w temacie ale jedyna nie pewność jaka mnie nurtuje to to ze mam samochód z silnikiem 4 cylindrowym wyposażonym w 2 cewki zapłonowe podwójna jest tez sonda lambda obie sondy znajdują sie przed katalizatorem i w tym momencie nie wiem w jaki sposób mam podpiąć do sterownika cewkę i sondę czy podpinać tylko odpowiedzialne za pierwszy cylinder czy może pod ecu?
  sterownik bingo s4 silnik ford 2.0 dohc
  dziękuje i pozdrawaim
 • #2
  djmarcin16
  Level 12  
  Sygnał RPM jest to obojętne w którym miejscu podepniesz potem tylko odpowiednio ustaw bingo a z tymi sądami to dziwne że ma dwie przed katalizatorem a jakie to auto dokładnie ???
 • #3
  emeryt2
  Level 42  
  Pewnie dwurzędówka i ma dwa kolektory wydechowe.
 • #4
  strugar
  Level 10  
  auto to escort rs 2000 kolektor jest fabryczny rurowy 4-2-1 sondy tak jak napisałem przed katalizatorem wtyczki są na 2 kable wiem ze powinna być sekwencja ale nie mam na nia kasy a poza tym z taka instalacja go kupiłem zakładam blosa i nowy mieszalnik a obecnie sterownik jest jakoś strasznie po partyzancku podpięty kable na skrętki polowa nie podpięta i takie tam dziwne rzeczy i chce to zrobić zgodnie ze sztuka tylko nie wiem jak sie za sondy zabrać bo w tej chwili chyba nawet nie są podpięte
 • #5
  apcgassystem
  Level 15  
  Rozumiem, że planujesz tam montaż blosa? Podłączenie Bingo jest niekonieczne, bo nie montuje się silniczków krokowych przy blosie. Najprostsze jest podłączenie zwykłego przełącznika np. WR-LECHO i jakiś emulator wtryskiwaczy.
  Jeśli chcesz żeby wszystko "miało ręce i nogi" to wypada zamontować również emulatory obu sond lambda. Bingo w tym wypadku się nie sprawdzi.
  Pozdr.