Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć centralny do alarmu- ?

jARKO-TEL 08 Mar 2004 08:49 1701 6
  • #1 08 Mar 2004 08:49
    jARKO-TEL
    Poziom 13  

Witam
    wcześniej juz opisywałem problem z alarmem Lampart s-o1T i w związku z tym proszę o pomoc w następującym problemie. Dokupiłem zamek centralny lecz w/w alarm nieposiada wyprowadzeń do centralnego . Czy mimo to mogę podłączyc go do alarmu , poprzez jakąś bramkę czy przekaznik. czekam na propozycje.
    Alarm podaję mi stan 1 lub 0 na wyjście zasilania dodatkowych czujek w zależności czy jest on ON czy OFF, czy mogę go wykorzystać?

Pozdrawiam jarek

0 6
  • #2 08 Mar 2004 09:41
    jacq
    Poziom 22  

Cześć. jak najbardziej możesz wykorzystać wyjście zasilania czujników dodatkowych. Musisz kupić tylko odpowiedni sterownik centralnego zamka, np. ST-1000 (producentem jest chyba STEMRO). on ma możliwość sterowania centralem na różne sposoby, w zależności jak zostanie podłączony. koszt ok. 30zł. jeśli chcesz się pobawić możesz spróbować coś takiego samemu wykombinować, nie jest to takie skomplikowane. powodzenia
    pozdro

0
  • #3 08 Mar 2004 11:07
    jARKO-TEL
    Poziom 13  

ok dzięki
    centralke juz mam i jest sterowana dwoma sygnałami, a co do schematu czy ktos z uzytkowaników forum posiada takowy. czekam na propozycje bo przeglądając starsze posty niespotkałem sie z takim
    pozdrawiam

0
  • #4 09 Mar 2004 14:15
    wloc
    Spec od samochodów

Poprostu najtaniej wyjdzie kupic sterownik uniwersalny z wszystkimi rodzajami sterowania jak pisal jaq

0
  • #6 19 Lip 2004 10:41
    Jarooo!!!
    Poziom 16  

Witam
    Podlaczenie CZ pod przewod zasilajacy dodatkowe czujniki nie jest najlepszym rozwiazaniem. Co bedzie jesli zajdzie potrzeba zalaczenia alarmu bez dodatkowych czujnikow ? Alarm posiada taka funkcje, a wowczas CZ-OPEN!! Man akurat taki alarm w naprawie to postaram sie ten problem rozwiazac.
    Pozdrawiam

0
  • #7 19 Lip 2004 10:48
    commor
    Poziom 25  

Na pewno TAK - nie jest to bezpieczne, ale niestety niektóre alarmy mają takie właśnie wyjścia na CZ.
    Niektóre steruje się masą, niektóre +12 - porządniejsze mają dwie masy - jedną na włączenie a druga na wyłączenie alarmu.
    Pozdrawaiam
    commor

0