Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd bramy przesuwa się tylko w jedna stronę

mariben 12 Paź 2008 13:43 2996 4
  • #1 12 Paź 2008 13:43
    mariben
    Poziom 2  

Witam serdecznie
    Mam problem z napędem bramy przesuwnej wykonanej przez Migas -Door. Chodzi o to że przesuwa się tylko w jedną stronę. Stało się to po tym jak mysz zamieszkała tam i chyba nieco zarobiła to miejsce. Brama w pewnym momencie zaczęła przesuwać się w obie strony i nie była w stanie zatrzymać się. Po wyłączeniu przełącznika krańcowego brama zatrzymała się ; po włączeniu brama przesuwa się tylko w jedną stronę. Czy jest jakiś element (albo jednoznaczna odpowiedź) co jest odpowiedzialne za to że brama przesuwa się w obie strony. Przepraszam za język. ale nie jestem zaawansowanym elektronikiem. Wymieniłem przełączniki krańcowe. Dziękuję za odpowiedź.

• #2 13 Paź 2008 09:59
    Maly
    Poziom 27  

Należałoby otworzyć skrzynkę sterownika i obejrzeć przewody. Pewnie któryś jest przegryziony, i sterownik np. "nie widzi pozycji bramy", lub widzi ją cały czas otwartą/zamkniętą i pozwala tylko na ruch w jedną stronę. Zależy jak działa sterowanie. Może też być tak, że zrobiła jakieś zwarcie, i teraz bramę trzeba nauczyć pozycji pracy (start stop).
    Może jakieś zdjęcie środka?

• #3 13 Paź 2008 21:11
    mariben
    Poziom 2  

Dzięki za zainteresowanie moim problemem będę próbował z tymi przewodami. Jak nie poradzę wrzucę zdjęcie.

• #4 20 Paź 2008 18:30
    chru
    Poziom 17  

witam jeśli się tylko otwiera sprawdź obwód fotokomórek[fotek]zasilanie i przekaźnik w odbiorniku[zewrzyj NC z comem] jeśli się tylko chcę zamknąć sprawdź wyłącznik krańcowy zamykania

• #5 20 Paź 2008 19:41
    mariben
    Poziom 2  

Trudno będzie mi znaleźć zasilanie fotokomórek ze względu na ilość przewodów które podłączone są do "kostki". Nie mam schematu, a oznaczenia są niejasne (dla mnie). Poza tym co oznacza Com i NC.
    Pozdrawiam

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo