Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodatkowy moduł do ecotec'a Vaillant'a

12 Paź 2008 00:39 1310 1
  • Poziom 10  
    Zadałem już to pytanie na innym forum, ale odpowiedzi brak.

Jestem szczęśliwym posiadaczem kociołka VC 246ecoTEC plus z VIH R 150 oraz calorMATIC 430 oraz modułem sterowania cyrkulacją cwu.
    Zamarzyło mi się, żeby móc sterować kociołkiem przez www, ale nie interesuje mnie komunikacja po gprs z serwerem vaillanta i sterowanie piecem przez ich www.
    Serwisant polecił mi interfejs usb do kotła+oprogramowani i podłączenie tego do komputera a mi się marzy coś co włożę/podłączę do kotła, podepnę sobie do switcha i będą miał w lanie stronkę z konfiguracją i parametrami pracy kociołka.
    Serwisant powiedział, że on uważa, że to jest dobry pomysł, ale nie słyszał o czymś takim, ale powiedział, że on może nie wiedzieć, ale może coś takiego istnieć tylko nie ma tego na polskim rynku a jest np. na niemieckim, podobno jest to norma.
    Słyszeliście o takim czymś i wiecie jak tego szukać?
    Nie wierzę, że w dzisiejszych czasach coś takiego nie istnieje

Pozdrawiam BAS
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jest to do zrobienia,na bazie dostępnych na polskim rynku elementów wykonawczych.Widziałem taki układ na kotłowni przemysłowej,więc i do małego kotła to rozwiązanie powinno się nadać.Całość oparta była na sterowniku MN100,który swego czasu dystrybuowała firma INVENSIS POLAND z Wrocławia.Do komunikacji z siecią wykorzystany był Ehelon.