Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor widmo?

08 Mar 2004 13:35 1253 9
 • Poziom 2  
  Witam szanowne gremium,

  postaram sie jak najdokładniej opisać problem który mnie najpierw zaczął denerwowac, a następnie po trochu dziwić. przejdę do rzeczy:

  Posiadam telewizor Philips 32' 9528 (pixel plus) i podłączyłem go do amplitunera poprzez wyjście słuchawkowe (w tv). Wszystko działabez zarzutu dopóki nie zostawi się wyłączonego tv i włączonego amplitunera na noc.
  Powtarzam - TV wyłączony pilotem a nie z zasilania (stan oczekiwania).

  PROBLEM - ok 5.30 każdego ranka telewizor włącza się (dioda zielona zmienia się w czerwoną co sugeruje prace tv) ale kineskop jest martwy. Natomiast z kolumn (podłączonych do ampli) płynie dźwięk tv.

  ale to nie wszystko - teraz najciekawsze - średnio do 2-3 sekundy słychać przeskakiwanie tv na kolejne kanały (jest ich ok 30! - kablówka)tak jakby ktoś się bawił pilotem, po czym następuje wyłączenie tv (dioda z powrotem na zielono).

  wyłączenie i włączenie ampli w trakcie całego zdarzenia nie powoduje żadnych zmian, podobnie jak odłączanie kabla antenowego ze ściany. Po ponownym podłączeniu kabla do ściany czy włączeniu ampli słyszymy ciągłe przeskakiwanie nakolejne kanały (kineskop martwy)

  aha jeszcze jedno - całe zdarzenie kończy się jakby lekkim zwarciem (słychać to w kolumnach).

  PYTANIE: co może to powodować?

  dziekuje wsystkim którzy mi pomogą.

  pozdrawiam
  wodeczka
 • Poziom 25  
  Proponuje nie korzystać z wyjscia słuchawkowego do współpracy z innymi urządzeniami które posiadają własne zasilanie. Zapewne w przwodzie łączącym indukuje się jakieś zakłócenie które przenosi się prwdopodobnie na procesor TV. W sktrajnych przypadkach może powodować to jego uszkodzenie. Prosze wykorzystać do tego eurozłącze (niektóre modele posiadają specjalne gniazda do współpracy z audio),wtedy "masy" obu współpracujacych urządzeń mają pewne połączenie
 • Poziom 12  
  zgadzam się z powyższym.jeśli są łączone kilka urządzeń ze sobą to należy uwzględnić to że masy tych urządzeń muszą mieć ten sam potencjał, inaczej można zaobserwować coś podobnego co opisujesz.o ile coś przedtem się nie spali.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  A może sąsiad za ścianą włącza o tej porze jakieś elektroniczne urządzenie np. tv lub wieżę, ewentualnie budzik elektroniczny. Takie przypadki już widziałem. Koledze włączała się sama wieża, mimo, że to było w bloku z żelbetonu. A jak z tego widać najlepiej jest wyłączać urządzenie a nie zostawiać na "czuwaniu".
 • Poziom 19  
  Najprawdopodobie nastąpił konflikt między masami urządzeń.
 • Poziom 12  
  Proponuję na próbę odłączyć kabelek od wyj. słuch. , jeśli to nie pomoże to serwis będzie musiał wziąć nadgodziny(5:30)......
 • Poziom 2  
  wydaje mi sie ze nie chodzi o to abym nie mial problemu kiedy nie będę korzystał z danego wyjscia (i przełoże wtyczke). chodzi o to ze nie po to sie wydaje taka kasę zeby cos nie grało tak jak powinno...
 • Poziom 17  
  Magnetowid z VPS-em w funkcji timer rec (czyli standby z czystą kasetą w środku) skanuje sobie programy, bo zegary na różnych programach się różnią i po to jest m. in. VPS. Telewizor jest widocznie deckiem, z którego można nagrywać bez załączania ekranu i pewnie sobie aktualizuje zegary. 8O
 • Moderator
  sam sobie stworzyłeś problem! I nie jest to tłumaczenie , że jeśli sie wydaje kupę kasy itd... . Wyjście słuchawkowe chyba wiesz do czego służy. Dobrze koledzy radzą jedynie z eurozłącza możesz pobierać sygnał m.cz do sterowania innych urządzeń nie wspomnę o różnicy oporności wyjścia słuchawkowego i z gniazda euro. Zastosuj ogólnie przyjęte zasady a problem zniknie. I nie jest to żaden problem , to niewiedza. Pozdrawiam Olek II.
 • Poziom 27  
  Ten telewizor ma funkcję NextView.
  Poczytaj na jej temat w instrukcji.wejdż do menu, posprawdzaj.
  Mój telewizor (starszy model) sprawdza sobie programy zaraz po wyłączeniu - lampka z czerwonej robi się żółta, telewizor sobie coś tam "myśli", po ok minucie się całkiem wyłącza - lampka robi się czerwona.
  Mogłeś coś nieświadomie poustawiać w menu instalacyjnym lub NextView.
  Wmak