Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KV 29K5K - ustawienie nasycenia kolorów

winiarson 12 Paź 2008 09:26 1756 2
  • #1 12 Paź 2008 09:26
    winiarson
    Poziom 2  

Witam
    Od dziś mam telewizor Sony KV 29 K5K, od początku jak tylko go włączyłem zauważalne były czerwone wtrącenia zwłaszcza na kolorze czarnym np. otoczka włosów, kawałek marynarki postaci itp.
    Pomyślałem że to pewnie kontrast albo za dużo koloru więc zacząłem regulować z poziomu menu telewizora - skutek żaden. Nie dałem za wygrana uruchomiłem internet i wyczytałem że jest coś takiego jak menu serwisowe więc czym prędzej wszedłem odpowiednią kombinacją klawiszy na pilocie w menu picture zacząłem regulować zmniejszyłem w pewnym momencie nasycenie czerwonego i już było ok ale później znów inne parametry zmieniłem no i przedobrzyłem, teraz kolory są do bani a ja nie wiem jak ustawić to wszystko prawidłowo. :cry:
    Teraz czerwony jest krwisty a zielony bardzo daje po oczach a reszta blada niewyraźna a czarne jest ciemno bordowe, gdy wchodzę w menu serwisowe próbowałem wrócić do ustawień fabrycznych kodem Tt47 i 15 ale nic nie dało.
    chassis to Fe-1
    wiem tylko tyle ile wyczytałem w necie
    proszę o pomoc jak ustawić mu dobre wartości lub jakie one są w menu picture
    geometrie i te inne sprawy jakoś poustawiałem tu nie mam kłopotu
    z góry dziękuję
    i przepraszam za swój pierwszy post nie doczytałem w regulaminie

pozdrawiam

0 2
  • Pomocny post
    #2 12 Paź 2008 15:52
    DziadzioMiecio
    Poziom 27  

Mocne bardzo mi się podoba twoje zachowanie ja jakiś czas temu byłem u klienta twojego pokroju i wciskał mi że się samo ustawiło.Obraz przypominał mi śmigło samolotu.No tak ale ja ci podpowiem gdzie szukać jak się trochę napracujesz to może na drugi raz będziesz ostrożniejszy.
    Po pierwsze zawsze zapisuj sobie ołówkiem co wartośc jaka był i potyem dopiero zmieniaj.
    Po drugie przeczytaj sobie opis trybu serwisowego nawet kilka razy jest tam
    sposób na auto ustawienie niektórych parametrów kinola.
    Po trzecie wgraj do pamięci nowy wsad i potem go skoryguj pod twój sprzęt.
    Po czwarte jak polegniesz przy tych czynnościach zgłoś naprawę do mechanika i powiedz dokładnie co zrobiłeś bez bajeczek.
    U mnie taka twórczość kończy się zawsze większą kwotą do zapłaty chyba że klient się przyzna no to czasem nawet mu pokaże co źle robił.Jak ma pojęcie o czym mowa to choć trochę się nauczy jak nie to i tak coś za parę dni "poprawi".

0
  • #3 12 Paź 2008 18:48
    winiarson
    Poziom 2  

Dzięki za uwagi
    ale tak :
    na pierwsze jest już za późno,
    drugie owszem czytam ale brak poprawy
    trzecie to już w ogóle inna bajka i nie mój stopień wtajemniczenia
    a czwartego chciałbym uniknąć bo widzę że jest to do zrobienia samemu
    tylko nie wiem jaka kolejność a opis trybu mam tylko po angielsku :cry:
    próbowałem kodami ale nie ma jednoznacznego kodu który przywróci mi odpowiednie kolorki czy nie wiem jakieś ustawienia fabryczne ogólne :D
    z góry dziękuję za dalsze podpowiedzi
    a mimo to działam dalej sam

0