Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem grzeje się audi a4 1,9 tdi

dgg123 10 Oct 2008 22:32 8021 10
 • #1
  dgg123
  Level 10  
  problem polega na tym że po nagrzaniu samochodu do 90 stopni nie otwiera się termostat, tylko dalej rośnie temperatura, potrafi nawet dojść do 110 stopni i muszę zatrzymać samochód i czekać aż się z chłodzi.
  Termostaty już 3 wymieniłem i to samo, jak go wrzucę do gorącej wody to się otwiera normalnie, po założeniu nie puszcza nawet kropli wody już próbowałem odpowietrzać nawet układ na przewodzie przy nagrzewnicy i dalej to samo co może być przyczyną
 • #2
  _robert_
  Level 20  
  Uszkodzona pompa wody.
  Jeśli się nie gotuje, żle wskazuje temp cieczy( czujnik, wskażnik)
 • #3
  bruns
  Level 30  
  A wentylatory chłodnicy się załączają ? jeżeli tak to powinno być OK z termostatem . Sprawdź ręką czy dół chłodnicy i dolny przewód jest gorący , jeżeli tak to znaczy że termostat się otwiera i jest sprawny . Może być tak jak pisze robert , uszkodzony wskaźnik lub czujnik temperatury i wskazania na desce będzie 110 a w rzeczywistości na silniku o wiele mniej .
 • #4
  dgg123
  Level 10  
  wskaźnik jest dobry bo jak dojdzie temperatura do ok 96 to włącza się wentylator, ale nic to nie daje, bo chłodnica zimna i przewód ten dolny też zimny, co znaczy że nie otwiera termostatu.
  ciśnienie chyba jest bo przewód górny robi się twardy i podnosi się stan płynu w zbiorniczku, ale przewodem przelewowym no tylko pluje płynem.
 • #6
  dgg123
  Level 10  
  nagrzewnica gorąca i w środku dmucha ciepłym normalnie

  Regulamin, p.11. Proszę poprawić tytuł tematu. [MS]
 • #7
  wwwsokol
  Level 24  
  Chłodnica drożna? Jeśli tak, to skup się na pompie, jak radził kolega _robert_ .
 • #8
  Sztomel
  Level 35  
  dgg123 wrote:
  wskaźnik jest dobry bo jak dojdzie temperatura do ok 96 to włącza się wentylator, ale nic to nie daje, bo chłodnica zimna i przewód ten dolny też zimny, co znaczy że nie otwiera termostatu.

  coś się tak uczepił tego termostatu - jak może on być niesprawny skoro włącza się wentylator i druga rzecz - chłodnica nie może być zimna skoro wentylator się załącza,
  zauważyłeś ubytki płynu w zbiorniczku wyrównawczym, wybija przez jego korek płyn na zewnątrz ? - jeśli tak to zanim silnik osiągnie normalną temperaturę pracy czyli 90*C to odkręć korek zbiorniczka wyrównawczego i sprawdź czy płyn nie bąbluje tzn. nie wykazuje objawów gotującej się wody - jeśli tak to uszczelka pod głowicą do wymiany.
 • #10
  jarecki04
  Level 26  
  Jak chłodnica zimna to wentylator nic nie daje, że włącza sie bo nie ma dużego obiegu sprawdz czy chłodnica drożna.
 • #11
  Komforox2
  Level 11  
  Może przyczyną jest pompa wody.Niedawno przerabiałem temat z tej dziedziny ale w Alhambrze 115 Ps.Zdarza się,że koło pompy obraca się razem z paskiem klinowym lub rozrządu a łopatki pompy wewnątrz są luźne na ośce i pompa jest mało wydajna.Jeśli temperatura jest tak wysoka to owszem może być uszczelka pod głowicą(będzie bąblić w zbiorniczku nadmiarowym)ale wtedy przeważnie jest duże ciśnienie(twarde węże) i często trzeba dolewać płynu do obiegu.Czarnym scenariuszem może być pęknięcie głowicy ale przy tym często jest olej w płynie lub inny brud.

  Dodano po 9 [minuty]:

  ddg123-A z jakiego rocznika masz to Audi?Czy to jest silnik na pompie wtryskowej ,czy na pompowtryskach?
  P.S.
  Pytam,ponieważ te na pompowtryskiwaczach mają metalowe uszczelki pod głowicą i rzadko zdarza się ich wydmuchanie.
  Napisałeś kolego wcześniej:"pluje Ci z wężyka przelewowego"
  Możesz o tym napisać dokładniej?

  Dodano po 14 [minuty]:

  Jeszcze jedno:
  Termostat do gorącej wody-dobry pomysł ale musisz sprawdzić przy jakiej temperaturze się otwiera.Trzeba podgrzewać wodę w sposób kontrolowany czyli najlepiej z termometrem(ja wykorzystywałem rtęciowy od kotła CO)Na każdym termostacie jest podana temperatura otwarcia(około 87 st.C)Jeśli przy takiej otwiera Ci sie to w porządku!!Ważnym elementem jest też płyn chłodniczy(niektóre ,te droższe,mają wyższą temperaturę wrzenia)Może auto masz sprowadzone od "makaroniarzy"?Oni często wlewają zwykłą wodę do układu chłodzenia i skutkiem tego powstaje wewnątrz warstwa kamienia -tak jak w "czajniku" .