Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki LCD? 52 cale FullHd 100HZ?

Furmann1 12 Paź 2008 21:46 10666 18
  • #1 12 Paź 2008 21:46
    Furmann1
    Poziom 12  

Sharp LC-52XL2E czy Samsung LE52A756?a może jakis inny???
    Oglądam z około 5 metrów mam cyfre ale nie hd

Dodano po 1 [godziny] 19 [minuty]:

Pomożecie???
    Ma ktoś coś do powiedzenia na ten temat???
    potrzebuje opini bo chce juz zamówic

• #3 13 Paź 2008 08:48
    Furmann1
    Poziom 12  

no tak ale powiedzmy ze 52 cale to bedzie ok. interesuje mnie czy samsungi sa naprawde takie dobre ,czy nie sa awaryjne?
    To samo czy sharp jest godzien uwagi bo naprawde mi sie podaoba..odpowiedzcie

• #4 13 Paź 2008 20:19
    Furmann1
    Poziom 12  

Czy ktoś mi doradzi??? Byłem dzisiaj w dwóch sklepach TV i powiedzieli mi ze z tych dwóch to samsung zdecydowanie.. czy to jest prawda ze samsungi sa takie dobre????przeciez to Korea
    a sharp japoński jest proszę o pomoc bo nie mam telewizora i szybko chce zamówic..
    Apropo padł mi panasonic 32 cale 4:3 kupiony przez mojego ojca 6 lat temu za 10tys zł . padł kineskop wiec te telewizory crt wcale nie są takie trwałe ..

Dodano po 3 [godziny] 48 [minuty]:

To co??? Widze że nie ma chetnych do pomocy w wyborze??? Który bedzie sie lepiej sprawował przy oglądaniu cyfry bez hd
    na jakim będe miał ładny obraz , który jest poprostu lepszy pomocy!!!!!!!!!

• #5 13 Paź 2008 23:25
    Maciek764
    Poziom 12  

Na 42 calach LCD już normalną rozdziałkę wyświetla koszmarnie. Strach pomyśleć co będzie na 52 i to jeszcze cyfra :)

• #7 17 Paź 2008 14:59
    tkaczmarski
    Poziom 9  

Do zwykłego sygnału nie masz co szukać telewizora z Full HD. Kaszanka będzie. Lepiej kup plazmę HD Ready. Np. Panasonica
    A jeśli chodzi o Samsunga to też kaszana
    Sharp 100 razy lepszy - 52XL2E

• #8 18 Paź 2008 19:43
    MEDIASHOP
    Poziom 18  

Co z tego, ze nie masz w tej chwili sygnału HD, za rok pewnie go będziesz miec i co wtedy? Wymiana tv na nowy?

Różnica cenowa miedzy FULL HD i HD READY nie jest duza, wiec nie oszczędzaj...

Odnośnie firmy:

SHARP Aquos ma w tej chwili chyba najlepsze parametry i stosunek jakość/cena.

Samsung - podobnie.

Jesli nie zależy Ci na marce (SONY, PANASONIC, TOSHIBA) to polecam SHARPa.

W temacie 52" - - - a dlaczego nie? Równie dobrze można kupic 32", czy 40" >>> można sie do tego przyzwyczaić, ale skoro chcesz większy i masz te 5m odległości to polecam większy.

• #9 18 Paź 2008 22:04
    Maciek764
    Poziom 12  

Po pierwsze Sharp to nie jest żaden Medion czy coś więc to porównanie jest nietrafne bo to też jest powszechnie dobra marka. Po drugie Full HD i HD Ready fakt różnica nie jest duża ale różnica w obrazie z kablówki jest KOLOSALNA więc nie ma sensu pakować się w to Full HD i mieć piksele na połowie kanałów przez to beznadziejne skalowanie szczególnie że facet ma sygnał cyfrowy który mimo wszystko jest często gorszy niż dobry analogowy i gorzej przeskalowywany. Im mniejsza jest różnica między rozdzielczoscią nominalną a nadawanym obrazem tym lepiej. A wybacz - zanim TV zacznie nadawać w Full HD to minie trochę czasu szczególnie w naszym zacofanym kraju a teraz telewizora nie kupuje się na 10 lat. Ja również polecam większy ale nie pakuj ludziom do głowy głupot że Full HD jest w kazdych warunkach cudowne i warto do tego dopłacać bo poprostu w obecnych warunkach NIE WARTO.
    P.S. Od razu widać że sklep prowadzisz i że chcesz wcisnąć ludziom więcej.

• #10 19 Paź 2008 02:05
    jaja ture
    Poziom 15  

Furmann1 napisał:

Apropo padł mi panasonic 32 cale 4:3 kupiony przez mojego ojca 6 lat temu za 10tys zł . padł kineskop wiec te telewizory crt wcale nie są takie trwałe ..

He, a myślisz, że LCD ci dłużej pochodzi? Nie wspominając o plazmie.

• #11 19 Paź 2008 11:18
    Maciek764
    Poziom 12  

Ja mam w domu dwa telewizory CRT które mają około 15 lat. Teraz już chyba tyle nie pochodzą :)

• #12 19 Paź 2008 12:23
    MEDIASHOP
    Poziom 18  

Maciek764 napisał:
    Po pierwsze Sharp to nie jest żaden Medion czy coś więc to porównanie jest nietrafne

SHARP ma dobre tv lcd, ale sama firma nie jest tak prestizowa jak SONY, TOSHIBA, PANASONIC.

Juz o tym gdzies pisałem, że wiekszość komponentów jest w tv lcd taka sama, a różni je często cena i znaczek na obudowie. Im bardziej znany producent, tym wyższe ceny, za markę po prostu sie płaci.

Podobnie jest przecież w innych dziedzinach np. motoryzacja >>> chcesz mieć markowy model - bierzesz AUDI A6, wolisz auto rodzinne - bierzesz VW PASSAT, masz szczuplejszy portfel - kupujesz SKODA Octawia lub SEAT...

Ww. modele mają sporo wspólnych podzespołów, ale ceny różne i to sporo....

Odnosnie MARKI - dla jednych to czysty snobizm, dla drugich normalka.

Są ludzie kupujacy buty sportowe marki "no name" na targowisku za 40zł., a są osoby, które kupuja markowe buty (adidas, puma, etc...) w cenie 300-400zł. >>> jest to osobisty wybór danej osoby i nie nalezy za to nikogo krytykować.

• #13 26 Paź 2008 22:31
    polkos
    Poziom 17  

To też nie jest tak do końca, na przykładzie Samsung Sony , większość klientów słyszało o wspólnej fabryce matryc tych firm i z założenia zakorzenił się taki pogląd ,że Samsung i Sony to takie same tv tylko w innych obudowach. Nic bardziej mylnego matryca to tak naprawdę " szkło" lampy ,podzespoły , firmy mają już własne , bądź korzystają z innych dostawców.

• #14 26 Maj 2009 13:53
    Kristopherus
    Poziom 12  

Witam, stawiam takie same zapytanie jak w tytule, troche czasu już mineło od ostatniego posta, technika też poszła na przód ;>

Zatem jaki telewizor zakupić.
    Generalnie pisze w imieniu mojego ojca.
    W sklepie RTV poradzili mu telewizory Samsunga nowej seri 7
    podajże 46 cali na diodach LED. Koszt to ok. 8000 zł.

Co o tym myślicie, warto zainwestować ??

Ojciec koniecznie chce mieć Full HD bo chce dokupić do tego jakiś odtwarzacz HD. No i te telewizory są bardzo cieńkie jakieś 3cm.

Jakieś sugestie ???

Z góry wielkie dzieki, pozdrawiam.

• #15 26 Maj 2009 15:23
    Lelouch
    Poziom 11  

Jeśli chodzi o LED'y to sprzedawca wiedział, co mówi. Fakt cena jest dość wysoka, aczkolwiek w tej chwili osiąga on najwięcej spośród innych modeli. Technologia ledowa daje zupełnie nowe kolory jeśli o telewizory chodzi i jest ich około 10x tyle co w LCD. Na razie nie słyszałem nic złego na temat tych telewizorów, ale jak każde na pewno jakiś mankament też mają. Ja osobiście polecam ledy serii i 6 i 7, ponieważ jest to zupełnie inne odniesienie, co do telewizorów.

• #16 27 Maj 2009 15:45
    wieswas
    Poziom 32  

Używam już od miesiąca UE46B7000 i nie żałuję zakupu.
    Choć cena dość wysoka, ale w tej cenie nie ma nic konkurencyjnego od innych producentów. Np. SONY o podobnych parametrach kosztuje grubo powyżej 10tys zł.

• #17 30 Maj 2009 00:36
    Ruddygore
    Poziom 11  

Diody LED ok, ale żeby to było LED RGB które ma możliwość wygaszania miejscowego, przez co jest lepszy kontrasty, kolory też są lepsze, LED Edge już jest pozbawiona zalet poprzednika i jest raczej efektem pogoni za jak najcieńszym telewizorem (jakby robiło różnice na ścianie 3cm czy 9-10cm...)

• #18 03 Cze 2009 11:08
    wieswas
    Poziom 32  

Podświetlanie krawędziowe LED nie jest tak skuteczne w poprawie kontrastu jak podświetlanie tylne LED (jeszcze lepiej LED RGB), ale i tak poprawia kontrast dynamiczny ciemnych scen, poprzez wygaszanie świecenia diod sprzężone ze sterowaniem matrycy LCD.
    W trybie oszczędzania energii jasność świecenia LED dopasowuje się do najjaśniejszego elementu aktualnej sceny.
    W TV LCD podświetlanych świetlówkami jasność ich nie zmienia się dynamicznie zależnie od zawartości obrazu, a jedynie jest zmieniana ręcznie
    w MENU lub czasami z czujnika oświetlenia zewnętrznego.

• #19 14 Lip 2009 10:40
    prez8s
    Poziom 33  

To ostatnie co kolega napisał mija sie z prawdą, w większości dzisiejszych TV LCD ze świetlówkami jasność świecenia świetlówek zmienia sie w zależności od obrazu, im ciemniejszy tym słabiej świecą, na tym polega ten cały wynalazek zwany "kontrastem dynamicznym".

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME