Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd bramy przesuwa się tylko w jedna stronę

12 Paź 2008 13:43 4700 4
 • Poziom 2  
  Witam serdecznie
  Mam problem z napędem bramy przesuwnej wykonanej przez Migas -Door. Chodzi o to że przesuwa się tylko w jedną stronę. Stało się to po tym jak mysz zamieszkała tam i chyba nieco zarobiła to miejsce. Brama w pewnym momencie zaczęła przesuwać się w obie strony i nie była w stanie zatrzymać się. Po wyłączeniu przełącznika krańcowego brama zatrzymała się ; po włączeniu brama przesuwa się tylko w jedną stronę. Czy jest jakiś element (albo jednoznaczna odpowiedź) co jest odpowiedzialne za to że brama przesuwa się w obie strony. Przepraszam za język. ale nie jestem zaawansowanym elektronikiem. Wymieniłem przełączniki krańcowe. Dziękuję za odpowiedź.
 • Poziom 29  
  Należałoby otworzyć skrzynkę sterownika i obejrzeć przewody. Pewnie któryś jest przegryziony, i sterownik np. "nie widzi pozycji bramy", lub widzi ją cały czas otwartą/zamkniętą i pozwala tylko na ruch w jedną stronę. Zależy jak działa sterowanie. Może też być tak, że zrobiła jakieś zwarcie, i teraz bramę trzeba nauczyć pozycji pracy (start stop).
  Może jakieś zdjęcie środka?
 • Poziom 2  
  Dzięki za zainteresowanie moim problemem będę próbował z tymi przewodami. Jak nie poradzę wrzucę zdjęcie.
 • Poziom 17  
  witam jeśli się tylko otwiera sprawdź obwód fotokomórek[fotek]zasilanie i przekaźnik w odbiorniku[zewrzyj NC z comem] jeśli się tylko chcę zamknąć sprawdź wyłącznik krańcowy zamykania
 • Poziom 2  
  Trudno będzie mi znaleźć zasilanie fotokomórek ze względu na ilość przewodów które podłączone są do "kostki". Nie mam schematu, a oznaczenia są niejasne (dla mnie). Poza tym co oznacza Com i NC.
  Pozdrawiam