Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak obliczyc dane silnika elektrycznego 3f bez tabliczki

10 Paź 2008 19:24 4099 11
  • Poziom 9  
    mam mały warsztat w ktorym przezwajam silniki elekt. ostatnio miałem doczynienia z silnikami ktore nie posiadały tabliczek znamionowych i nie miały uzwojenia w srodku.... mam pytanie jak obliczyc dane do takiego silnika ??
  • Poziom 12  
    Sory za odpowiedź, ale chyba jedynie jasnowidz ci pozostał.
    A jeśli chciałbyś bardzo mocno, to ściągnąć wszystkie wymiary, porównać w Poradniku przezwajania silników indukcyjnych ( o ile mowa o polskim silniku) i może coś trafisz.
  • Poziom 20  
    Poradnik przezwajania silników indukcyjnych - JAN ZEMBRZUSKI :D

polecam i pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Podaj dokładne wymiary rdzenia, ilość żłobków, napięcie, obroty i jeśli to nie polski to ilość żłobków wirnika.

A poradnik ZEMBRZUSKIEGO jak najbardziej polecam. Chociaż i tam trafiają się nieścisłości i rozbieżności między teorią a praktyką.
  • Poziom 9  
    elektromechanik napisał:
    Podaj dokładne wymiary rdzenia, ilość żłobków, napięcie, obroty i jeśli to nie polski to ilość żłobków wirnika.

A poradnik ZEMBRZUSKIEGO jak najbardziej polecam. Chociaż i tam trafiają się nieścisłości i rozbieżności między teorią a praktyką.

Podaje dane: wym. rdzenia dł.62mm,sirednica 60mm ,24 żłobki,400V,2900obr., nie polski ale nie mogę podać ilości żlobków bo go już uzwoiłem i złożyłem.Lecz chętnie skorzystam z wiedzy by zweryfikować te dane które sam wlożylem.Czekam na dane i podzielę się tym co ja wsadziłem.Pozdrawiam miron.
  • Użytkownik obserwowany
    A jak liczysz koszt jak kolo ci przyniesie bez uzwojenia , bo kiedys jak jeszcze nie byłem na swoim to szef wogóle nie brał takich robót bo cwaniaczki wywalili miedź a ty główkuj co tam było.
  • Poziom 9  
    Doliczam do kosztu naprawy miedz której brakuje w silniku, zależy mi na uzwojeniu takiego silnika tylko i wyłącznie dla sadysfakcji.
  • Poziom 12  
    Dane wg Zembrzuskiego to np: 0,55kW, 2810 obrotów, l=58, D=62, drut 0,5 96 zwoi
  • Poziom 9  
    takie dane wsadziłem i silnik po 5 minutach był ugotowany.
  • Poziom 12  
    A na jakich parametrach śmiga dobrze?
  • Poziom 9  
    Wrzuciłem następujące dane: drut 055, 110zwoi,połączonie szeregowo w gwiazdę.I dopiero silnik dziła prawidłowo.Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Inny silnik wg katalogu to :Se 71-2A 0,37 kW, rdzeń 62/65 drut 0,45 i 111 zwoi.