Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakiś błąd z Debian etch na Virtual PC

12 Paź 2008 14:06 1778 2
  • Poziom 16  
    Witam. Juz drugi raz prubóje zainstalować Debian etch na Virtual PC 6.0.192.0 wszystko niby idzie dobrze. Robie nową wirtualną maszyne wkladam cd boot'ujacego debiana odpalam instalację wszystko się instaluje i w ustawieniach chyba xwindow czy coś takiego jest żebym wybrał rozdzielczości. Wybieram 640 na cos tam 800x600 1024x768, na moim XP pracuje na 1280x960. Instajacja przebiegła bez zarzutów uruchamia sie ponownie wirtualna maszyna wszystko się ładuje i jak chce wejść na tryb GUI czy jak to się nazywa pojawia mi sie bardzo brzydki ekran na ktorym sa paski jakos po wywijane niby myszka lata ale poza tymi paskami i czarnym ekranem nic szczególnego niema :|. Niestety print screen nie działa ;/

Aha i jeżeli biorę na full screen pisze:

Code:
    The virtual machine is using a video mode that is too large for your monitor.

Virtual PC has switched from full-screen mode back to windowed mode.

Pomoże ktoś w instalacji tego Debiana na Virtual PC ? ;/
  • Poziom 21  
    Masz wybrany niewłąściwy sterownik do karty graficznej dla Xorg. Nie wiem co VPC emuluje i jak dobrze, ale jeżeli przełączyś stwrownik na podstawowy vga bez akceleracji to pewnie odpali. Ew. sterownik framebuffera vesa dla trybu tekstowego i na to FBDev dla Xorg.

JEszcze jedna możliwość to źle skonfigurowane właścowości monitora (odświeżanie itp), bo normalnie próbuje wykryć po DDC, a VPC może nie przesyłąć tego poprawnie.

PS. VirtualPC jest M$owkie i dobre dla windows. pod linuxa lepiej vmware, ew nawet virtualbox. (z tym ze vbox ma POWAZNE bugi, netbsd na tym nie zainstalujesz)
  • Poziom 16  
    A tak po polsku to da się jakoś to naprawić? ;/ Albo może ktoś napisze w tak ramowo jak korzystać z tego vmware?

nieda się tam chyba ustawiać takich rzeczy ;/ z ustawieniami grafiki próbowałem na różne ale wszystko to samo ;/ <help>