Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zalany HP nx6110 Pentium M 1,73

siwekj 10 Oct 2008 19:45 1255 3
    siwekj
    Level 15  
    Mam zalanego HP z tego co mi wiadomo nie dostało się na niego dużo wody, a poza tym po całym incydencie nie był włączany 2 dni. Po włączeniu działał jakie 5min i zgasła matryca. Słychać ze coś w nim żyje- wentylator, dysk ,cd chodzą-słychać to ale jest czarno. Dalem partacza do sprawdzenia i stwierdzili ze płyta główna zdechła ale tego nie zrobią bo się tym nie zajmują. Pytanie czy to będzie się w ogóle opłacało naprawić?? Czy lepiej kupić nowy?
    trzonek
    Level 14  
    Nie warto inwestować. Przykre ale prawdziwe.
    Miałem ostatnio klienta z nx6220 podobna sytuacja tylko intruzem nie była woda.
    Ceny napraw płyt wahają się w zakresie 200-500 albo nikt się nie podejmie bo nie da gwarancji.
    Przy sprzedaży na części można złapać 2 stówy z matrycy stówkę z dysku etc..
    struna
    Level 18  
    Niekiedy w tych lapkach po zalaniu pojawiaja sie problemy z inwerterami. Zalezy gdzie poleciala ta woda, klawiatura ma od spodu przyklejona folie tak wiec w duzym przypadku zapobiega ona przed zalaniem plyty.
    Sprawdz lapka podlaczajac do niego zewnetrzy monitor.
    whats_upp
    Level 18  
    Ja robię Acera 5720G po zalaniu.
    Niby mało wody poleciało i tylko na przyciski od touchpada.
    Ale wyciekło niefortunnie na płytę i poleciało :
    1. Płyta główna
    2. Dysk twardy
    3. Napęd DVD
    4. WiFi
    5. Camera
    Laptop był na gwarancji. Przedstawiłem klientowi wstępną wycenę naprawy przez serwis Acera, gdzie za samą wymianę płyty + robocizna + wysyłka wyliczyli prawie 1000.