Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[AT91SAM7...] usb w tryb wirtualnego portu COM na ARMach (?)

topgun777 11 Paź 2008 11:37 2277 6
  • #1 11 Paź 2008 11:37
    topgun777
    Poziom 8  

witam

Chciałbym się zorientować czy jest moze gdzies (ja niestety nie znalazłem) cos takiego zeby port usb mikrokontrolera wlaczyc w tryb taki zeby po podlaczeniu do komputera działał jako wirtualny port COM (znaczy zeby sie instalował jako dodakowy port COM a nie urządzenie na USB)? Widzialem i korzystalem z urzadzeń o takim rozwiązaniu (tryb USB-VCP -virtual com port) i wtedy łatwo mozna się przez kompa komunikować z takim urządzeniem wysylajac np z terminala komendy na port com który sie doinstalował w systemie po podpięciu urzadzenia.
    Chodzi mi tutaj głównie o uC ARM (Atmela oraz Cortexa) czy mozna z nimi taką zabawe uskutecznic? bardzo jest mi to potrzebne.

Piotr[/b]

0 6
  • #2 11 Paź 2008 11:57
    Pituś Bajtuś
    Poziom 28  

Można, należy zaimplementować klasę CDC. STM udostępnia do swoich Cortexów (STM32) bibliotekę USB wraz z przykładem aplikacji dla VCP.

0
  • #3 11 Paź 2008 16:11
    _Matik_
    Poziom 19  

Atmel udostepnia oprogramowanie do obslugi portu USB z trybie VCP i innych pod nazwa USB Framework.

0
  • #4 12 Paź 2008 19:46
    topgun777
    Poziom 8  

ok dzięki za podopowiedzi zaglądne po wymienione rzeczy.

pozdrawiam
    Piotrek

0
  • #5 14 Paź 2008 00:06
    mart_raf
    Poziom 9  

FreeRTOS ma gotowe przykłady klasy CDC na ARMy, działa to bardzo dobrze i jest czytelnie napisane.

0
  • #6 14 Paź 2008 07:10
    topgun777
    Poziom 8  

czyli teoretycznie bym mogl sterowac pod freertosem portem usb tak jak rs232? Czy moze to testowałes juz jak to działa?

0
  • #7 14 Paź 2008 11:19
    mart_raf
    Poziom 9  

Wystarczy wywołać funkcję USBSendByte(byte), dane są buforowane i wysyłane. Dane przychodzące są dodawane do kolejki.
    Jest dostarczany plik .ini pod Windowsa, układ jest wykrywany jako wirtualny COM i można z niego korzystać jak z normalnego COMa, np. przez HyperTerminal.

0