Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SGS 4712 nie kończący sie program

jack1 11 Paź 2008 21:34 17486 9
  • #1 11 Paź 2008 21:34
    jack1
    Poziom 9  

Witam.
    Posiadam zmywarkę Bosch SGS 4712/22.
    Proces zmywania przebiega poprawnie aż do czasu gdy na wyświetlaczu pojawi się "1". Wówczas zmywarka "zawiesza się" i nie kończy pracy, pozostaje tak aż do zresetowania.
    Przez cały ten czas "buczy".
    Wspomnę tylko, że naczynia są czyste.
    Proszę o podanie przyczyny awarii.

1 9
  • #2 11 Paź 2008 22:59
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Na lewym boku zmywarki jest labirynt i komora ciśnieniowa z mikro przełącznikami. Jedno i drugie musisz zdemontować i wyczyścić.

3
  • #3 11 Paź 2008 23:13
    jack1
    Poziom 9  

Dzięki, ale już to zrobiłem, zdemontowałem lewy bok, wyjąłem komorę z kanalikami i przeczyściłem wężem, później zdemontowałem komorę ciśnieniową znajdującą się w prawym dolnym narożniku i również przeczyściłem. Bez efektu.

1
  • #4 11 Paź 2008 23:19
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Kiepsko musiałeś czyścić ;) Rozbierz i wyczyść to co na rysunku. Zmywarka Bosch SGS 4712 nie kończący sie program

3
  • #5 21 Paź 2008 16:11
    jack1
    Poziom 9  

Witam ponownie. Przez tydzień było dobrze gdyz wytarłem brudną wodę znajdującą się na dnie zmywarki, która uniemożliwia wyłączenie załącznika w ostatniej fazie zmywania (na dnie zmywarki znajduje się styropianowy pływak i woda unosiła go do góry). Niestety woda naszła z powrotem. Jeszcze nie zlokalizowałem skąd nachodzi. Jeśli ktoś zna przyczynę proszę o podpowiedź.Zmywarka Bosch SGS 4712 nie kończący sie program

0
  • #6 21 Paź 2008 18:04
    birre
    Poziom 20  

pod nakrętką soli jest druga nakrętka dokręcająca jonizator sprawdz ją często spod niej leci

-1
  • #7 22 Paź 2008 21:41
    karl1982
    Poziom 14  

Nie chce pleść bzdur więc zapytam czy ta zmywarka ma plastkikową czy metalową misę zdarzało się że zamocowanie korpusu grzałki w niektórych modelach wypinało się. co dosprawdzania szczelności polecam dużo swiatła i odpowiedni widok czyli ukłon pochylamy i sie i patrzymy skąd kapie. Czasami zdarza się wadliwa performacja wady to pęcherze peknięcia blachy ujawniają się czasami po latach ale jest to bardzo rzadkie.

1
  • #8 23 Paź 2008 18:00
    birre
    Poziom 20  

to jest model całkowicie metalowy więc wypadanie podgrzewacza mu nie grozi

1
  • #9 23 Paź 2008 19:08
    jack1
    Poziom 9  

Jesli misa nazywamy komorę zmywania to jest metalowa. Woda pojawia się z prawej strony zmywarki. Stróżka wody płynie spod silnika. Czy ktos potrafi podac kolejność odkręcania spodu zmywarki tak aby dostac się za silnik? Na chwile obecną nic nie widać.

0
  • #10 11 Lis 2008 20:06
    jack1
    Poziom 9  

Witam po długiej nieobecności, kończąc temat wyjaśniam że przyczyną opisanej wyżej usterki było uszkodzenie uszczelki pmy zmywarki. Wyciekająca woda zbierała sie na dnie zmwarki, ta zaś podnosiła pływak połaczony z wyłącznikiem bezp., który nie pozwalał po zakończeniu cyklu nabrać ponownie wody z sieci, program zawieszal się a na wyswietlaczu pojawiała sie "1". Dziękuje za podjęcie dyskusji, dodam tylko jeszcze że nr części to "165813 ZESTAW NAPRAWCZY POMPY ZMYWARKI" Pozdrawiam

1