Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta dźwiękowa na PICu, interface USB

mi_ma 12 Paź 2008 10:41 4948 2
 • Karta dźwiękowa na PICu, interface USB

  Idea zbudowania karty dźwiękowej na mikrokontrolerze PIC z interfacem USB zrodziła się w trakcie jednej z dyskusji na forum o tematyce budowy urządzeń opartych na elementach Microchipa z komunikacją przez USB. Cały projekt więc zbudowany jest tylko i wyłącznie w oparciu o produkty dostępne w asortymencie Microchip. Na stronie źródłowej znajdziemy wiele informacji na temat samego programowania mikrokontrolera i oprogramowania do tego potrzebnego. Sama karta działa z próbkowaniem 48kHz, 32kHz lub 24kHz (możliwość ustawienia) z 12bitam na próbkę. Jakość dorównuje podobno komercyjnym rozwiązaniom.

  Karta dźwiękowa na PICu, interface USB
  Karta dźwiękowa na PICu, interface USB

  Źródło http://www.raccoonrezcats.com/soundcard.html

  Fajne! Ranking DIY
  Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  O autorze
  mi_ma
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY DO TEJ PORY PRZEKAZYWALI DAROWIZNY I 1% NA LECZENIE MOJEGO SYNKA
  Jeżeli chcesz wspomóc jego dalszą terapię i leczenie - zajrzyj do postu ze szczegółowym info: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2921845.html
  Specjalizuje się w: elektronika wojskowa
  mi_ma napisał 832 postów o ocenie 737, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2006 roku.
 • PCBway
 • #2
  shadoweyes
  Poziom 20  
  12 - bitów to dobre rozwiązanie ale można zmienić przetworniki na 16 bitowe i będzie jeszcze lepiej. Trzeba wtedy jednak poprawić programy tak aby je wykorzystywały. Wszystkie profesjonalne układy maja zazwyczaj 16 bitów lub więcej. Choć 12 dla zwykłego człowieka wystarcza w zupełności. Widziałem gdzieś na necie podobny układ ale na FT232 i FT245.
 • PCBway
 • #3
  KJ
  Poziom 31  
  48, 32, 24kHz ? a gdzie 44,1kHz ? Większość materiału muzycznego na komputerze przeciętnego użytkownika jest zapisane z częstotliwością 44,1kHz odtwarzanie tego przy 48 oznacza oversampling do wyższej częstotliwości ! a to popsuje jakość dalece bardziej niż ograniczenie rozdzielczości do 12 bitów to tyle krytyki. Pomysł wykorzystania mikrokontrolera jako karty dźwiękowej jest rozwiązaniem ciekawym chętnie bym to zbudował w celach poznawczych ale PIC-e generalnie trochę mnie odstraszają.