Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Harman Kardon AVR 645 + JBL?

11 Paź 2008 13:22 4221 6
  • Poziom 16  
    Witam.
    Jestem posiadaczem amplitunera Yamaha rxv 1700, kolumn JBL E100 i subwoofera JBL ES250. Sprzęt gra w pomieszczeniu 30 m^2, wysokość 2,7 m. Zastanawiam się nad wymianą amplitunera na HARMAN AVR 645. Dodam, że słucham różnej muzyki z dużą ilością niskich tonów (miekki głęboki bas). Ale nie chce rezygnować z czystego odsłuchu kosztem basów. Mam pytanie, czy opłaca się wymienić go na tego harmana? Czy może polecacie innego? (w podobnej cenie).
    Dodam, że w przyszłości chciałbym dokupić do tego zestawu kolumny PARADIGM MONITOR 11V.5. Czy będą one w stanie dotrzymać kroku tym JBL’ą? (chodzi o rezerwę mocy). A jednocześnie uzupełniać niedoskonałości JBL, które są głównie nastawione na głośny odsłuch, a przy cichym słuchaniu muzyki nie radzą sobie idealnie.
  • Poziom 11  
    Witam,
    ten Harman to kawał dobrego sprzętu, tylko pytanie, czy chcesz go kupić do muzyki czy do zaawansowanego kina domowego ze sterowaniem sygnałami AV?? Bo jeśli chcesz go po kompozycie podłączyć do tv i używać bardziej do odsłuchu to szkoda pieniędzy bo wyższe modele amplitunerów rozwijają się obecnie w stronę sterowania sygnałami video do zastosowań w profesjonalnych kinach domowych do tego dochodzą jeszcze niezależne przeważnie 1-2 strefy do instalacji multiroom i bajery typu komunikacja po bluetooth/wifi... Teraz pytanie czy potrzebne Ci to wszystko i czy będziesz w stanie wykorzystać możliwości paru tys. więcej w cenie?? Tańszą a wcale nie gorszą alternatywą Harmana jest Denon...
  • Poziom 16  
    Dzięki za odp.
    Przede wszystkim ten sprzęt będzie służył do odsłuchu. Znajomi mi radzili, żeby przejść z yamahy na Harmana, ponieważ jest to sprzęt z dużo wyższej półki niż yamaha. Dodam jeszcze, że w przyszłości chciałbym dokupić do zestawu kolumny paradigm. Tak więc potrzebuje amplitunera, który będzie sobie dawał rade z takim zestawem:
    - 2x JBL e100
    - JBL ES250
    - Oraz w przyszłości: 2x PARADIGM MONITOR 11V.5 (Chyba, że doradzicie coś innego).
    Jak myślicie czy te paradigm, to dobry wybór?
  • Poziom 11  
    Z przejściem z Yamahy zgodzę się, zostaje w tyle... Kolumn nie słyszałem ale jak taki sprzęt radzi sobie z kolumnami Dali, B&W i z niższej półki Infinity Cascade to myślę że z tymi też będzie OK:)
  • Moderator
    Mam E100 z AVR435. Sprzęt współgra świetnie. W kinie i dynamicznej muzyce jest wspaniale. W klasycznej i jazzowej nieszczególnie. Żeby brzmienie było spójne, do tyłu radzę kupić kolumny z tej samej serii co frontowe.
  • Poziom 16  
    A czy ktoś z Was miał styczność z tymi kolumnami paradigm? Jak myślicie dobrze będą się sprawować w tym zestawie?
    Oczywiście jak ktoś ma jeszcze jakąś opinie nt. tego harmana to też niech się wypowie.
    pozdrawiam.
  • Moderator
    Nie słyszałem ich ale słyszałem sporo dobrych opinii na ich temat, właśnie w połączeniu z H/K. Sądzę, że jeśli zdecydowałbyś się także na wymianę frontów, ich zakup mógłby być wart rozważenia.

Co do samego amplitunera, moim zdaniem Harman gra lepiej w stereo (bardziej dynamicznie). Z JBL powinien zagrać lepiej niż Yamaha - sadzę, że potrafi je lepiej kontrolowac. U mnie dobrze gra także przy cichym słuchaniu. Jednak przed wymianą polecam odsłuch.