Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mazda 323 1988rok-centralny zamek i alarm???

07 Mar 2004 22:59 2678 2
  • Poziom 11  
    Witam.
    Chcialbym zamontowac centralny zamek wraz alarmem w starej 3-drzwiowej mazdzie 323.
    NIe wiem jak sie do tego zabrac?Nie wiem jak i co wybrac?
    Czy te alarmy ktore sprzedaja na gieldzie samochodowej dam rade sam zamontowac korzystajac z zawartego w nich schematu?
    Chcialbym tez zeby koszt tego wszystkiego nie byl zbyt wysoki.
    Bardzo prosze o pomoc.
    Z gory dziekuje za rady.
  • Poziom 12  
    nie wiem jak sie montuje silowniki do centralnego zamka (rozumiem ze twoj samochod niema c.z.) ale jesli chodzi o alarm to spokojnie go zamontujesz - i - moim zdaniem - lepiej niz w serwisie!!!! bo:
    1. ukryte wylaczniki antynapadowe zamontujesz tam gdzie chcesz (jesli bedzie taka opcja)
    2. ukryty wylacznik odlaczajacy alarm zamontujesz tam gdzie chcesz (albo tak jak ja - zlikwidujesz ta opcje)
    3. syrenke zalozysz tam gdzie powinna byc ;) a nie tam gdzie najlatwiej ja zamontowac (u mnie zamontowali by z boku za akumulatorem schowana bo niema nigdzie miejsca - a stamtad wychodzilo by 3x mniej dzwieku...
    4. conajmniej 1/2 pieniedzy masz w kieszeni
    5. i jaka satysfakcja ;))
    6. zawsze to bedzie niestandardowe podlaczenie i wydaje mi sie ze troszeczke wiecej pracy dla zlodzieja (mozesz np. zamiast alarmem odcinac przekaznik zaplonu wstawic elektrozawor i odcinac doplyw paliwa)

kosz alarmu w moim przypadku 250zl - 120zl alarm, 50zl syrenka z wlasnym zasialniem, 50zl czujniki ruchu i chyba 35zl breloczek antynapadowy (poprzegladaj allegro to bedziesz wiedzial o co chodzi)

ja sie jeszcze troche meczylem ze znalezieniem kabli do c.z. (mam firmowy centralny) ale wreszcie znalazlem ;) w lewym progu ;))
    2 dni mi zeszlo (montowanie alarmu, szukanie miejsca na syrenke, odpoczywanie, szukanie przewodow do c.z., odpoczywanie, rozkrecanie drzwi bo c.z. za ciezko chodzil i nie otwieral z pilot itp...
  • Spec od samochodów
    Po zdjeciu tapicerki drzwi odslonisz ciegna do klamki i do blokowania drzwi mocujesz silownik do blachy wtakim miejscu zeby nieprzeszkadzal w opuszczaniu szyb i byl rownolegle do ciegna blokady drzwi