Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w określeniu przeznaczenia głośnika.

kris_bdg 12 Paź 2008 13:52 681 2
  • #1 12 Paź 2008 13:52
    kris_bdg
    Poziom 9  

Na początku chciałbym się przywitać, po długiej nieobecności.

Przechodząc jednak do sedna sprawy, nie uważam sie za wielkiego znawcę polskiej myśli technicznej, choć miałem już kilka zestawów Audio polskiej Unitry, zwykle nie było problemów z określeniem przetworników w poszczególnych konstrukcjach.
    Tym razem zwracam sie o pomoc do wszystkich którzy mają większą ode mnie wiedzę na temat głośników Unitry, otóż:
    Wszedłem ostatnio w posiadanie kolumny ZG 30, po raz pierwszy spotkałem ją na żywo, pierwszą rzeczą która przykuła moją uwagę była membrana głośnika niskotonowego, która w tak leciwej kolumnie powinna się w jakiś sposób zestarzeć a tu:
    Pomoc w określeniu przeznaczenia głośnika.Pomoc w określeniu przeznaczenia głośnika.

Pierwszą myślą jaka przeszła mi przez głowę była: "Poprzedni właściciel poddał regeneracji głośnik, albo wstawiono tu jakiś zamiennik". No i cieszyłbym się tak z nowego nabytku który trafił do mnie za przysłowiowe "Bóg zapłać", więc idąc za tropem tej dziwnej membrany postanowiłem zaopatrzyć sie w dane na temat tych kolumn, o rodzajach zastosowanych przetworników.
    Dowiedziałem sie że montowano w nich głośnik GDN 20/30, ale miałem kiedyś do czynienia z kolumnami Dynamic Speaker gdzie montowali GDN 20/40, i pamiętając o tym jak grały w/w głośniki, postanowiłem chwycić za śrubokręt, odkręciłem więc cztery śruby trzymające osłonkę, jak się później okazało także i głośnik i po wyciągnięciu przeżyłem lekki szok, moim oczom ukazał się taki widok:
    Pomoc w określeniu przeznaczenia głośnika.Pomoc w określeniu przeznaczenia głośnika.
    Było jeszcze coś, Tonsil lubił oznaczać swoje produkty, tak było i tym razem:

Właśnie z tym wiąże sie moje pytanie:
    Czy ten głośnik można pozostawić w tej obudowie, czy nie będzie na niego za mała?? Czy może spróbować dobrać do niego większą/inną obudowę, i zrobić np. mały subwoofer, kolumnę podłączyłem kiedyś pod filtr dolnoprzepustowy, no i nie było aż tak źle jeśli chodzi o niskie tony.

Więc co sądzicie o tym głośniku, jaka powinna być jego przyszłość??

Pozdrawiam

0 2
  • #3 14 Paź 2008 21:40
    kris_bdg
    Poziom 9  

Dziękuje za znalezienie danych o głośniku:)

Właśnie w tym jest problem że jest tylko jedna taka kolumna, tym bardziej że mam ją za darmo:)
    Wie może ktoś czy ten głośnik sprawdzi się w roli subwoofera?
    Wiem że większość wybiera mocniejszych braci, np. GDN 20/80.

W której obudowie będzie się lepiej sprawował? Zamkniętej czy BR?

Może ktoś ma subwoofer na tym głośniku?

0