Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd bramy przesuwa się tylko w jedna stronę

mariben 12 Paź 2008 13:43 3617 4
 • #1 12 Paź 2008 13:43
  mariben
  Poziom 2  

  Witam serdecznie
  Mam problem z napędem bramy przesuwnej wykonanej przez Migas -Door. Chodzi o to że przesuwa się tylko w jedną stronę. Stało się to po tym jak mysz zamieszkała tam i chyba nieco zarobiła to miejsce. Brama w pewnym momencie zaczęła przesuwać się w obie strony i nie była w stanie zatrzymać się. Po wyłączeniu przełącznika krańcowego brama zatrzymała się ; po włączeniu brama przesuwa się tylko w jedną stronę. Czy jest jakiś element (albo jednoznaczna odpowiedź) co jest odpowiedzialne za to że brama przesuwa się w obie strony. Przepraszam za język. ale nie jestem zaawansowanym elektronikiem. Wymieniłem przełączniki krańcowe. Dziękuję za odpowiedź.

  0 4
 • Sklep HeluKabel
 • #2 13 Paź 2008 09:59
  Maly
  Poziom 28  

  Należałoby otworzyć skrzynkę sterownika i obejrzeć przewody. Pewnie któryś jest przegryziony, i sterownik np. "nie widzi pozycji bramy", lub widzi ją cały czas otwartą/zamkniętą i pozwala tylko na ruch w jedną stronę. Zależy jak działa sterowanie. Może też być tak, że zrobiła jakieś zwarcie, i teraz bramę trzeba nauczyć pozycji pracy (start stop).
  Może jakieś zdjęcie środka?

  0
 • Sklep HeluKabel
 • #3 13 Paź 2008 21:11
  mariben
  Poziom 2  

  Dzięki za zainteresowanie moim problemem będę próbował z tymi przewodami. Jak nie poradzę wrzucę zdjęcie.

  0
 • #4 20 Paź 2008 18:30
  chru
  Poziom 17  

  witam jeśli się tylko otwiera sprawdź obwód fotokomórek[fotek]zasilanie i przekaźnik w odbiorniku[zewrzyj NC z comem] jeśli się tylko chcę zamknąć sprawdź wyłącznik krańcowy zamykania

  0
 • #5 20 Paź 2008 19:41
  mariben
  Poziom 2  

  Trudno będzie mi znaleźć zasilanie fotokomórek ze względu na ilość przewodów które podłączone są do "kostki". Nie mam schematu, a oznaczenia są niejasne (dla mnie). Poza tym co oznacza Com i NC.
  Pozdrawiam

  0