Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta RFID UNIQUE Kopiowanie

10 Paź 2008 22:47 27426 16
  • Poziom 14  
    Witam, mam pytanie, jak skopiować dane z karty RFID na czysta karte? Jakim urzadzeniem to sie robi? Czy wogole da sie tak zrobic? Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Zależy od typu karty. Najpopularniejsze RFID typu UNIQE 125 kHz nie sa zapisywane a ich unikatowy identyfikator nadawany jest w czasie produkcji.
    Dla innych typów potrzebny jest odpowiedni dla typu czytnik - programator i oczywiście odpowiednie oprogramowanie. Systemy kart nie są pomiędzy sobą kompatybilne zwłaszcza co do zapisu (i nie wszystkie dają się zapisywać).
    Dlatego musisz wiedzieć jakie są to karty.
  • Poziom 11  
    Nie skopiujesz sam takiej karty. Czytałem kiedyś, że komuś się udało ale to wymaga pewnie dużej wiedzy i sprzętu. Podstawową cechą tych kart to właśnie unikalny numer. Każda karta wysyła 64 bitową ramkę danych (preambuła synchronizacji, znacznik początku ramki, dane kart czyli jej unikalny numer zapisany na pięciu bajtach, sumę kontrolną CRC8, potwierdzenie pozytywne lub negatywne oraz znacznik końca ramki.
  • Poziom 11  
    Odświeżam temat, bo kopiowanie RFID w std UNIQUE EM4100 jest już możliwe i nawet bym powiedział że powszechne.

Sam ma takie urządzenie w formie przenośnego czytnika który mieści się w dłoni zasilany 2xAAA, czas kopiowanie karty RFID to mniej niż 10sek.
  • Poziom 12  
    a ten czytnik to jaki konkretnie?
  • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Tak sobie myślę, czy to dobrze, że ta informacja ujrzała światło dzienne, chociaż nie jest to tajemnicą, ale z drugiej strony może jednak dobrze, bo przynajmniej instalatorzy i użytkownicy tych kart będą świadomi, że kopiowanie kart unique to banalna sprawa - a tym samym niebezpieczne. A co do pytania o czytnik, to "xx" oznacza dowolny model z serii EM.

Pozdr b3ck ;)
  • Poziom 11  
    Tutaj koledzy pokazali rozwiązanie z klonowaniem unique niemalże stykowe, a " fachowcy" potrafią klonować z odległości 3 m
    Czytniki unique świetnie się sprawdzają w ograniczeniu dostępu do.... toalety
  • Poziom 11  
    "fachowcem" nie jestem, dlatego mam pytanie. Na butelkach z atramentem i rozpuszczalnikiem do drukarek przemysłowych sa transpondery. Jak można zidentyfikować co to za typ transpondera i ewentualnie jak można by je wykorzystać. Może nadadzą sie do otwierania furtki po zainstalowaniu odpowiedniego czytnika?

Karta RFID UNIQUE Kopiowanie Karta RFID UNIQUE Kopiowanie
  • Poziom 10  
    b3ck napisał:
    Kopiowanie jest banalnie proste. Przedstawiam instrukcję jak to zrobić, a potrzebne nam będzie:
    Karta EMC-4 (Q5)
    Czytnik PRTxxEM Roger
    Program RARC do pobrania bezpłatnie z roger.pl

Ale co to da w sytuacji kiedy takim sposobem odczytamy tylko numer karty i jej datę ważności. Co z jednorazowym kluczem CVC? On też jest sczytywany?

Dopytuję bo jeżeli, rzeczywiście da się sczytać ten klucz, to ja lecę po nożyczki i przecinam antenkę w karcie :!:
    rubesom napisał:
    Co z jednorazowym kluczem CVC? On też jest sczytywany?

Mogę się mylić, ale w przypadku kart UNIQUE 125 kHz (te z dostępem "do toalety") coś takiego jak klucz CVC raczej nie istnieje. Karty płatnicze z tech. PayPass to trochę wyższa szkoła jazdy. Tam już CVC jest na pewno.
  • Poziom 13  
    Karta w standarcie Unique ma już zapisany w sobie numer seryjny. Nie można go skopiować i nagrać na inną kartę.
    Istnieją czytniki personalizujące, za pomocą których koduje się karty, aby można było je przypisać do określonych pracowników w firmie.

http://skalmex.com.pl/skalmex2/pl/nasze-produkty/czytniki/czytnik-personalizacyjny

Prawdą jest, że standard Unique jest przestarzały i raczej nie stosuje się go w systemach kontroli dostępu. Jednak z powodzeniem znajdują one zastosowanie w systemach rejestracji czasu pracy. Pracownik ma przypisaną 1 kartę do swojego konta i nie jest w stanie mieć dwóch.
    To wystarcza dla potrzeb RCP.
  • Poziom 18  
    djdamsza napisał:
    Karta w standarcie Unique ma już zapisany w sobie numer seryjny. Nie można go skopiować i nagrać na inną kartę.

Przeczytaj mój post trochę wyżej, a zauważysz, że się da.
  • Poziom 13  
    Karty w standardzie Unique mają zapisany na stałe numer seryjny. Można go odczytać, jednak nie ma możliwości zmiany numeru karty. Unique nie jest kartą zapisywalną. Wiem, że na tym forum jest wielu fachowców i pewnie rzucę nie jednemu rękawicę, ale swojego się trzymam. Nie można nic nagrać na kartę Unique.

Natomiast można z odczytanego numeru zrobić układ imitujący kartę. Jednak nie jest to druga karta.
    Kolego wyżej. Być może pojmujesz to samo tylko trochę inaczej.
    Jasne, że ogólnie w karcie nie można modyfikować już istniejącego numeru karty. Tutaj nikt nie mówi, żeby taką kartę przykładać do czytnika i ją molestować do tego stopnia, żeby jej się zechciało zmienić numer..

Mowa o kartach (zresztą przykładowy symbol karty podany wyżej), które nie mają przypisanego numeru (tą część pamięci mają "wolną") i istnieje możliwość "wgrania" tam dowolnego numeru, który wcześniej został odczytany z "normalnej" karty unique.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Cena karty mifare jest niewiele większa (max 15%) od ceny karty unique 125khz.
    Powodem popularności systemów unique jest mnogość rozwiązań je wspierających i prostota instalacji i konfiguracji.
    Karty mifare należy zakodować przed użyciem, jeśli zrobi się to źle to rozwiązanie oparte na mifare będzie prostrze do złamania/obejścia niż unique gdyż writery mifare są znacznie bardziej powszechne.