Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wejście liniowe w Blaupunkt Delta CC

eroaro 11 Paź 2008 10:42 1694 0
  • #1 11 Paź 2008 10:42
    eroaro
    Poziom 1  

Witam.

Jak wiadomo sposobów na podłączenie dodatkowego źródła dźwięku do radia Blaupunkt (Audi) Delta CC jest kilka. Jednym z nich jest aktywacja weścia liniowego przeznaczonego dla zmieniacza.

Poszukuję jakichkolwiek informacji odnośnie komunikacji między radiem Delta CC a zmieniaczem Alpine 4D0 lub 8D0 dedykowanym do tego radia. Niestety nie wiem jaki to protokół, jak wygląda ramka, co wysyła radio a co zmieniacz. Z opisu kabla do w/w, który znalazlem w necie domyślam się, że może chodzić o I2C - również potrzebuję potwierdzenia tej informacji.

Być może jest na to jakiś inny, bardzo prosty myk, który chętnie poznam. Niestety posiadam samo radio, bez zmieniacza. Gdybym miał oba urządzenia, to "podejrzenie" transmisji nie było by problemem. Wśród znajomych niestety już nikt nie posiada takich zabytków.

Inna metodą jest wpięcie się w elektronikę radia. Jeżeli przyda się komuś ta informacja, to w radiu tym jest prosty procesor dźwięku TEA6321T (Philips) sterowany po I2C przez Motorolę HC05. TEA6321T ma 4 wejścia: 1sze dla CD, 2gie dla odbiornika radiowego, 3cie dla magnetofonu i 4te spięte z kondensatorami w mono i podłączone bezpośrednio do mikrokontrolera. Drugie weście - radio - jest podpięte od razu pod dekoder stereo (TDA1591T), także możliwość podłączenia się zamiast AM odpada - chyba, że coś przeoczyłem, bo nie mam ani instrukcji ani schematu tej Delty. W tym przypadku pozostaje możliwość wstawienia przełącznika (np. multiplexera) radio-aux między dekoderem stereo a procesorem dźwięku, ale to zostawiam jako ostateczność. Na razie stawiam na aktywację wejścia audio dla zmieniarki.

O ile ma ktoś z Was jakieś informacje na temat sposobu w jaki gadają ze sobą Delta CC i zmieniacz Alpiny, to może coś uda się zmajstrować wspólnymi siłami.

0 0