Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator Sznajder Marine 100 Ah do silnika Minn Kota

11 Paź 2008 12:58 11150 3
  • Poziom 2  
    Dwa lata temu kupiłem akumulator typy Sznajder Marine 100Ah do silnika elektrycznego Minn Kota Endura 36. Do ładowania używam automatycznej ładowarki Stef Pol EST 514 s. Przez te dwa lata na wodzie byłem cztery razy - ładowanie akumulatora odbywało się bez problemu, żywotność sprzętu na wodzie była bez zarzutu.. W ubiegłym tygodniu doładowywałem akumulator i pierwsze zdziwienie - nie zadziałała końcowa faza - prąd ładowania utrzymywał się przez większość czasu na poziomie 7,5 A. Najgorsze zdarzyło się na wodzie. Silnik elektryczny popracował około 15 minut i było po sprawie. Po przerwie w używaniu silnika kiedy płynąłem na wiosłach silnik udało się uruchomić - na kilkadziesiąt sekund po czym "zdychał". Po powrocie do domu uruchomiłem ładowarkę, ładowałem ponad 30 h i "końcowa faza" w ładowarce nie włączyła się - prąd ładowania wynosi 7,5 A, a z akumulatora słychać bulgotanie. Czy akumulator nadaje się już do utylizacji ? Dzięki za pomoc. Pozdrawiam. Darek
  • Poziom 22  
    ZIGGIDC napisał:
    1. Przez te dwa lata na wodzie byłem cztery razy
    2. Silnik elektryczny popracował około 15 minut i było po sprawie
    3. ładowałem ponad 30 h i "końcowa faza" w ładowarce nie włączyła się a z akumulatora słychać bulgotanie

1. akumulator między okresami eksploatacji wymaga szczególnej kontroli
    2. wystąpiło prawdopodobnie głebokie rozładowanie
    3. akumulator bezobsługowy ale należało sprawdzić elektrolit i napięcie przed tak długim procesem ładowania
    Jeśli podczas bulgotania wydzielał się specyficzny zapach może to świadczyć o zmianach chemicznych w elektrolicie.
    Po ustaleniu jakości elektrolitu i zastosowaniu odpowiedniego prostownika oraz procesu ładowania istnieje możliwość reanimacji akumulatora.
  • Poziom 2  
    Otworzyłem właśnie wszystkie ( 6 ) cele akumulatora i zauważyłem, że "gazowanie" występuje w 4 celach. Dwie cele środkowe nie "gazują".
    Co robić ?
  • Poziom 2  
    Witam,
    Mam taki sam silnik i aku identyczne.
    Po 2 latach miałem dokładnie to samo płynął i zdychał i tak na zmianę. Tyle tylko ze częściej pływałem.
    Było to niestety 4 miesiące po gwarancji ale zaniosłem. Okazało się ze było zwarcie na celach ( czy coś w tym stylu ) może znajdę opis to zacytuje bo było to dawno. W okresie gwarancji by wymienili na nowy bo to nie wina użytkownika w każdym bądź razie musiałem kupić nowy :/