Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

taśma nokia 5610 wymiana ?

praktyk.balder 11 Paź 2008 13:18 2124 4
  • #1 11 Paź 2008 13:18
    praktyk.balder
    Poziom 12  

kupiłem na aukcji taśmę wyjętą z nowego telefonu, po otwarciu koperty okazało się, że jest załamana w 2 miejscach i zastanawiam się czy jest sens ją montować, stara taśma ma pękniętą ścieżkę przy głośniczku i nie ma dźwięku w słuchawce ale stan gumy ze ścieżkami jest idealny, poradźcie co robić ?

taśma nokia 5610 wymiana ?

0 4
  • #2 11 Paź 2008 15:27
    kubi_b
    Poziom 17  

mysle ze jezeli ne jest zlamana tylko zalamana mozesz wymienic i zobaczyc czy wszystko smiga. jak nie to spowrotem:)

0
  • #3 13 Paź 2008 09:52
    praktyk.balder
    Poziom 12  

Obawiam się, że wszystko zaczęłoby śmigać tylko na jak długo? telefon robiłem tak jakby dla siebie więc mi zależało. Znalazłem uszkodzenie na starej taśmie i naprawiłem połączenie, tam guma ze ścieżkami była nie tknięta. Czas pokaże na jak długo to pomoże a taśma ze zdjęcia według mnie nie nadaje się do zamontowania w telefonie.

0
  • #4 13 Paź 2008 11:01
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda

Dlaczego sie nie nadaje do zalozenie ??
    Zobacz sobie na orginalnej czy niemasz tez tak zagietej tasmy.
    Bo to zagiecie po lewej stronie moim zdaniem musi byc tak poniewaz tam podlaczasz wyswietlacz.
    Niektore tasmy nie sa proste niektore sa pozaginane bo producent tak zrobil telefon i niema co sie przejmowac tym ze jest zagieta.
    Wloz ja zobacz czy dziala jezeli nie bedzie dzialac to odeslij na reklamacje.

0
  • #5 14 Paź 2008 08:51
    praktyk.balder
    Poziom 12  

pytałem ponieważ załamana jest guma, w której biegną ścieżki, w miejscach załamania widać wyraźnie lekkie pęknięcia, ta szersza część pracuje zawsze przy rozsuwaniu telefonu, gdybym ją założył to na 100% wszystko by działało - ale może tydzień może dwa, a w miejscu gdzie zawsze najwięcej się wygina jest załamana, podejście serwisanta jest oczywiste - złożyć działa to niech zabiera i spokój, ale ja to robię dla siebie
    pisałem też, że stara taśma jest w tych miejscach idealna, gładka bez załamań
    taśma do wtyku do wyświetlacza jest org. też prosta bo lcd ma swoją taśmę z gniazdem a ich wzajemne położenie pozwala poskładać to idealnie prosto
    przerwana ścieżka do słuchawki została polutowana i stara taśma działa a załamana do reklamacji, dzięki za opinie, pozdrawiam!

0