Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra, sterowanie oświetleniem

10 Paź 2008 13:24 2868 3
  • Poziom 10  
    Witam, szukam i szukam i nie znalazlem.. Chodzi mi o to:
    Jak przy pomocy przekaźnika 230V podłączonego do wyjścia centrali wyłączyć oświetlenie w całym domu, Odnalazłem ustawienie wyjścia takie, że fakt wyłączało mi oświetlenie , ale po rozbrojeniu ponownie je załączało. z tąd pytanie czy jest możliwe oprogramowanie wyjścia w taki sposób ażeby po uzbrojeniu gasił światło , ale po rozbrojeniu jego nie zapalał ( a można by to było zrobić tradycyjnym włącznikiem). Ktoś z szanownych forumowiczów ma pomysł.
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    a kto i czym je póżniej zapali -rozumiem że odcinasz bezpieczniki stycznikiem sterowanym z centrali .Jesteś w domu -stycznik zwarty (cewka stycznika jest podtrzymana-zapętlona ) gdy przerwiesz -stycznik puszcza i wyłacza .Ustaw wyjście jako sygnalizacja zazbrojenia (nie wskaźnik czuwania )-potrzebujesz tylko na chwilę przerwać obwód
  • OptexOptex
  • Poziom 24  
    najlepiej i najtaniej. Kup Takie żółte karteczki samoprzylepne (koszt około 2 zł) napisz na jednej z nich. Wyłącz Światło i przyklej na klapce od Manipulatora od alarmu. ;)

Ludzie zaczynanie z alarmami tak kombinować... szkoda ze jeszcze nikt nie chce aby wodę w WC po wypróżnieniu sie spłukiwała. Kombinujecie z alarmami a potem się dziwicie ze alarm nie zadziałał. Albo się popsuł po 6 miesiącach użytkowania.
  • Poziom 31  
    Nie rozumiem co ma wspólnego sterowanie oświetleniem z uszkodzeniem bądź niezadziałaniem alarmu.

Kolego Olko wymyśliłeś sobie coś, da się to zrobić na kilka sposobów, jeden masz już wyżej podany, a właściwie dwa.

Nie wiemy nic o instalacji elektrycznej domu w którym chcesz to popełnić.

Jeśli byś pomyślał o tym w trakcie projektowania instalacji elektrycznej byłoby dużo łatwiej.

Wg mnie nie uda się tego pożenić tak jak chcesz bez dodatkowego przewodu elektrycznego od włącznika którym chcesz zapalać to światło, do centrali.

Kombinował bym raczej z naruszaniem czujek i wejściami wirtualnymi.