Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat BRAVA 1.4 12V nierówna praca silnika- co zrobić ?

10 Paź 2008 15:17 12892 8
  • Poziom 15  
    Witam
    Mam samochód tak jak w tytule. Jak się silnik rozgrzeje i obroty spadną na ok 0,7-0,8 tys. to silnik pracuje dosyć nierówno. Co jakiś czas są momenty że spadną obroty do np 0,5 tys ale nigdy nie gaśnie. Po prostu nierówno chodzi.

Czy da się to jakoś udoskonalić by silnik pracował równiej ?

Może idzie jakoś troszkę zwiększyć obroty na np 0,9 tys ?

Wymieniłem przewody wysokiego napięcia, świece wyglądają ok. Czytałem że przy innych samochodach się czyści przepustnicę lub silniczek krokowy. W moim przypadku też by to pomogło ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Kolego brava 1,4 ma wielopunktowy wtrysk, radze wyczyści krokowca i przepustnica:arrow:Reset kompa.
  • Poziom 32  
    Wałki rozrządu siadają w tych Fiaciorach dosyć często może byc to jego wina oczywiście lecz nie musi. Czy dokonałeś sprawdzenia podstawowych parametrów pracy silnika ?
  • Poziom 13  
    Dobrze było by podpiąc autko pod kompa i zobaczyc jakie błędy ewentualnie się pojawiły, jeśli jest to Fiat do 2000 roku to euroscanem można podejżec i sprawdzic poprawnośc działania sondy lambda.
  • Poziom 15  
    Czyli od czego proponujecie zacząć ?

Sonda lambda była wymieniana rok temu, kupiłem na allegro pod ten model samochodu za ok 80 zł. Możliwe że niejest wysokiej jakości ale działa. Na poprzedniej też nierówno chodził.
  • Poziom 15  
    Nie, wszystko jest ok. Przyśpiesza normalnie, odpala normalnie. Tylko jak jest rozgrzany to trochę nierówno chodzi. I często jak się puści nogę z gazu na biegu i obroty spadają poniżej 3.5 tys zaczyna trochę szarpać, tak jak by ktoś dodawał i puszczał gaz lub coś w tym stylu, ale nie zpowodu za niskich obrotów.