Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja, resetowanie OKI C5850 / C5950 ?

10 Paź 2008 09:54 8647 10
  • Poziom 11  
    Witam,
    Jako że na forum nic nie znalazłem na temat OKI C5950, myślę że tu będzie dobre miejsce na wszystkie informacje regeneracji, resetowania tonerów, pasów trans. i nie tylko.

Proszę o wasze opinię, i sposoby jak zabrać się za tą drukarkę, ponieważ myśle ze każdorazowa wymiana tonerów zgodnie z Oki jest trochę na wyrost, a licznik nie odzwierciedla tego co pozostało w tunerach i innych częściach co są zliczane.

Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    co do tonerów to polecam Ci stosowanie oryginałów.
    może odpowiedź Cię nie satysfakcjonuje, ale regeneracja jest nieopłacalna. Żeby zregenerować toner musisz wymienić czip i zasypać nowy toner. Pamiętaj że musisz wysypać toner z zespołu bębna który pozostał, bo inaczej wytworzy Ci się na jednej listwie nagar który spowoduje niedodrukowywanie w pewnych miejscach.
    więc to co zaoszczędzisz na zamienniku ,stracisz wysypując toner z zespołu.
    możesz tego nie czyścić ale wtedy będziesz musiał dosyć często rozbierać zespół bębna i go czyścić. Częste rozbieranie tego zespoły spowoduje rozszczelnienie go i zasypywanie drukarki tonerem.
    Można dodatkowo wyłączyć sprawdzanie czipów ale po jakimś czasie i tak trzeba je wymieniać.
    To tak w skrócie o tej drukarce :D

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Lekturę o regeneracji poczytał bym z ciekawości (przynajmniej na tą chwile, rzeczywiście szkoda drukarki), jednak co mnie najbardziej ciekawi i chyba przydało by się to jak wspomniałeś „wyłączyć sprawdzanie czipów”.

Jak to zrobić, czy wystarczy programowo, jeżeli nie to jak ?

Myślę ze jest to dobra droga na zaoszczędzenie troche $$, ponieważ jak się domyślam OKI ustawiając licznik na poszczególnych podzespołach: tonerach, bębnach, fuzerach zarabia na wymianie, a myślę ze dało by rade jeszcze troche na nich podrukować – przynajmniej do chwili aż by się druk nie pogorszy.

Jedno jeszcze pytanie, odnośnie „sprawdzanie czipów ale po jakimś czasie i tak trzeba je wymieniać” – Wymienić chip, czy toner ?
  • Poziom 28  
    Liczniki bębnów pasa i pieca faktycznie można zerować. Materiały powinny wytrzymać drugi obieg.
    Wyłączanie sprawdzania czipów odbywa się w kodach serwisowych.

Odp. na pytanie: Po jakimś czasie trzeba wymienić czip.
    Szczegółowych instrukcji nie udzielam na forum ogólnodostępnym.

pozdrawiam
  • Poziom 11  
    W sieci i na elektrodzie informacji za wiele nie ma, ale z tego co zrozumiałem to bębny, pas i grzałkę można ponownie użyć / resetując bezpiecznikiem.
    Jaki najlepiej i bezpiecznie użyć i czy jest to jakiś standardowy, ponieważ mieszkam w małej mieścinie i mam tylko jeden sklep powiedzmy „elektroniczny”

Chip w tonerze znalazłam, faktycznie komunikuję się bezprzewodowo/bezstykowo.
    Nie rozumiem tylko co da wyłączenie sprawdzania chipu, jeśli drukarka po przebiegu odpowiedniej ilości kopi, będzie żądać wymiany tonera, wymienię na nowy a drukarka nie wykryje nowego chipa, bo przecież to wyłaczyłem. Chyba że się mylę ?

I jeszcze jedno:
    Jakie jest hasło do menu serwisowego ?
    Pyta mnie przy właczeniu klawiszy „+” i „-„
  • Poziom 10  
    ciekawy temat... czytam z ciekawością bo akurat zakupiłem OKI C5850 i jak narazie spełnia moje oczekiwania... i widzę, że poznam tutaj kilka ciekawych opcji jak wprowadzić oszczędności:)
  • Poziom 10  
    Cześć
    Jak zeruje się licznik bębna bezpiecznikiem w OKI ?

tz. Jaki dokładnie bezpiecznik użyć i gdzie są styki ?
    Moja drukarka to c5850
  • Poziom 11  
    Witam ponownie,

Mam wrażenie że temat resetu OKI to temat tabu, TYLU znawców drukarek i ani jednej konkretnej odpowiedzi.
    Jednak szperając w sieci znalazłem ciekawe programiki, chyba serwisowe MuWin, OKIFix i OKISupport – jak znajde linka to napisze.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    kolego na forum publicznym nie uzyskasz informacji.
    zamiast zapytać na pw to Ty podważasz kompetencje kolegów. nie ładnie

pozdrawiam
  • Poziom 11  
    OK., może jestem w błędzie i tym bardziej nie chce być złośliwy, oraz prowadzić dyskusji nie na temat, ale to właśnie na FORUM myślałem że rozmawia się o takich rzeczach a nie o pietruszce i marchewce, lub prowadząc rozmowę ogólnikowo.
    OK., dziękuję i niech ten post zakończy dalszą dyskusję.
    Pozdrawiam.
  • Moderator
    W Ogłoszeniu w dziale jest zapis:
    :arrow: Wszelkie tematy w których mowa będzie o sposobie zmiany liczników stron lub innych informacji mówiących o zużyciu sprzętu, w związku z tym, że mogą służyć do nadużyć, będą zamykane i przenoszone do kosza.

Wobec powyższego oraz braku porozumienia między uczestnikami dyskusji, temat zamykam.